Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv 2013

31.12.2013

     I v posledním dni tohoto roku probíhá vše jako obvykle. Ráno vyvenčit naší smečku a nenarazit při tom na divoká prasata, připravit psům snídani,  pak jít cvičit s pejsky, kteří jsou ve výcviku, uvařit rodince, sednout k PC a chvilku pracovat a odpoledne zase procházka s našimi hafany... Tak přeji i vám, aby i ten příští rok probíhal v klidu a pohodě. Díky všem páníčkům pejsků, kteří chodili či chodí cvičit nebo navštěvují miniškolku. Všichni jsou moc fajn a jejich přízně si vážím. Díky a vše dobré v roce 2014!!!

28.12.2013

     Dnes jsme vyrazili cvičit s tibetskou dogou, Kambu. Jak můžete vidět na fotkách (http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/kambu/prosinec-2013/), je to pejsek opravdu "maličký".  Má to však velkou výhodu, nemusím  se k němu  při pohlazení  shýbat. Doufám, že v jeho dospělosti,  na něho dosáhnu. Je to šibal a zkouší, co panička snese:). Cvičíme hlavně přivolání a zaslouží velkou pochvalu!

27.12.2013

     Užívám si Vánoc a "necvičení". Už se mi ale začíná po všech těch chlupáčích a jejich páníčcích stýskat. Volna využívám i k přípravě na narození štěňat. Došly nové deky vetbed, mléko pro dokrmování a dnes má dorazit i elektronická chůvička. Abby roste bříško, nalévají se struky a baští  "za tři". 

20.12. 2013

   Abby roste bříško a trochu se obávám, aby přírůstků nebylo až moc.... Vánoce se rychle blíží a tak přeji všem návštěvníkům stránek klidné prožití svátků a hlavně zdraví v roce příštím.

vanoce.jpg

   

16.12.2013

     Do fotoalba přidávám pár fotografií Zaka. Přímo mě ohromil svým aportováním. Nosí aport předpisově a odevzdá ho do ruky. Nádhera!!! www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/zak/

15.12.2013

   Dnes je u nás na hlídání štěně Staffordshire Bull Terriera jménem Zak. S tímto plemenem nemám žádnou osobní zkušenost a tak mě jeho povaha mile překvapila. Neměl to ve štěněčím věku lehké a teprve nedávno našel milující rodinu. Vše je pro něj nové a je nejistý. Přesto si již stačil  ochočil  celou naší lidskou smečku, která se střídá v drbání. Do fotoalba přidávám pár fotografií www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/zak/

14.12.2013

     Včera jsem s Abby navštívila veterinu, abych se dozvěděla, zda zabřezla. Na monitoru byly vidět 3 plodové obaly se štěňaty!!! Nesnažili jsme se s paní doktorkou zjistit přesný počet, to se uvidí při dalším vyšetření na začátku ledna. Štěňata  by se měla narodit kolem 17.1.2014. Prosím tedy návštěvníky stránek, aby zprávu šířili dál a pokud by věděli o vhodných zájemcích o štěně, dali jim kontakt. Díky.

8.12.2013

     O víkendu jsme opět cvičili. Měla jsem k dispozici zvěř, a tak i štěňata dostala příležitost se s ní seznámit. Jenny jeví zájem, ale bude chvíli trvat, než si ji zvykne aportovat. Jessi si jako vždy věděla rady. Bez váhání  nosila kachnu  i při  dohledávce ze vzdálenosti cca 80m. (www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/jessi/prosinec-2013/ a www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/jenny/prosinec-2013/).

     Abych nezanedbávala naše psy, vzala jsem je také cvičit. Bohužel technika (fotoaparát) zlobí a stále se nedaří dělat fotky v pohybu. Pár je jich použitelných, tak přidávám do fotoalba www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/prosinec-2013/.

5.12.2013

     U nás je vše při starém. Stále jsem obklopena psy jak našimi, tak jiných majitelů. Všichni hafani jsou stále dobře naladěni, jen občas zkoušejí, co si mohou dovolit a co já, či jejich páníčci unesou :). V pátek 13.12. jsem objednána s Abby na ultrazvuk, tak se uvidí, zda se můžeme těšit na štěňata.

1.12.2013

    Do fotoalba přidávám fota labradora Akiiho www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/akii/listopad-2013/a goldenky Jenny www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/jenny/prosinec-2013/

28.11.2013

     Dnes je to 10 let, co se naší Nessi narodilo 9 krásných štěňátek. Jedním z nich je i náš Ash. O řadě štěňat jsem měla zprávy,  některá jsem i opakovaně viděla, ale o jedné fence, Mendy, jsem nevěděla nic. O to víc potěšila dnešní zpráva. Mendy se má čile k světu a na psí babičku rozhodně nevypadá. Přidávám tedy její foto a přání všem oslavencům, aby ještě dlouho dělali svým pánům radost. 

dscn5762.jpg

23.11.2013

    Včera i dnes jsme pilně cvičili. Jen ti pejsci byli nějací nesoustředění.... Do fotoalba přidávám  fotky  Marleyho www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/marley/ a Jessi  www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/jessi/listopad-2013/s Jenny www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/jenny/listopad-2013/. Obě psí slečny už vytvořili nerozlučnou dvojku a jak to může po jejich řádění vypadat, se můžete podívat.. 

21.11.2013

     Přidávám jedno foto labradorky Jessi. Byli jsme cvičit a domů si odvážela i pytel pamlsků, které má ráda. Jak to vypadalo v autě při cestě domů, je vidět na fotu. Pytel pamlsků se dá využít i jako polštář...

 

jessi-listopad2013.jpg

17.11.2013

     Dnes jsme si s Abby udělaly výlet za otcem jejich budoucích štěňat jímž, doufám, bude Balrion Weathertop Casey Jones (USA). Zda Abby zabřezne se ukáže za zhruba 4 týdny a proto zatím jen stručné informace o obou rodičích uvádím na www.labrador-chov.cz/clanky/stenata-k-odberu.html. Zde pouze portréty obou rodičů. 

abby2.jpg

casye_boleradice_2012_u_small.jpg

10.11.2013

     Konec týdne a víkend byl naplněn cvičením. Všichni hafani a jejich páníčci jsou moc šikovní a dělají velké pokroky. Do fotoalba přidávám pár fotek labradorky Angie. Bohužel se mi nedaří ji vyfotit v pohybu tak, aby byla fotografie použitelná, přidávám proto alespon fotky v klidu (www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/angie/listopad-2013/. Angie už zvládá  nosit aportky všeho druhu a začíná s dohledávkami a nácvikem povelu "vpřed".  

     Pravidelně se na svých procházkách potkávám se srnkami. Mají "svá" místa kousek od našeho domu. Jsou velice nebojácné a tak není vyjímkou, že jsou od nás vzdáleny jen pár metrů. Pohled na mé psy puštěné na volno a srnky ležící nebo pasoucí se pár metrů od nás je úžasný a vždy mi zlepší náladu. Bohužel jsem nikdy neměla možnost je vyfotit. Až v pátek se mi to podařilo. Srnka ležela necelých  10m od cesty. Dovolila mi vytáhnout foťák z batohu a nenechala se vyrušit ani naším odchodem. Jen podotýkám, že s námi byla i labradorka Angie. Fotku přidávám.

srnka1.jpg

8.11.2013

     Déle jsem nepsala žádné zprávy, ale nestíhám..... Mám však jednu důležitou novinku. Abby začala hárat a v příštím týdnu pojedeme krýt. Podrobnosti přidám brzy. Zatím dávám na úvodní stranu fotku Abby z víkendové procházky.

27.10.2013

     Nastaly prázdniny a k nám na hlídání zavítaly "staré" známé, ohařka Aida a beaglice  Pretty. Obě psí slečny se ihned skamarádily a začaly řádit. Naše smečka tu rychlost poněkud nestíhá:). Začátek jejich pobytu u nás byl dost náročný. Budíček v šest a venčit a venčit a venčit. Naštěstí mi zbytek rodiny pomáhá. Do fotoalba přidávám fota www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/podzimni-prazdniny-2013/ . Aida s Pretty na procházkách provozují disciplínu:  "trysk lesem". Aida vpředu, Pretty ji honí a tzv. hlásí. Podařilo se nám alespoň část jejich řádění nahrát, i když již byly  unavené a předvedly  to i rychleji. Abby jenom přihlíží...youtu.be/jOoMOTZi3gs

25.10.2013

     Včera oslavila své 1.narozeniny štěňátka z posledního vrhu. Nezapomněla jsem, jen jsem v tom shonu neměla čas sednout ke stránkám. Zapomenout to nelze. Jak to tak bývá, na porod jsem zůstala doma sama a ten se nedařil. Celou noc jsme proto s Abby strávili na veterině, převážně na zemi a snažili se pomoct štěňatům na svět. Milá Bee a Barney (Kubíku), přeji vám zdraví a hodně pohody:)

     Čekám na hárání Abby a pokud vše dobře dopadne, budu se těšit na další psí mimina.

20.10.2013

     Vyrazili jsme s naší Abby a "flatkou" Belčou na výcvik do honitby pod hrad Bezděz. Počasí nám přálo. Modré nebe, hrad na listím zbarveném kopci a psí kamarádi. Abby si jela zacvičit pro radost, Belča měla první příležitost seznámit se se střelenou zvěří a vyzkoušet slídění a vlečky v honitbě. Vše se podařilo, holky slídili i v rákosí a domů jsme se vrátili příjemně utahaní. Fotky přidávám do fotoalba. www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/rijen-2013/,  www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/bellisa/rijen-2013/

19.10.2013

     Dnes jsme opět dopoledne cvičili s Jessi a Jenny. Obě psí slečny jsou moc šikovné, každá trochu jinak. Jenny je jemná dáma, správná "goldenka", která si vše musí promyslet, ale pak to dělá s elegancí. Jessi je "lovec". Do všeho se hrne po hlavě a hned. Fota přidávám do fotoalba. www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/jenny/rijen-2013/  a   www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/jessi/rijen-2013/

15.10.2013

     O víkendu nás navštívil Kuba (Barney). Zmohutněl a je z něho krásný pes. Pár fotek z návštěvy přidávám do fotoalba www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata-vrh-b/kuba--barney--rijen-2013/

     Do fotoalba přidávám fotky z hlídání fenky Jack Russel teriera Jacky  www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/jacky/ . Seznámila se s naší smečkou a po krátké době byla jako doma. Jen mám problém s její "křehkostí", oproti našim hafanům je to velký rozdíl.

11.10.2013

     Dostala jsem mailem nová fota Barneyho/Kubíka, štěňátka z posledního vrhu. Od doby, kdy jsem ho viděla naposled, zmohutněl a je z něho ještě hezčí pes. U fotek jsem se pobavila. Kuba opravdu neví, kam a jak by nejpohodlněji ulehl. Již jako malé štěně spal na zádech a je vidět, že mu to zůstalo:). O víkendu se na nás přijede podívat, tak se moc těším www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata-vrh-b/kuba--barney--zari-2013/

5.10.2013

     Dnes jsme pilně cvičili s Jenni a Jessi. Holky jsou moc šikovné a  tak jsme poprvé zkoušeli aport z vody, zatím jen opravdu blízko břehu. Jenni trochu překvapilo, že je aport mokrý... Modré nebe, sluníčko,  2 nádherná štěňátka, která ve 3 měsících zvládají aportky a přivolání. Bezva!!! Jen ty fotky jsem nestačila udělat :(

     S Bellinkou se zase pilně připravujeme na výstavu v Letňanech. Je to poslední krok nutný k jejímu uchovnění. Postoj se zlepšuje, tak to snad zvládneme.

1.10.2013

     Hurá!!!!! Dnes k nám dorazila Bee, odchov z posledního vrhu. Dlouho jsem o ní nic neslyšela a tak mě to moc potěšilo. Prošli jsme se po lese, hodili pár aportků a domluvili další cvičení. Fotky přidávám do fotoalba www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/bee/rijen-2013/

30.9.2013

     O víkendu jsme pilně cvičili s Jenni i Jessi. Jenni (fenka GR) se ohromně zlepšila. Panička s ní pravidelně pracuje a je to vidět!!!  V sobotu ještě nosila pouze dřevěnou činku a měla problém s jejím zvednutím ze země. V po už nosila damíka a ze země ho brala zcela spolehlivě. Z fotoalba jsem proto vyřadila rozmazaná fota z minulého týdne a přidávám nová, na kterých jí to moc sluší www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/jenny/zari-2013/. Jessi ( fenka LR) byla s páníčky na dovolené, a tak jsme se déle neviděli. Je to však tak chuťový pes, že nemá žádný problém. Při dohledávce nosila srnčí nohy s obrovským nadšením. Je to ale hodně velký drsňák a v pubertě si páníček užije.... Do fotoalba přidávám pár fotek z její dovolené na Šumavě i z řádění s Abby u nás na zahradě www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/jessi/zari-2013/

 27.9.2013

     Dožila jsem se narozenin u kterých nevím, zda mám mít radost, že jsem se jich dožila nebo plakat, že mám určitě půl za sebou....... Protože jsem však dostala úžasný dárek, který má souvislost se psy, přidávám foto:)

p1130814.jpg

22.9.2013

     Do fotoalba, složky výcvik - Aida a Sofi, přidávám pár fotek z výcviku. Jsou z mobilu a proto ne příliš kvalitní.

21.9.2013

     Dnes jsme cvičili se štěňátkem Jenny hlavně přivolání a držení aportu. Jenny roste jako z vody a dělá velké pokroky. Snažila jsem se vyfotografovat ji při práci, ale bylo to obtížné. Navíc se mi podařilo zapomenout zapnout tlačítko na focení v pohybu a tak fotky podle toho vypadají. Dávám je do fotoalba, www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/jenny/zari-2013/ ale snad se při příštím cvičení podaří udělat lepší. 

19.9.2013

     Do fotoalba (výcvik-Aida) jsem přidala pár fotek, které pořídila panička Aidy na naší společné procházce na počátku září. Přišly mailem a já je přehlédla, tak to napravuji.

     Na množící se dotazy, zda po koupání se Sofi neberu antibiotika sděluji, že se mám dobře a právě se chystám to jít zopakovat do našeho bazénu :)

17.9.2013

     Pár dní je u nás fenka "goldena" Sofi. Je to velice příjemná dáma. Přivolání funguje dobře, je čiperná, elegantní.... Potřebuje ale složit OVVR a tam je to trochu problém. Disciplíny bez vody při troše štěstí zvládne, voda je však oříšek. Původně z ní nechtěla nic nosit. Donutila jsem jí aport přinést, ale nechtěla plavat. A tak jsem se naštvala a dnes jsem s ní zajela k Poděbradům na "písák". Vzduch 10° C, voda o trochu víc. Podařilo se mi jí donutit plavat a přinést aport. Zatím však sama plavat nejde, musím s ní. Tak uvidím, kdo zvítězí a zda se nakonec po výcviku nedám do klubu otužilců. Fota přidávám do fotoalba www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/sofi/ .

10.9. 2013

     Tak jsem právě zjistila, že návštěvnost stránek překročila 30 000!!!!! Na to, že stránky nefungují ještě ani rok je to úžasné!!!!! Všem návštěvníkům děkuji a pokud máte nějaké rady, jak to všechno vylepšit, napište!!! Díky JH

8.9.2013

     Do fotoalba byly přidány fotky z OVVR ve Strmilově www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/bellisa/ovvr-srpen-2013/.

7.9.2013

     Dnes začal výcvik dvou psích slečen, Jenny (GR) a Jessi (LR). Cvičili jsme hlavně přivolání a začali s aportem. Jessi je "drsňák" labrador. Vše jí jde téměř samo a pustila se i do aportování 5kg "damíka" s liškou. Jenny je na tak malé štěně dost samostatná:) a páníčkům dá trošku zabrat...  Holky jsou ale obě šikovné a doufám, že příští rok budou mít už obě splněné OVVR. Fota z jejich návštěvy  na naší zahradě přidávám do složky "výcvik", podsložek Jessi a Jenny.

31.8.2013

     Včera jsem strávila celý den na zkouškách v okolí Kunžaku. Fenka flat coated retrievera, Belissa od Hradu Valdeku,  skládala zkoušky, tzv. OVVR, které jsou nutné k uchovnění. Zvládla to na jedničku a získala plný počet bodů!!! Po zkouškách,  při čekání na spočítání tabulek i po vyhlášení,  si pak užila spoustu radovánek s retrievery, kteří byli na výcvikovém táboře v Leštině. Vykoupaná v rybníce, vyválená v písku na pláži i obalená jehličím z lesa vypadala štˇastně a večer i značně utahaně. Doufám, že její výcvik bude pokračovat a nejpozději příští podzim uspěje např. na Klubových PZ. Na podzim ji ještě čeká předvedení na výstavách a tím bude splněna poslední podmínka k uchovnění, tj. bude zařazena do chovu a její štěňata budou mít průkaz původu. Jakmile obdržím fota ze zkoušek i z radovánek po nich, přidám je do fotoalba. 

26.8.2013

   Do fotoalba přidávám fota štěňátka  Jessi, fenky LR. při jejím výběru  jsem novému majiteli pomáhala. Má se čile k světu a zdá se, že našla skvělý domov.

21.8.2013

     O víkendu jsme se definitivně vrátili z dovolené. Byla moc fajn a už se těším na příští rok. V příštím týdnu mě čeká intenzivní cvičení s "fletkou" Bellinkou a v pá jedeme na zkoušky. Snad se zadaří a bude splněn další krok nutný  k uchovnění. Do fotoalba přidávám pár fotek z dovolené.

3.8.2013

     Na hlídání je u nás fenka Belisha/Belíšek. Vládne celé smečce a včera toho stihla opravdu hodně. Po procházce skočila do bazénu, kde si s radostí zaplavala. Naši psi, kteří do bazénu nesmí,  jen udiveně zírali:). Večer pak při kropení zahrady spolykala mnoho litrů vody, honila neúnavně vodní proud:)  Večer probíhalo obsazování pelíšků s občasným zamručením, ale vše se srovnalo a noc proběhla v klidu. Zdravím paníčky, vše je OK. 

1.8.2013

     Do fotoalba přidávám pár fotek z aportkování s Aidou. Odjíždíme ještě do jižních Čech, tentokrát i s hafany. Doufám, že si užijí vodu.

27.7.2013

     Dovolená byla úžasná a po ní nastal kolotoč. Páníčkové odjíždějí na dovolené a někteří potřebují hlídání pro své psí kamarády. Pokračuje i výcvik se "starými známými" a hlásí se i noví pejsci. Největší pokrok udělala fenka MO Aida. Klobouk dolů, je z ní úplně jiný pes!!!!!

 

stazeny-soubor--4-.jpg

 

3.7.2013

     Odjíždím na dovolenou a tak zhruba 14 dní nebudou přibývat žádné nové zprávy. Všem návštěvníkům mých stránek přeji krásné prázdniny. 

22.6.2013

     Dnes nás přijel opět navštívit Kubík (Barney). Právě  byla  u nás na cvičení Bellinka, tak jsme se vydali na procházku  společně. Udělat fotku v tom klubku psů je nemožné, ale pár jich přidávám do fotoalba. 

     Kubík již přerostl svoji mámu a jsou si tak podobní, že na závěr jeho panička chtěla s sebou domů odvézt naší Abby :). 

18.6.2013

     V pátek jsme se vydaly na výstavu/výlet do Slovinska, k jezeru Bled. O víkendu se zde konaly 2 CACIB výstavy. Cesta proběhla v pohodě,  až na hodinové čekání u tunelu Karawanken, kde se stala nehoda. Přivítal nás velice příjemný kemp s dostatkem možností procházek po okolí a hlavně s báječným koupáním v průzračně čistém jezeře.

     Sobotní výstava, až na úmorné vedro, proběhla v klidu. Rozhodčího znám i z posuzování v ČR a opět posuzoval korektně a s úsměvěm na tváři. Na výstavě byli účastníci z 22 zemí. Počet psů nebyl nijak obrovský, ale počet plemen nadstandardní. Abby ve své třídě obdržela CAC Slo :).

     Odpoledne jsme vykoupaly Abby i sebe a podnikly výlet k jezerům Bled a  Bohinj. Nádhera!!! Vždy si říkám, proč takovou čistou vodu  nemůžeme mít i u nás.....

     Neděle ráno slibovala opět vedro a při pohledu na jezero jsem si řekla, že výstavu vynecháme a raději budeme věnovat čas koupání. Užily jsme si to náramně.

     Focení psích účastníků výstavy jsem plánovala na neděli, a tak díky změně programu nakonec  neproběhlo. Jedinné foto přikládám, ale výlet to byl moc fajn. 

 

p1130373.jpg

9.6.2013

      Stále se u nás něco dějě  a na nudu si nemůžeme stěžovat. Fenka FCR, Bellinka, má RTG kyčlí i loktů bez nálezu!!! Moc blahopřejeme!!! Současně je přihlášená na složení OVVR, zkoušek, které jsou nutné k uchovnění.

      Pretty, fenka beagla, chodí již několik týdnů cvičit. Tento víkend u nás pobyla i ve školce. Vše probíhá v pohodě a fotografie přidávám do fotoalba.

4.6.2013

       Výcviku i pobytu ve školce se účastní i fenka appenzellského salašnického psa, Belisha. Jak to dopadlo při jejím pobytu u nás,  můžete vidět na fotografiích. Za velice krátký čas šéfuje celé naší smečce a zejména Ash omládl o několik let. 

26.5.2013

      Včera jsem si udělala s Bellinkou výlet do Brna za dr. Snášilem. Důvodem byl RTG a posouzení displazie kyčlí a loktů, nutné pro uchovnění. Bellinka vše snášela statečně a zdá se, že vše dopadne dobře. 

21.5.2013

       Na výcvik se hlásí další hafani. Freddie, 7 měsíční labrador, je velice milé štěně. Byl by ideální pro canisterapii: milý, mazlivý, rozvážný, kliďas.  Dnes mi poprvé přinesl aport, a tak jsem tu událost musela zdokumentovat. Fotky nejsou žádná moc velká kvalita, ale to co je na nich, je to podstatné :)

13.5.2013

       Včera jsme byli po dlouhé době s našimi psy na výletě. Navštívili jsme příbuzné u Mladé Boleslavi a objevili ráj, krásný les a hlavně rybníky. Hafani si užili a pár fotek přidávám do fotoalba.

11.5.2013

       I když to do chovu ani výcviku psů nepatří, přidávám pár fotek ze včerejšího večera, kdy nám na plot a část zahrady spadl strom. Shodou okolností právě na to místo, kde leží psi před rozkvetlým rododendronem na fotu z úvodní stránky. Naštěstí se nikomu nic nestalo a odnesl to pouze plot a i ten rododendron. 

10.5. 2013

       Konečně Abby končí s háráním a Ash se může vyspat:). Neodolala jsem, a udělala pár fotek naší psí smečky na rozkvetlé zahradě, i když v dešti. V ne se chystáme na výlet, tak snad zase nějaké fotky přidám. 

5.5.2013

      Včera jsem poprvé navštívila výstavu psů jako divák. MVP se konala v Letňanech. Moc jsem si to užila. Nemusela jsem nic nosit, o nic se starat..... Výstavy se účastnila Bee, štěňátko narozené v naší CHS. Je jí 6 měsíců a vystavovala se ve třídě dorostu. Dostala hezký posudek, seznámila se s atmosférou výstav a já si ji po dlouhé době mohla užít. Snad se brzy sejdeme na procházce a uděláme nějaká pěkná fota.

27.4.2013

     Naše štěňátko Kuba (Barney) nás dnes přijel navštívit. Páníčci potřebovali doplnit zásoby krmiva a samozřejmě ukázat Kubíka. Vydali jsme se s Abby (hárá) na procházku do lesa a pak ztrávili nějakou dobu u nás na zahradě. Kubík je v chůzi "rozvlněný", jak psi v tomto věku bývají. Páníčci ho nepotřebují cvičit k loveckým disciplínám, ale poslouchá tak, že je možné s ním chodit na volno. Zkusili jsme i pár aportů a na to, že dummy viděl poprvé v životě, to šlo docela dobře. Na procházce si hráli s mámou a zničil se tak, že ulehl doprostřed cesty. Snažili jsme se udělat co nejvíce fotek a několik jich přidávám do fotoalba (vrh B - nové fotografie, 27.4.2013).

20.4.2013

     Dnes dorazily zprávy a pár fotek od Kubíka (Barneyho). Roste z něho krásný pes a snad ho i brzy přivítáme na procházce u nás v lese. Fotky přidávám do fotoalba (vrh B).

19.4.2013

     Po dlouhé pauze jsme opět zavítali do honitby pod hradem Bezděz. Dlouho jsme se neviděli s labradorkami z CHS Cambrella a jejich paničkou a dále jsme potřebovali vyzkoušet reakci Bellinky (fenka Flat coated retrievera) na střelbu a vyzkoušet aport z vody. Vše dopadlo na výbornou. Hafani si pohráli, mírně zacvičili a Bellinka střelbu jen zaznamenala zvednutím hlavy a dále se věnovala hrám. Aport z vody provedla dokonale i s odevzdáním do ruky. Co si víc přát!!! Snad se nám podaří brzy zas prožít s hafany krásný den. Pár fotek přidávám do fotoalba.

4.4.2013

     Rozhodla jsem se ještě jednou a naposledy zkusit výstavu. Pojedeme s Abby v polovině června na 2 MV do Slovinska. Moc se těším, protože se konají na Bledu, místě, které je nádherné. Jak dopadneme samozřejmě nevím, ale výlet to bude úžasný a snad si i v jezeře užijeme koupání.

25.3.2013

      K výcviku se hlásí další pejsci. U některého je problém větší, jinde stačí jen trošku doladit to, co už umí.  Pejsci i jejich páníčci jsou velmi příjemní  a tak  pár fotek čtyřnohých žáčků přidávám do fotoalba. 

9.3.2013

        Před týdnem nás v naší miniškolce navštívila fenka NO Elsa. Zapadla do naší smečky docela dobře a s naší Abby předváděla na zahradě kaskadérské výkony. Pár fotek přidávám do fotoalba.

14.2.2013

        Dnes nás navštívil Kubík se svými páníčky. Prošli jsme se po lese a Kuba si pohrál s Abby. Roste z něho krásný pes a je si s Abby hodně podobný. Posuďte na fotografiích.

8.2.2013

        Přidávám do fotoalba nové fotografie Kubíka. Podle paničky se mu daří dobře a já se těším, až k nám dorazí na návštěvu. 

30.1.2013

        Dnes nás při cestě z očkování navštívila Bee. Je nyní v období "nohatého" stvoření. S Abby si pěkně pohrály. Snad dorazí i nějaká fota, abych je mohla umístit na stránky. 

24.1.2013

        Začínáme s výcvikem Belly, 10 ti měsíční fenky flat coated retrievera. Je moc šikovná. Výborně zvládá přivolání a tak se ostatní disciplíny nutné ke složenín OVVR rychle zlepšují. Cvičíme vše, co je třeba, jen aport z vody necháváme na příznivější roční období a  klid při výstřelu pak budeme cvičit až  při výjezdu z Prahy do honitby. 

17.1. 2013

        Dnes přišla nová fota Kubíka/Barneyho. Má se k světu a jako v psím ráji. Fota jsem přidala do fotoalba a doufám, že se brzy s Kubíkem uvidím. 

5.1.2013

        Včera jsme navšívili spolu s Abby Bee v jejím novém domově. Abby i Bee měly radost ze setkání a využily ho ke hrám. Do fotoalba přidávám pár nových fotografií. Bohužel náš fotoaparát odmítá fotit cokoliv  v pohybu a tak byla většina fotografií zcela nepoužitelná. 

2.1. 2013

        Do fotoalba přidávám pár fotek, které dorazili od Kubíka. Fotky Bee snad budou koncem týdne, kdy se chystám na návštěvu. Obě štěňata se dostávájí z fáze "kuliček" do méně elegantní fáze "nohatých" štěňat :)