Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv 2016

24.12.2016

   Je Štědrý den a tak přeji všem návštěvníkům stránek klidné svátky a příští rok hlavně zdraví a radost z chlupatých kamarádů!

images.jpg

19.12.2016

   Víkend jsem bohužel strávila v posteli. Přepadlo mě nachlazení a tak jsme na sraz k Máchovu jezeru nejeli. Mrzí mě to, ale co se dá dělat. Přišlo mi ale z akce pár fotek, a tak je přidávám. Dále přidávám pár fotek z honu na Konopišti, kterého se účastnila Clair/Cee Amazing Frace .http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/ostatni/psi-sraz-a-hon-konopiste/

   Dnes jsem byla s Casey za dětmi ze 2. až 4. třídy ve škole. Krátce jsme si ve třídě popovídali  o pejscích  a pak vyrazili ven. Casey se mnou předvedla pár ukázek poslušnosti a pak jí děti schovávaly a házely aporty. Bylo jich něco přes třicet a tak Casey vypadala dost zničeně. Odměnou jí však bylo pohlazení od dětí!

11.12. 2016

   V minulém týdnu jsme byly s Casey cvičit společně s dalšími 2 retrievery. Trénovaly jsme hlavně disciplíny na WT, jako dvojité markingy a memory. Nebylo to úplně bez chyb, ale vzhledem k pauze ve výcviku,  to musím hodnotit kladně. Do Vánoc nás s Casey čeká ještě návštěva dětí ve škole s ukázkou výcviku loveckého psa a setkání s kamarády a jejich hafany u Máchova jezera. Na obě akce se moc těším!

28.11. 2016

   Dnes se mi podařilo úplně zapomenout na 13.narozeniny vrhu "A". Ash,, který u nás zůstal, již odešel a vím o dalších dvou sourozencích, kteří již nežijí. Narozeniny mi připomněla majitelka jedné fenky z vrhu, která mi zavolala jak se fence daří. Tak se všem bývalým štěňátkům a jejich majitelů omlouvám za zapomnětlivost a vzhledem k jejich věku jim přeji hlavně zdraví!!! A jen dodávám, že jejich mamka Nessi tu s námi ještě stále je!

27.11. 2016

   Přišly fotky Kuby/Barneyho, štěněte z vrhu "B". Zhruba rok jsem ho neviděla a tak jsem z nich měla velkou radost! Kubík oslavil v říjnu 4. narozeniny a je z něho krásný a statný pes! Podle fotek je zřejmé, že se má u svých páníčků skvěle a já jim za to moc děkuji. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata-vrh-b/kuba-2016/

19.11.2016

   Zase jedna smutná zpráva. Odešla Kačenka ( ICH Kathleen Draco Minor), mamka naší Abby, babička Casey. Byla to úžasná fenka! 

   Ve čt jsme byli cvičit v honitbě. Mimo dalších hafanů přijela i Clair. Dlouho jsem jí neviděla a tak si s Casey pohrály a společně jsme pocvičily. Snad se zase brzy potkáme! 

13.11. 2016

   Včera večer přišla, opět od Clair/Cee Amazing Frace, úžasná zpráva! Stala se vítězem zkoušek!!!  WT v Novém Bydžově, třída L (rozhodčí Bobby Robertson, Joe Mc Giveen). Mám samozřejmě velkou radost a jen dodávám, že by mě nikdy nenapadlo, že odchovám fenku, která "strčí do kapsy" i speciálně šlechtěné "trailáky"! Tak se budu těšit na příští rok!!!!

   Dnešní krásný den jsem využila k focení naší smečky http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/13.11.-2016/.  Přes víkend je u nás  na hlídání Roxanka, tak přidávám i foto s ní. 

5.11.2016

   Zítra se konečně chystám s Casey po dlouhé době na cvičení. Počasí nám asi ale moc přát nebude a tak asi žádné nové fotky nepořídím. Proto do fotoalba přidávám alespoň pár fotek Kristiána, který roste jako z vody. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/ostatni/kristian/listopad-2016/

   Na stránky jsem přidala info o plánovaném vrhu štěňat. Pokud vše půjde podle plánu, měla by se narodit na konci května 2017. Více na http://www.labrador-chov.cz/clanky/stenata-k-odberu.html

31.10.2016

   Přidávám slíbené foto Collet Amazing Frace, která získala na MVP v Letňanech ve třídě šampionů ocenění V1, CAC!

img_6901.jpg

30.10.2016

   Opět dorazila výborná zpráva! Collet Amazing Frace získala na Mezinárodní výstavě psů v Letňanech ve třídě šampionů V1, CAC! Moc blahopřeji a až dorazí foto, přidám.

24.10.2016

   Dnes slaví své 4. narozeniny "štěňata" z vrhu "B". Tak vše dobré!!!

23.10.2016

   Dlouho jsem nedávala žádné nové zprávy na stránky. Nemoc v rodině zbrzdila mé "psí" aktivity. Od listopadu ale snad zase začnu jezdit s Casey alespoň občas cvičit a tak zas budou nějaké nové fotky. Prozatím přidávám fota našeho nového přírůstku do rodiny. Přivezli jsme ho domů v pátek. První den byl uplakaný, ale rychle se z toho oklepal a teď mi leží na rukou a mně se "bezvadně" píše na klávesnici http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/ostatni/kristian/23.10.2016/

   Právě dorazila ještě jedna bezvadná zpráva. Clair (Cee Amazing Frace) na včerejších KPZ ve Slabčicích získala další titul CACT!!! Tak se naplňuje to, co jsem říkala již před rokem: "Až Clair začne chodit na zkoušky, tak s námi pěkně zamete!" A že to vychází je jen fajn!!!

8.10.2016

   Fotky našich psích kamarádů nyní žádné nové nemám, a tak pro změnu přidávám pár fotek našeho budoucího kočičího kamaráda Kristiána http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/ostatni/kristian/rijen-2016/. Je to britský lila kocour a k nám by se měl přistěhovat zhruba za 14 dní. 

3.10.2016

   Před chvílí dorazila jedna úžasná zpráva. Clair (Cee Amazing Frace) obsadila 2. misto na Speciální klubové zkoušce retrieverů! Získala titul CACT (čekatel Šampiona práce ČR) , ale i titul Klubový specialista práce!!! Fenka je 2,5 letá a zkouška ta nejvyšší, na kterou se dá jít. Blahopřeji moooc a přidávám pár fotek. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/clair/szr-rijen-2016/

   Jen pro úplnost. Z vrhu C pracují tři fenky; naše Casey,  Cee/Clair a Collet. I když jsou mladé a vše mají ještě před sebou, dosáhly již významných úspěchů. Casey - CACT a res. CACT, Collet - CACT, Cee/Clair CACT, Klubový specialista práce. A aby toho nebylo málo, Collet je Juniorskou šampionkou ČR i Šampionkou ČR, Casey čekatelkou Šampiona ČR. To jsou zase ocenění z výstav. Mám ale  radost nejen z nich, ale ze všech štěňat vrhu z vrhu C!

Ještě jedna smutnější zpráva, ale hned i ta veselá. V pátek nás náhle a nečekaně opustila naše britka Aime. Bylo jí něco přes 12 let. Nejdřív jsem prohlásila, že žádnou kočku už nechci, ale to mi vydrželo do sobotního rána. Přidávám foto našeho nového přírůstku, který by měl posílit naší rodinu v polovině října.

img-20160925-wa0051.jpg

 

24.9.2016

   Delší dobu jsem na stránky nedávala žádné zprávy. Casey začala hárat, tak mezi psy nemůžeme a věnujeme se procházkám. Abby je po kastraci opět ve formě a pomalu ji zarůstá vyholené bříško. Nessi je naše psí babička a stále se drží.

   Sestřičky Casey, Clair/Cee a Collet,  dále úspěšně skládají zkoušky a účastní se WT. Už to ani nestačím sledovat, ale mám z nich radost! 

4.9.2016

   Přišla krásná fotka od Sandy. Přidávám a jen tiše závidím:)

dscf1895-320x240.jpg

29.8.2016

   O víkendu jsem se s Casey zúčastnila ZPR pořádaných KCHLS na Pergole sv. Víta v Třeboni. Opět jsem se zde potkala s mnoha známými tvářemi, včetně Collet (sestra Casey). Celkem se zúčastnilo 23 psů. Šla jsem na jistotu a tak na disciplínách s klidy byla Casey na vodítku. Vždy jsem od rozhodčích slyšela "proč jste ji měla uvázanou?". Casey se chovala vzorně, ale co by dělala, pokud by neměla vodítko přes plece, je otázka. První den jsme šly ve 4.  3 byly pouze tam, kde byla Casey na řemeni. Již v sobotu však nastalo velké odpadávání psů  na čtverci a tak jsem věděla, že to horší nás teprve čeká.  V ne jsme čtvercem začínaly. Casey donesla 1 kus, u druhého musela být blízko, ale v časovém limitu nestihla. Nebyly jsme v tom ale sami. Ze 23 zúčastněných psů došli pouze 2. Trochu masakr. V čem je ten čtverec zakletý opravdu nevím (loni ze 12 psů prošli 3).  Prý už příští rok bude vybráno jiné místo. Tak to příští rok zkusíme znovu. 

17.8.2016

   Na týden je u nás na hlídání štěně GR, Kačenka. Je to milá fenka, ale Casey ji má chvílemi tak akorát. Pár fotek přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/kacenka/srpen-2016/

14.8.2016

   Včera jsem se s Casey zúčastnila výstavy Interdog Mladá Boleslav. Počasí nám přálo a výsledek byl výborný, V1, CAC! Po výstavě jsme nechali holky proběhnout po přilehlé louce a vykoupat v Jizeře. Pár fotek přidávám a moc za ně děkuji Zdeňce Šímové!!! http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/mvp-mb-2016/

12.8.2016

   Přidávám inzerát. Hledá se páníček pro žlutého labradora bez PP!  Prosím šiřte dále! Více v následujícím odkazu. Klikněte!  Labrador hledá nový domov.odt

10.8.2016

   O víkendu jsem se s Casey účastnila Poháru Světa Myslivosti v Kosičkách. Nedopadly jsme nijak úžasně, Casey opět kazila klidy při aportu v terénu. Byl to ale příjemně strávený víkend!!! http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/kosicky-2016/

   Do fotoalba přidávám ještě pár fotek z Mariánské.

4.8.2016

   Přidávám foto Casey, Collet a Clair/Cee z Východočeského derby. Fotografie je z nedělního odpoledne, kdy už toho všichni zúčastnění měli tak akorát dost.

img_4921.jpg

1.8. 2016

   O víkendu jsem se s Casey zúčastnila Východočeského derby. Celkem bylo přihlášeno 23 psů. Mezi nimi byly i 2 sestry Casey, Collet a Clair (Cee). Podařilo se nám nalosovat si stejnou skupinu a tak oba dny proběhly v příjemné atmosféře. V so jsme skládali PZ. Celá naše skupina pracovala v samých čtyřkách, až si rozhodčí v legraci stěžovali, že je to nuda. Známky se pak mírně lišily na markingu. Casey se podařilo celé zkoušky projít v samých 4. Po rozstřelu získala titul ResCACT. Druhý den následovaly SVP. Byly jsme s Casey první na řadě a začínaly jsme dohledávkou v rákosí. Vítr se točil a zadání bylo těžké. Casey hledala dobře, ale déle trvalo, než kachnu v rákosí konečně objevila a tak jsme spadly do II. ceny. Následovalo slídění v rákosí a to po mě již vrhala pohledy "proč tam mám zase lézt, vždyť už jsme tam byla" a zase za 2. Další disciplíny již byly ve 4. Radost mi udělaly hlavně klidy. Seděla, ani se nehla. Po asi 40 ráně z brokovnice dokonce začala zívat a tvářila se, že se dost nudí.  Colletka s Clair prošly obě disciplíny v I. ceně a tak mám velkou radost!!!

   Příští týden nás čeká Pohár světa myslivost v Kosičkách. Tak doufám, že to dopadne zase tak dobře!

24.7.2016

   Včera jsem se s Casey vrátila z výcvikového tábora na Mariánské v Krušných horách. Cvičení úžasné, terény bezvadné, ubytování a jídlo hrůza (v poměru výkon/cena). Protože jsme však jely především cvičit, celkově bezvadné!!!  Fotky přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/marianska-2016/.  O víkendu nás čeká Východočeské derby,  tak snad projdeme! 

4.7. 2016

   Uplynulý víkend byl ve znamení 1. ročníku Pražského derby.  Probíhalo v krásném prostředí Šárky. Účastníků bylo 23 a samé známé tváře. Pokud by Casey nekazila "klidy", mohly jsme dopadnout výborně. Klidy ale kazila a tak jsme celkově skončily na 9. místě (SVP samé 4, 2 za klid, PZ  1 vlečka s pernatou - lítala po louce, 1 marking - vyrazila bez povelu). Tak máme co cvičit!!! Přesto to byl fajn víkend s příjemnými lidmi a jejich hafany. Moc děkuji za fota!!!, která přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/prazske-derby-2016/

   Od Colletky v sobotu dorazila výborná zpráva. Po získání titulu Juniorského i "dospěláckého" šampiona ČR se stala i čekatelkou na Šampiona SR! Získala titul CAC na výstavě v Košicích. Moc blahopřeji!

30.6. 2016

   O víkendu nás s Casey čekají první letošní dvoudenní zkoušky, Pražské derby. V so nám asi počasí moc přát nebude, ale cílem je zkoušky dokončit. Tak uvidíme. 

19.6.2016

   Minulý víkend u nás byla na hlídání Roxanka. Je to milá fenka, která zapadla do naší smečky. Jen se občas "dohaduje" s Casey, kdo je ten výše postavený. Naštěstí se to odehrává pouze v rovině pošťuchování čumáčky a "kradení" hraček.

   V út jsem byla s Casey na střelnici. Měla to slíbené jako "odplatu" za vypadnutí z LZ. Střelci stříleli jako o život na "holuby" a Casey sedala, lehala, točila se u nohy a zůstávala v odložení. Myslím, že na vodítku již klidy ustojí. Bez vodítka ji ale stále moc nevěřím.

   V sobotu proběhl již tradiční sraz "štěňat" z vrhu "C". Již podruhé jsme se sešli u jedné z majitelek štěněte v krásné krajině u Sázavy. Zúčastnili se 3 fenky a 1 pes. Mamča Abby tentokrát chyběla, byla zrovna v nejlepším hárání.  Pozemek přátel přímo sousedí s řekou a tak se všichni zúčastnění nejprve vykoupali a pak jsme se vydali na již tradiční výšlap na Český Štemberk. Počasí bylo přívětivé, ale v určitých částech cesty byly vyjeté bahnité koleje s loužemi. Toho samozřejmě hafani využili a žlutí se proměnili v šedé, na černých to není tak vidět. V cíli cesty jsme se posilnili a vydali se zase zpět. Celkem téměř 20km. Po návratu jsme se osvěžili melounem a pak ještě hafany potrápili  aportky z  vody i na golfovém trávníčku. Domů jsme se vrátili až večer, příjemně utahaní. Fotky přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/sraz-18.6.2016/.

    Velké poděkování patří Evě a její rodině. Pustit si na krásně upravenou zahradu takovou smečku je odvážné a moc díky!!!

7.6.2016

   Uplynulý víkend byl opět ve znamení hafanů. V so jsem se s Casey účastnila KLZ v Divoké Šárce a vypadly jsme hned na první disciplíně. Začínalo se klidem na stanovišti. Casey byla hrozně natěšená už konečně něco dělat a já tušila, že to nedopadne dobře. Chvíli sedět vydržela, ale při zvlášť hlasité ráně z brokovnice nevydržela a vesele hopsala najít konečně toho bažanta. V té chvíli jsem se musela smát. Naštěstí nás nechali zkoušky dojít, a tak to byl fajn trénink. Abych pokažené "klidy" z honů zase napravila, již dnes jedeme na střelnici.

   V ne se konala Klubová výstava pořádaná RK klubem na Konopišti. Casey získala V1 CAC v pracovní třídě a tak velká spokojenost. Po dlouhé době jsem si výstavu užila. Pí rozhodčí (Jenny Miller, UK) posuzovala velice pečlivě a poslouchat její komentáře k jednotlivým psům bylo inspirující. Neděje se tak často, bohužel, aby byl popis jednotlivých psů tak pečlivý. Posudek Casey přikládám ( http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/kv-rk-cerven-2016/)  a jen si přeji, aby i další rozhodčí na jiných výstavách věnovali každému posuzovanému psu tolik pozornosti!!!

28.5. 2016

   Minulý víkend i tento je ve znamení hlídání. Naše smečka se rozrostla o další hafany. Přidávám fotky z uplynulých dvou víkendů  http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/kveten-2016/.

   Dnes dorazila výborná zpráva. Collet Amazing Frace po titulu JCH ČR získala i titul CH ČR!!!! 

16.5. 2016

   Uplynulý víkend byl nabitý událostmi kolem psů. V so jsem si byla poslechnout přednášku Fr. Šusty. Proběhla v komorním složení a pomohla mi utřídit si způsob, jakým cvičím. Jen noční návrat s uzavřeným nájezdem na D1 byl opravdu zajímavý:(. 

   V ne ráno byl budíček brzy. Vyvenčit, nakrmit a odjezd na cvičení s Casey. Potkali jsme se tam se sestřičkou Clair a dalšími a ve vysoké trávě byly některé úlohy docela těžké. Casey se ale dařilo, až na jeden marking, ze kterého "vyrobila" slídění. V poledne jsem se vrátila domů a pokračovala ve venčení Abby a Casey u nás v lese společně s Coudym. Následoval odjezd do restaurace na oslavu narozenin. Stačilo jedno malé pivo a pozdní oběd a usínala jsem ve stoje. Byla to ale fajn neděle. 

9.5.2016

 Dnes dorazila zpráva, že včera odešla do psího nebe Sára, dcera naší Nessi a sestra Ashe. Jejich bráška Speedy odešel již asi před rokem a půl. O dalších sourozencích z vrhu zprávy nemám. Jejich maminka tu však stále je! 

8.5.2016

   Včera jsme vyrazili s Casey, Abby a bráškou Coudym k vodě. Počasí bylo nádherné, voda čistá. Do vody jsme naházeli aportky a hafani se pro ně nadšeně vrhali. Vzala jsem  foťák a těšila se na nové fotky. Jak to však bývá, po první fotce došly baterie a tak nové fotky opět nemám. Tak snad příště...

30.4.2016

   Přepadlo mě nachlazení a tak jsme musely cvičení na pár dnů přerušit. Ve čt jsem ale už byla s Casey na barvě a zítra se chystáme na cvičení do honitby. Příští víkend plánuji pocvičit u vody. Snad konečně vezmu i foťák a přidám na stránky nějaká fota.

17.4. 2016

   Casey končí s háráním a tak se zase můžeme "vrhnout" do cvičení. Pokud to dobře dopadne, první PZ nás čekají začátkem května, pak za měsíc LZ. Tak máme co dělat!!!

   V červnu plánuji sraz "štěňat" z vrhu "C". Pravděpodobné datum je 18.6. Jiné termíny se vždy někomu nehodí.

12.4. 2016

   Dnes jsem přivezla zpět domů Ashe, přesněji urničku s jeho popelem. Uložíme ji na zahradě pod magnólií, kterou jako malé štěně málem zničil. Magnólie od té doby povyrostla a každé jaro krásně kvete. 

   Všem se nám moc stýská, i těm našim psím holkám. Jsou nervózní a přehnaně hlídají zahradu. Jako by věděly, že Ash už je ochraňovat nebude. 

p1230124.jpg

7.4.2016

   Dnes mám smutnou zprávu. Museli jsme nechat uspat Ashe. Nemoc pokročila tak, že dál už by to bylo jen trápení. Odešel doma, v klidu.

4.4.2016

   Plány mi mírně pokazila Casey, která začala dříve hárat. Nemohly jsme se tak zúčastnit Prokopova poháru a zrušit jsem musela i účast na WT na Konopišti. Ach jo! Budu se snažit cvičit co to dá, první zkoušky nás čekají snad již v květnu.

28.3.2016

   V CHS Cambrella, odkud pochází naše Abby, se narodila štěňata. Jedná se o vrh po špičkových rodičích!!! Otcem je pes importovaný z Německa na Slovensko, Jaguar Jackpot v.d.Weeward, matkou Doreen Wicky Cambrella. Jackpot je i mým favoritem na otce štěňat, která plánuji příští rok. Hledají se vhodní páníčci! Více info na http://www.cambrella.estranky.cz/clanky/aktualni-vrhy-current-litters.html. A ještě přidávám pár fotek http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/ostatni/stenata-cambrella/.

26.3.2016

   V poslední době jsem se k psaní příspěvků nedostala, tak to dnes napravuji. U kamarádky v CHS se narodila štěńata "borderek". Všechna jsou již zadaná, ale přidávám pár fotek http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/ostatni/borderky-21.3.2016/a odkaz na její stránky http://veselaborderka.cz/.

   V týdnu jsem byla s Casey poprvé zkusit barvu. Zvládla ji v pohodě a tak se snad  zase brzy k jejímu nácviku dostaneme.

   Dnes jsme se při ranní procházce  potkaly s divočákem. Bylo to cca 100m od zástavby, na okraji lesa. Casey i Abby se šly vyvenčit cca 20m ode mne. Casey se ztratila za haldou větví a tak jsem na ni pískla. Objevila se hned a za patami divočáka. Měla ho těsně za zadkem a chystal se ji nabrat. Zařvala jsem co se dalo a hodila po něm vodítko. Naštěstí se otočil a odběhnul. Tak jen doufám, že to nebyla bachyně a neutáboří se tu. Vzhledem k frekventovanosti dané cesty by to asi dobře nedopadlo. 

16.3.2016

   S blížící se sezónou zkoušek cvičím s Casey několikrát týdně. Převažuje naše samostatné cvičení. Když jsme sami, uděláme toho nejvíce, ale chybí tzv. rušiče. Těch je naopak dostatek při skupinovém výcviku, ale při něm je to i o čekání, a tak alespoň trénujeme klidy. Dnes jsem se vrátila  z nácviků na WT opravdu zmrzlá. Nějak jsem to počasí podcenila. V příštím týdnu nás čeká í nácvik barev a tak jsem zvědavá, jak to Casey půjde.

2.3.2016

   Včerejší den byl dost hektický. Likvidovali jsme následky pádů několika stromů na náš pozemek. První strom spadl již v pondělí kolem 11.hod večer. Naštěstí se dostal pouze k plotu, zatarasil ale silnici a výjezd z garáže. Nad ránem následovala zlomená olše, která se zapíchla do naší zahrady před okny. Při pádu ji naštěstí zbrzdila lampa pouličního osvětlení a tak jen mírně poškodila plot a zničila trávník a jeden keř. Dále následovala tsuga sousedů, která lehla poblíž plotu. Naštěstí je plot z betonu a tak vydržel. Dále následovala borovice u nás na zahradě, která je tak polámaná, že ji budeme muset skácet a vrba, které se ulomila zhruba třetina. Poškozeny jsou i rododendrony.

   V lese je relativně bezpečno v dubových výsadbách, mezi borovicemi je to o život, padají vršky.

   Přežili jsme to naštěstí ve zdraví, jen jsem si včera připadala jako dřevorubec. Hafany  jsem venčila v ulicích a později na okraji lesa, kde jsou vysazeny mladé duby. Chodili jsme sem a tam, ale Casey se ta sněhová nadílka přesto moc líbila. 

27.2.2016

   Včera dorazil certifikát pro naší Abby. Stala se Českým Veterán Šampionem! Získání titulu šlo hladce. Na KV RK a DUOCACIB Brno získala nejen V1, ale i tituly BOV. Tak hlavně hodně zdraví do dalších let a určitě ještě na nějakou výstavu vyrazíme. Abby si to užívá.

scanned-at-27.2.2016-10-33.jpg

22.2.2016

   O víkendu jsem byla s Casey cvičit a snažím se  trénovat i v týdnu.  Opakujeme směry a vysílání. Casey to jde dobře. Jen je problém se stopkou  když ji dávám během hledání. Obvykle musím zvýšit hlas, Casey nevnímá. Tak máme co nacvičovat. Již jsme domluvené se sestřičkou Clair na pravidelném cvičení. Už se těším!

   Ash je relativně v pohodě. Hodně odpočívá, ale na procházky chodíme. 

12.2.2016

   Dnes slaví své 15. narozeniny Nessinka. Tak hodně zdraví! Nessi je v úžasné kondici a až na ten pohyb je zcela bez problémů! Ráno jsme to oslavili nášupem vařené krůty a pak na návštěvu dorazili další labradoři.  Přidávám pár fotek Nessinky a hrajících si hnědých labradorů. Bohoušek je 7 měsíční štěně a tak jeho lumpačení nepřekvapuje, Roxance se blíží 11 narozeniny, ale lumpačí s ním http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nessi-15.narozeniny/.

8.2.2016

   Víkend jsme strávili v Brně. S Casey a její mamkou Abby jsem se zúčastnila výstavy DUOCACIB Brno 2016. Přihlášená byla i sestřička Collet. Sobotní posuzování bylo dost zdlouhavé. Rozhodčí, p. Gunter (A), posuzoval pečlivě, proti tomu nelze nic namítat, ale přihlášených byla víc jak stovka labradorů a tak se posuzování protáhlo. Dokonce jsme nestihli závěrečnou soutěž veteránů, byli jsme ještě v kruhu. Druhý den posuzovala pí Ingrid Grill (A).

   Zejména v so se VD nešetřilo, dokonce byla i V1 bez titulu. I někteří šampioni skončili s VD. Casey získala V, Collet V3 a Abby V1, BOV. V neděli Casey V, Collet V4 a Abby V1, BOV. Abby tak splnila podmínky k získání titulu Český Veterán Šampion.

   Pár fotek přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/duocacib-brno-2016/.

2.2.2016

   Od konce února bude možné vybírat z dalších značek krmiv jako je Essential Food, Magnusson, Taste of the Wild.  Ceny na požádání ráda sdělím (budou mírně nižší než u dovozce). Snad už se konečně dám do přípravy eshopu, aby bylo všechno přehledně pohromadě. Odkaz na stránky dovozce, kde si můžete přečíst složení, přidávám http://www.hajek-petfood.cz/

30.1.2016

   Dnes o veselejších věcech, i když Ash nabral "druhý dech" a dnes si vykračoval z procházky s aportkem v tlamě.

   Včera se Clair, sestřička Casey, účastnila MFTR. Na 24 měsíců starou fenku je to hodně odvážný krok, ale Clair na to má. Sice vypadla, zvedla hlavu od zvěře, ale zkušenost je to k nezaplacení a má toho ještě hodně před sebou! Už se těším na společné cvičení. 

   Já jsem dne s s Casey cvičila v Milovicích. Zkoušeli jsme marking na velké vzdálenosti, i dvojitý marking, triangl apod. Až na počáteční zádrhel, kdy Casey najednou nevěděla, co je to "dopředu",  to šlo dobře. Příští týden jedeme do Brna na výstavu, ale za 14 dní zase pocvičíme. 

28.1.2016

   V po jsme s Ashem znovu navštívili veterinu. Závěr zní, že jde o nádor v pokročilém stádiu. Zahájili jsme podpůrnou léčbu a hlavně přidali na rozmazlování všeho druhu. Ashovi to jde k duhu. Denně zbaští 3 misky rýže s masem, na procházkách ho musím brzdit a včera se dokonce rozhodl jít s holkama (Abby a Casey) do sklepa, kde dostávají krmení. To jsem mu zatrhla, schody nejsou pro jeho klouby zrovna to pravé. Zkrátka se budeme snažit si ty poslední chvíle s ním řádně užít. 

25.1.2015

   Dnes nemám zrovna veselou zprávu. Rozstonal se Ash. Nechtěl se příliš pohybovat, v so přestal i žrát, zežloutl  a tak jsme v neděli vyrazili na veterinu. Diagnóza zatím není stanovena, ale veselé to nebude. Dnes jedeme zase na kontrolu, tak uvidíme.

18.1.2016

   Do fotoalba přidávám další fota, která dorazila. Zdravím všechny páníčky a jsem moc ráda, že všechna štěňata našla milující rodiny!!! Clair držím všechny palce při MFTR! 

17.1.2016

   Dnes je narozeninový den vrhu "C" a jejich mamky Abby. Od rána přicházejí gratulace od páníčků. Za všechny moc děkuji a fotky, které dorazily, přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/2.-narozeniny/.

     U nás začal den svátečním "nášupem", samozřejmě nejen pro oslavence, ale pro celou smečku. Pak jsme den strávili na procházkách v zasněženém lese a obě oslavenkyně dostaly k narozeninám nový pelíšek. Zítra přidám fota.

15.1.2016

   Včera jsem s Casey naposledy v této sezóně navštívila Konopiště. Počasí bylo nádherné a střelci šikovní.  Casey si užila aportování a při cestě z honitby "tloukla špačky". Doufám, že ji ta únava vydrží i dnes.

   V následujících měsících nás čeká příprava na zkoušky. Vždy se najde něco, co se dá vylepšit a tak se nudit nebudeme. 

   Do fotoalba přidávám fota z návštěvy veteriny. I když se Casey neděla žádná příkoří, šlo jen o očkování, na fotkách se tváří jako ten největší trpitel...http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/veterina-leden-2016/

     17.ledna "štěňata" z vrhu C oslaví své 2. narozeniny a jejich mamka Abby 9. Tak jim všem přeji hodně zdraví a procházek s páníčky a těm, kdo se dali na pracovní a výstavní kariéru hodně úspěchů i tam!

9.1.2016

     Ve čtvrtek jsem s Casey znovu navštívila Konopiště. Počasí bylo přijatelné a zasněžená bažantnice ponořená do mlhy vypadala zase trochu jinak. Honu se zúčastnili i psovodi z Holandska. Mimo jiné s sebou měli i trailové labradory. Dala jsem se s jednou z účastnic do řeči a tak jsem se dozvěděla nové věci. Překvapením např. bylo, že trailové labradory již v 8 měsících věku vodí na hony, kde nosí zvěř. Dost odlišný přístup od toho našeho. 

     Včera jsme s Casey navštívily veterinu, potřebovala naočkovat. Mimo milé paní doktorky jsme byly i vyfotografovány sestřičkou. Zřejmě nová služba na veterině:). Slíbili poslat fotky, tak až dorazí, přidám je na stránky.

5.1.2016

     Loňský rok jsme zakončili procházkou s kamarády lidskými i čtyřnohými v lese poblíž Brandýsa nad Labem. Na Nový rok jsme vyrazili s bratrem Casey, Coudym, na procházku do Milovic. Následující den jsme si to zopakovali s nácvikem na WT.

fullsizerender--4-.jpg

Abby, Casey a Coudy na Nový rok