Jdi na obsah Jdi na menu
 


Yves Black Rose Queen's Joy

Yves Black Rose Queen's Joy

nar. 8.11. 2016

   Rose/Růženka k nám přišla hodně neplánovaně. Přivezla jsem ji z CHS Queen's Joy ze Slovenska ve věku necelých 5 měsíců.

   Jedná se o temperamentní fenku černé barvy s geny pro barvu černou a hnědou. Rodokmen má vynikající, ze strany otce málo  příbuzný na labradory v ČR. 

   Otcem je černý pes Lindermann's Best Friends Face; SRN  (HD A/A, ED 0/0, EIC N/N, PRCD/PRA normal). Mezi předky tohoto psa jsou labradoři z vyhlášených CHS z USA a Evropy (Sheabourne (USA), Coco Loco (Dánsko), Paradocs (USA), Mallorn's (FIN).....)

   Matkou je hnědá fenka Naomy My Choise Queen's Joy; Sk (HD A/A, ED 0/0, EIC N/N). Mezi předky fenky jsou jedinci z CHS Aldamity (Sk), Od Himalájského cedru (ČR), Carrlage (USA), Lab Treasure (Dánsko), Attikonak (Švédsko)....

   Nejdříve bylo třeba Růženku přivyknout životu ve městě, ale i praktickým věcem jako je chůze po schodech či nastupování do auta.  To se podařilo rychle a již za 3 týdny po příjezdu k nám jsem s ní vyrazila na KV na Konopiště, kde to zvládla na výbornou. Nyní se připravujeme na složení OVVR. 

   Růženka je stále dobře naladěný optimista. Pokud náhodou usne, jakmile se objevím vyskočí a je připravena k další akci. Nedá se téměř vyfotografovat. Jakmile se o to pokouším vyskočí a strčí mi čumák do objektivu. 

   S naší Casey však vytvořila dvojici, která se neustále pošťuchuje a o něco přetahuje. Velkou výhodou je, že Casey je dobře ovladatelná a tak se Růženka chová podle ni. Přivolání i od zvěře pak není žádný problém.