Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

3.9.2018

   Dnes dorazila fota a video od Hiiriho (štěně z vrhu D). Dlouho jsem ho neviděla a tak mě pozdrav potěšil. Část prázdnin strávil také v Itálii na Lago di Garda. Tak snad příští rok tam zorganizujeme sraz štěňat. Letos tam byli mimo nás další 2:)

img_2598.jpg

1.9.2018

   Dnes mám zprávu u které prosím o její šíření. Hledá se majitel pro Alfíka. Jedná se o téměř 5 letého moskevského strážního psa. Je vychovaný, na procházkách chodí na volno. Je zvyklý bydlet v RD (zahrada a byt). Zemřel mu páníček a panička se stěhuje do malého bytu, kam si ho nemůže vzít. Pokud by jste o někom věděli , bližší info na  wikiova@seznam.cz. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/ostatni/alfik/

26.8.2018

   Dorazila další fota z tábora, tak přidávám. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/yves-black-rose-queen-s-joy/cervenec-2018/

25.8. 2018

   Dnes jsem se s Růženkou zúčastnila MVP v Mladé Boleslavi. Účast byla docela hojná a mezi zúčastněnými bylo docela dost opravdu pěkných zástupců plemene. Posuzovala rozhodčí z Portugalska, paní Tina Peixoto. Růženka získala ocenění V4 a Collet Amazing Frace ve třídě šampionů ocenění V1 CAC a následně RCACIB. Výstavu obě holky zakončily koupáním v Jizeře.

24.8.2018

   Dnes jsem se konečně dostala k prohlížení fotek z tábora. Nejsou ještě k dispozici od všech fotografů, ale alespoň pár jich přidávám.  http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/tabor-2018/ No a při tom prohlížení jsem zjistila úžasnou věc. Denny/Dancing Queen Amaazing Frace celé zkoušky vyhrála!!! Páníček mi to nějak zapomněl sdělit. Tak moc blahopřeji!!!

15.8.2018

   V ne jsem se vrátila ze "psí" dovolené. Výcvik Růženky i Casey pokročil zase o kousek dále a obě psí holky jsem si užila. Na 2.táboře byla i Dancing Queen Amazing Frace/Denny, která zde složila zkoušky OVVR. Moc blahopřeji a jen tak dál!!!

   O víkendu jsem se s Casey zúčastnila ZPR Čertovo břemeno. Bohužel jsme vypadly na kachně z rákosí. Nemohu se ale na Casey zlobit. Kachna byla od místa vypouštění hodně daleko, terén byl nepřehledný, pes nebyl vidět a vítr foukal přesně od nás ke kachně. Casey hledala jak divá, do nohy si při tom vrazila velký trn, ale kachnu nenašla. Tak snad zase za rok.

   25.8.mě čeká s Růženkou MVP v Mladé Boleslavi. Tak uvidíme, jak dopadneme. Fotky z tábora přidám,jakmile budou k dispozici.

1.8.2018

   V těchto dnech jsem na psím táboře s Růženkou. Připravujeme se na PZ a SVP a Růžence to docela jde.

   Do mailu mi přišel pozdrav od Scoobyho. Byl s páníčky v Rakousku a Itálii, tam také na Lago di Garde a to pár dní před námi. Vyjel lanovkou i na nejvyšší vrchol v okolí a tak pár fotek přidávám.  http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/scooby/cervenec-2018/

   Již zhruba před měsícem dorazily fotky od Darsyho. Nějak nebyl čas dát je na stránky, tak to napravuji....http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/darsy/cerven-2018/

26.7.2018

   Před pár dny jsme se vrátili z dovolené u Lago di Garde, z městečka Toscolano Maderno. Ubytování jsme volili tak, abychom s sebou mohli vzít naše černé psí dámy. Výhodou byla obrovská zahrada patřící k ubytování, kde se dali pejsci vypustit "na volno". Nevýhodou nutnost jezdit k vodě autem po silničce, kde každé setkání s protijedoucím autem bylo dost složité.

   Cesta tam nám trvala 15 hodin a byl to dost děs. Holky to ale snášely velice dobře. Hned první noc jsme měli zajímavý zážitek. Kolem 4. ráno začaly holky štěkat a nechtěly přestat. Syn s nimi tedy šel ven a tam ho čekalo překvapení. Oslík Alfi, který se chtěl s ním i holkami kamarádit a chodil za nimi jako pejsek. Casey i Růža z toho byly dost překvapené, ale víc už na něj neštěkaly. 

   Snažili jsme se chodit na výlety po okolních horách. Terény jsou však takové, že je nutno psy vodit na vodítku, což je samozřejmě dost otrava. Další nepříjemností je vedro. Chodit se tak dalo pouze dopoledne a pak zase večer. Přes poledne jsme chodili na krátké procházky po okolí našeho statku. 

   Problém byl i s koupáním. Většina pobřeží je pro veřejnost nepřístupná a ještě více pro psy. Někde dokonce nesmějí ani na promenády, vůbec nemluvím o plážích. V našich končinách jsme objevili 2 plážičky vyhrazené pro hafany a koupali jsme se tam s nimi. 

   Poslední noc jsme pak zažili velice silnou bouřku. Hromy a blesky mě nepřekvapily, ale vítr byl tak silný, že pršelo vodorovně. Popadalo dost stromů, ale naštěstí ráno již byla silnice s menšími obtížemi sjízdná. 

   Neměla jsem s sebou fotoaparát a tak mám fotky z mobilů. Nejsou příliš kvalitní, ale pár jich přidávám. K dispozici budou ještě videa, ale musím je nejdříve vyloudit z mobilů členů rodiny. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/italie-2018/

8.7.2018

   Včera jsem se s Růženkou zúčastnila Krajské výstavy v Příbrami. Hlavním důvodem bylo získání ještě jednoho posudku z výstavy, aby bylo vše potřebné k uchovnění pohromadě. Výstavy se zúčastnila i Denny/Dancing Queen Amazing Frace. Ta získala krásný posudek a ocenění VN1. No a Růžence se také dařilo. Získala titul V1, vítěz třídy a pak ještě titul Krajský vítěz. V závěrečných soutěžích pak byla vybrána jako nejlepší fena skupiny 8. 

   I bez ohledu na úspěch musím pořadatelům vyslovit pochvalu. Výborně připravené a nepředražené parkování, usměvavé tváře, startovní číslo "na placce" se špendlíkem. Pan rozhodčí (Petr Řehánek) usměvavý, trpělivý a při vstupu do kruhu se s každým vystavovatelem přivítal. V neposlední řadě občerstvení opět nepředražené a dostupné. Mezinárodní a národní výstavy by si z toho měly vzít příklad.

29.6.2018

   Hurá!!! Začaly prázdniny!!! Bude více času na naše pejsky, čeká nás dovolená u Lago di Garda, psí tábory, zkoušky a výstavy....Snad to všechno vyjde podle plánu!

   Snažím se co nejvíce cvičit s Casey i Růženkou. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/cerven-2018/. Ta si poprvé zkusila prohledávat  rákosí a donést z něj kachnu.  Při prvním pokusu to bylo lítání sem a tam, s dalšími pokusy už skutečně hledala. Rákosí se nebojí a to je hlavní. 

18.6.2018

   O víkendu jsem se s Casey zúčastnila Derby ČR. Počasí se vydařilo, plno známých tváří, úžasná skupinka vzájemně si fandících lidí. Co víc si přát.

   První den jsme začínali handlingem na 2 kachny. Bylo to docela obtížné, protože první byla vpravo a přes rákosí na ni pes neviděl. Casey vyrazila dříve než měla a ještě k levé. Naštěstí poslechla a obrátila to k pravé. Výsledek za 3. Další 2 disciplíny pro Casey nuda, odložení a chůze u nohy. Pak výměna skupin a první na řadě marking. Konečně něco akčnějšího. Casey na markingu bohužel vyrazila dříve. Jak konstatoval pan rozhodčí: "bylo to přesné, ale příliš rychlé". Moje chyba. Po zkušenosti z PZ před 14 dny, kdy seděla "jako hřebík" jsem ji nechala na volno. No a tak jsme spadly do III. ceny. Pak následovalo rákosí. Mnoho pejsků s ním mělo problém, a tak jsem se ho obávala. Casey ho vystřihla nádherně. Po louce dopředu a pak stopka a levá. Měla ji za 83s. Paní rozhodčí konstatovala: " no a pak že to je problém". Závěrem pak klid na stanovišti. Casey již pro jistotu na vodítku. Komáři byli dost otravní, ale jinak v pohodě.

   Druhý den nás čekala ta obtížnější část. Začínali jsme čtvercem. Povelů minimum, čas 2:20. Vlečka se srstnatou paráda. Prý "pintlich", konstatoval pan rozhodčí. No a pak zas výměna stanoviště a navádění na 2 kusy. To mě došel humor. Poměrně vysoká tráva, bezvětří, první kolík tak 60m, druhý určitě nejméně 80m.  A navíc začalo slunce pálit. No nazdar! K levému kolíku šla Casey dobře, ale pak hledala. Místo bylo již zapachované. Naštěstí to však netrvalo dlouho a hurá nese. No a pak to horší, pravý kolík. Casey však šla do té dálavy na 1 povel a hurá zpět. Paráda! Vše za 4!!! To mi udělalo velkou radost. No a pak poslední disciplína. Za poledního slunce vlečka na poli. Casey ji dala nádherně, 43s. 

   Tak shrnutí. Nebýt chyby při markingu, mohly jsme mít kýžený RCACT, platný jako CACT a dokončit tak titul Šampiona práce. No ale chyba se vloudila a tak snad příště se nám to podaří. Přes to všechno krásné zkoušky, úžasně pracující Casey a milá společnost lidiček a pejsků.  

   Clair zatím se svou paničkou válcovala trialáky na WT a Field trialu.  Obsadila 1. a 2. místo!!! Super!!!

   Collet již v předchozích týdnech na výstavě v Polsku získala titul CAC a RCACIB!!!

   Tak milé psí dámy, jste úžasné a vaše paničky samozřejmě také!!!

6.6. 2018

   Clair/Cee Amazing Frace se zúčastnila vrcholné evropské akce pro tříčlenná družstva, IWT v Bologni. I když se neumístila na předních pozicích, zkušenost to byla k nezaplacení. S Ivetou jsem zatím nemluvila, jen jsme si psaly. Terény však prý byly velice těžké (voda, ve které se nedalo plavat), navádění psa na kterého nebylo vidět, úmorné vedro. Tak prý příští rok znovu! Pár fotek přidávám.  http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/clair/iwt-bologna-2018/

3.6.2018

   V so jsem se s Casey zúčastnila KPZ (KCHLS) v Kyselce. Jela jsem již v pátek. Večer se za mnou přijel podívat Hugo/Darsy Amazing Frace. Moc mu to sluší. Má moc pěkně modelovanou hlavu, výrazný pigment a krásné úhlení no a samozřejmě to hlavní, dělá páníčkům radost. 

   V so byl budíček již ve 4.30. Šly jsme s Casey na krásnou procházku podél Ohře přes nádherný dřevěný most v Radošově. Po 7. hodině následoval odjezd na místo konání zkoušek, do vojenského újezdu. Příroda úžasná! Opravdu nemám slov. Jeďte se také podívat! 

   Na zkoušky se za námi přijel podívat Scooby/Dooby Scooby Amazing Frace. Přijel i s celou rodinou. Tatínek s dětmi a Scoobym odjeli na výlet a maminka se mnou zůstala na část zkoušek, aby se podívala, jak to všechno probíhá. Vylosovala jsem si příjemnou skupinu s prima pejsky i jejich páníčky. Všichni zkoušky zvládali dobře. Až na předposlední disciplíně vypadla fenka goldena a to velice nešťastně. Vlečka s pernatou byla vlečena loukou s vysokou trávou a v trase vlečky byl hluboký výmol s potůčkem. Fenka běžela dost rychle  s hlavou vztyčenou a překážku nečekala. Spadla do ní a dost dlouho trvalo, než se vyhrabala. Už jsme měli strach, zda se jí něco vážného nestalo. Naštěstí byla v pořádku, ale odmítala přes dané místo přejít. Tak snad se z toho leknutí brzy vzpamatuje.

   Casey pracovala dobře. Jedinou trojku jsme dostaly na 1. disciplíně - vyhledávání. Celkově skončila 8., mezi labradory 2, v I.ceně. s titulem RCACT, (227 bodů). Celkově velice povedený výlet s nádhernou přírodou!!!

31.5.2018

   Právě dorazily výsledky z genetického testování Casey a Růženky. Dopadly výborně.

   Casey Amazing Frace:  PRCD N/N, EIC N/N, HNPK N/N, CNM N/N. 

   Yves Black Rose Queen's Joys: PRCD N/N, EIC N/N, HNPK N/N, CNM N/N.

   Pro štěňata vrhu D z toho vyplývá, že nikdy těmito onemocněními nejen neonemocní, ale ani je nebudou přenášet. Otec štěňat je na tyto geneticky podmíněné choroby také testován s výsledkem N/N. 

28.5.2018

   V sobotu jsme se zúčastnili Speciální výstavy retrieverů  pořádané RK klubem. Počasí bylo hezké až příliš. Na otevřené louce k upečeni... Růženka dostala známku V a hezký posudek. Rozhodčí byla paní Nancy Farquharson z UK. Dále jsem ji nechala změřit a zapsat skus a úplnost chrupu. K uchovnění nám tak chybí už jen jedna výstava. Využila jsem i možnosti nechat provést u Casey a Růženky některé genetické testy. Výsledky by měly dorazit do týdne. 

img_0003.jpg

22.5.2018

   V sobotu jsem se na MVP v Litoměřicích potkala s Queen/Denny a jejím páníčkem. Denny vypadá moc pěkně a i když byla ve třídě sama, ocenění VN1 dostala zaslouženě. Moc blahopřeji a zejména mám radost, že s námi vyrazí o prázdninách na výcvikový tábor. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/queen/mvp-litomerice/

   Naše holky na výstavě nedopadly zrovna nejlépe. Casey má prý velkou hlavu a tak skončila s V4. Růženka dostala VD. Tak snad příští týden dopadneme o trochu lépe. S Casey to bude určitě její poslední výstava. 

   No a nakonec bomba! Cee Amazing Frace /Clair se, se svojí paničkou, zúčastní IWT v Itálii jako členka národního týmu. Jedná se o evropskou vrcholovou akci tříčlenných týmů. Závod proběhne 26. a 27.5. poblíž Bologne. http://www.iwt2018.it/en/ . Budu držet všechny palce a naše psí holky všechny psí tlapky. Že se v mé CHS narodí fenka, která bude reprezentovat ČR ve WT, tak to mě nikdy nenapadlo. Tak hodně štěstí!!!!

iwt-clair-2018.jpg

14.5. 2018

   Minulé úterý jsem byla s Casey cvičit v honitbě. Jedna z účastnic pořizovala fotky a tak za ně moc děkuji a pár jich přidávám. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/8.5.2018/

   Dnes jsem byla s Casey a Růžou cvičit u vody. Voda byla špinavější než jindy a bylo jí méně, ale přesto jsme pocvičily. S Casey disciplíny na ZPR, s Růžou aport z vody. Šlo jim to dobře a tak panuje oboustranná spokojenost.

   12.5. 2018

   V minulém týdnu získala výborná výstavní ocenění 2 štěňata z vrhu D.

   Double Toby Amazing fFrace  získal ocenění VN1 ve třídě štěňat na CACIB Praha. Dancing Queen Amazing Frace pak ocenění VN1 na Krajské výstavě ve Staňkově. Moc blahopřeji a doufám, že to není úspěch poslední!!!

img_20180508_134322.jpg

5.5. 2018

   V uplynulých dnech Casey dohárala, Růženka také s háráním končí. Auto je stále v servisu (varuji před Autopalasem Spořilov; je to děs!!!), šlacha na noze stále pobolívá, ale už je to lepší. 

   V minulém týdnu bylo u nás na cvičení 3 měsíční štěně labradora Gerri. Byl moc šikovný a příbuzensky spřízněný s Casey. Poprvé viděl dummy a krásně nosil!!!

   Včera jsem měla příjemný  zážitek, i když se přímo netýkal hafanů. Manžel navečer ze silnice před domem zachránil samečka nosorožíka kapucínka. V Klánovicích bydlíme 20 let, v lese jsem každý den,ale nikdy jsem ho tu neviděla. Udělali jsme pár fotek a odnesli ho hlouběji do lesa. Fotky přidávám. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/ostatni/nosorozik-kapucinek/

   V úterý jedu cvičit do honitby s Casey. Za 14 dnů nás čeká výstava v Litoměřicích, kam snad konečně dojedeme.   

23.4. 2018

   Přidávám fotky Scoobyho z jarních výletů. Podle zpráv se chová jako dobře vychovaný labrador a dělá svým páníčkům radost. 

   Přišla zpráva od Clair. Na WT Mělník,třída M obsadila 3. místo!!! Moc blahopřeji!

   My jsme měli na víkend v plánu MVP v Českých Budějovicích a výcvik v honitbě s Casey. Vše jsem musela zrušit. V sobotu ráno jsem nedošlápla na nohu; zánět šlach. Tak sedím doma  a doufám, že to bude brzy OK. 

14.4. 2018

   V týdnu dorazila fota od Queen a tak je přidávám. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/queen/duben-2018/

   Casey končí s háráním a tak zatím mezi psy nemůže. Příští týden nás čeká výstava v Českých Budějovicích, pokud tam však budu mít čím jet. Auto opět vypovědělo službu.....

8.4. 2018

   Dnes jsem s Růženkou strávila celý den na Prokopově poháru. Růža samozřejmě řadu věcí pokazila, ale řádění s pejsky i cvičení si užívala. Odpoledne dorazila i Clair, kterou jsem dlouho neviděla. Celkově příjemný den.

   A odpoledne dorazila zpráva od Collet. K titulu Šampion krásy ČR a Grandšampion ČR přidala ještě titul Slovenský šampion krásy! Moc blahopřeji!!!

25.3.2018

   Jaro a termíny výstav a zkoušek se blíží, a tak se snažím s našimi holkami intenzivněji cvičit. Chyby se občas objeví, ale to nám vůbec nevadí. 

   Dorazilo foto od Scoobyho. Jako správný horal řádil ve sněhu a moc mu to sluší. 

20180318_112927.jpg

21.3. 2018

   Fenka již našla nové páníčky!         

   Dnes důležitá zpráva!!! Hledá se majitel pro zhruba 6 letou labradorku. Majitel zemřel a zůstala zcela sama. Je zvyklá v bytě. Šiřte, prosím, dál.

img_20160117_105408.jpg

9.3.2018

   Od začátku března je u nás na návštěvě Scooby (oranžový obojek). Páníčci jeli na hory a tak si užívá pobyt u nás. Nejvíce si hraje s "tetičkou" Růženkou. Mamka ho mírně ignoruje, Abby se stará jako správná babička. V týdnu za ním na návštěvu přijel bráška Arti (modrý obojek) a pokud počasí dovolí, zítra dorazí černý bráška Hiiri. Chodíme hodně na procházky do lesa a přidali jsme i na krmení a tak Scooby roste "jako z vody". V neděli již odjíždí domů. Chvíli budeme rádi za ten klid, ale bude se nám po něm stýskat. Pár fotek přidávám. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/scooby/brezen-2018/

23.2.2018

   Před chvilkou dorazila fotka od Hiiriho. Jen z ní není vidět, zda dává přednost lyžím nebo snowboardu?!?

img_1882.jpg

22.2.2018

   Dnes ráno dorazil na cvičení Arti (modrý obojek). Aporty i přivolání mu jdou skvěle! Cvičení jsme zakončili  hraním si s Růženkou v lese a na závěr  jsme celou smečku nechali řádit na zahradě. Mailem pak přišly další fotky,tak přidávám. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/arti/unor-2018/

21.2.2018

   Dnes přidávám povedenou fotku Celin.

img_2727.jpg

20.2.2018

   V týdnu jsem byla s Růžou cvičit v honitbě. Docela jí to šlo,  jen musíme zlepšit práci u nohy. Tak máme co dělat! Na hlídání je u nás Roxanka (vzkaz pro páníčky: daří se jí dobře).

   Vzhledem k mému volnějšímu prázdninovému programu doplňuji fotky "našich" štěňat, které dorazily v uplynulých dnech. Dorazila fota od Hiiriho (tyrkysová) a Deci (červená). Potěšila mne i fotka od Ronyho, brášky naší Casey, kterého jsem dost dlouho neviděla. Vše přidávám: http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/rony/unor-2018/,      http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/hiiri/unor-2018/,    http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/d.c./unor-2018/

12.2.2018

   O víkendu jsem byla s Casey cvičit v honitbě. Opakovali jsme disciplíny na ZPR. Vše se velice dařilo (čtverec se 2 kusy pod 3 minuty.....). Menší zaváhání bylo jen při handlingu na 2 kusy. Na Casey je vidět, jak moc jí to baví. Škoda, že v dohledné době nejsou žádné zkoušky.

   Dnes dorazil na cvičení Arti (modrý obojek). Je z něho krásný pes s výrazem svého taťky Tobyho. Ve 3 měsících váží 16 kg. Jde mu krásně aport i přivolání a tak jsem z něho měla velkou radost. Chvíli jsme pocvičili a pak ho nechali pohrát si s  Růženkou, Casey i Abby. Fota přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/arti/12.2.2018/

   Mailem ještě dorazila fota od Queen. Moc se na její návštěvu těším!!!

img_20180212_111846.jpg

5.2.2018

   V so i v ne přišly z DUOCACIB Brno výborné zprávy. Collet Amazing Frace opět rozšířila svá výstavní ocenění a v sobotu přidala V1 CAC (rozhodčí Hana Ahrens) a v ne V2 RCAC (rozhodčí Matti Tuominen). K  titulu Šampion ČR tak přidala i titul Grand Šampion ČR!!! Moc blahopřeji a teď nezbývá než se pustit do získání titulu Interšampion!! http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/collet/unor-2018/

3.2.2018

   Od Scoobyho (oranžový) došly další fotky a krásné vysvědčení, které dostal od své malé paničky. Fotky přidávám a za krásné vysvědčení moc děkujeme!!! http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/scooby/2.2.2018/

vysvedceni.jpg

 

img_20180202_082401.jpg

30.1.2018

   Dnes dorazily fotky od Queen. Tělo na nich není moc vidět, ale výraz je "celá" Casey. Fota přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/queen/30.1.2018/.  A další fota jsou od Scoobyho  http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/scooby/30.1.2018 /. Také je přidávám a závidím to dovádění ve sněhu. My se brodíme v bahně... 

28.1. 2018

   Dorazila fota od Artiho (modrý obojek), tak přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/arti/27.1.2018/

27.1.2018

   Dnes nás přijela navštívit Deci (červený obojek). Chvilku jsme pocvičili přivolání, aportky a chůzi u nohy a pak si Deci pohrála s mamkou a nakonec s Růženkou. Fotky z hraní s Růžou přidávám.  http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/d.c./27.1.2018/ . Děkujeme za návštěvu!

21.1.2018

   U nás se vše vrací do normálních kolejí. V sobotu jsem strávila s Casey celé dopoledne v honitbě při nácvicích na PZ. Bylo vidět, jak jí to těší. S Růženkou jedu cvičit ve středu. V sobotu pak přijde na první cvičení jedno ze štěňátek, tak se na D.C. moc těším. Dnes také šla na své první cvičení fenka Queen. Moc díky Hance, že se výcviku ujala.

   Dávám také dohromady plán na výstavy a zkoušky v letošní sezóně. Casey jsem naplánovala jedny PZ a 3x ZPR, včetně Derby ČR. Růžence pak na podzim jedny PZ. A samozřejmě výcvikový tábor; týden pro Růženku a několik dní pro Casey. Tak snad nám to všechno nepřekazí hárání nebo nějaké zdravotní problémy.

   A přidávám fotky Hiiriho, které právě dorazily. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/hiiri/21.1.2018/

17.1.2018

   Dnes slaví štěňátka z vrhu "C" své 4. narozeniny a jejich mamka Abby své 11.

   Všichni dělají svým pánům radost a to je to nejdůležitější. Mimo to je Collet Šampionkou krásy ČR a Šampionkou práce ČR a odchovala v loňském roce štěňata. Clair je Šampionkou práce ČR a je velice úspěšná i v soutěžích WT. Casey je čekatelkou Šampiona krásy ČR i Šampiona práce ČR. Se svojí sestrou Clair jsou nominované na Derby retrieverů ČR 2018 a právě odchovala 6 štěňátek.  Coudyho vidím téměř každý den. Vyrostl z něho mohutný a milý pes. Celin dorazí na společnou procházku právě dnes. O Ronym a Pepinovi neslyším moc často, ale mají se také skvěle. Tak ať se dál daří nejen na výstavách a zkouškách, ale hlavně v rodinách!!!

14.1.2018

   Včera přišla zase výborná zpráva od Collet Amazing Frace. Získala tituly V1 CAC, Národní vítěz BOS!!! Tak blahopřeji a doufám, že i letošní štěňátka půjdou v jejich stopách.

   Včera odjel do nového domova Hugo (Darsy). Loučení pro nás bylo těžké, ale nová rodina je fajn a určitě se bude mít jako v bavlnce. 

   A do fotoalba přidávám fota Queen. Moc se povedly a páníčkovi moc díky. Queen na nich vypadá moc pěkně a doufám, že se již na jaře potkáme na nějaké výstavě. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/queen/11.1.2018/

12.1.2018

   Zítra odjíždí do nového domova Darsy/Hugo. Za poslední 2 týdny se stal členem naší rodiny. Odvážně zdolával "nástrahy" procházek v lese a tak trochu šéfoval i našim psím holkám. Bude se nám po něm stýskat, ale noví páníčci se na něj jíž těší a já zas budu mít čas věnovat se Casey a Růžence. Do fotoalba přidávám pár fotografií z posledních dnů. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/darsy/10.-a-11.1.2018/

   Od ostatních páníčků našich štěňátek přicházejí příznivé zprávy. Štěňata si dobře zvykají. Mám i pár fotek. Přidám je, jak budu mít trochu času. 

7.1.2018

   Tak jsme osiřeli (mimo Darsyho). Štěňátka se rozešla do nových domovů. Přicházejí zprávy, že se jim daří dobře a na plný úvazek zaměstnávají své nové rodiny.

   Včera jsme byli s Darsym na veterině. Je ok. Závěr zněl, že se jednalo o prudkou reakci na očkovací látku. Dostali jsme doporučení, jak postupovat dále a doufám, že to jeho imunitní systém příště již zvládne. Příští víkend by mohl i on odejít do své nové rodiny.

   Zatím mu děláme rodinu my. Dnes dopoledne poprvé vyrazil na procházku do lesa. Doprovázela ho Růženka. Užil si chození ve vysoké trávě a po návratu se nabaštil a usnul. Po obědě šel na procházku do lesa s Abby a zbytkem rodiny. Já šla zatím s našimi psími slečnami a bráškou Casey Coudym na delší procházku. Při návratu jsme se všichni v lese potkali. Darsy vrtěl ocáskem a běhal od jednoho psa k druhému. Strýček Coudy se mu moc líbil. Snažili jsme se smečku zachytit na mobil, ale  bylo to jako fotit pytel blech. Procházku zakončili  psí dospěláci honičkou, které Darsy přihlížel schován u nohou lidského doprovodu. Domů jsme ho již nesli a teď chrupká...

   Do fotoalba přidávám fota Darsyho http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/darsy/7.1.2018/, Hiiriho http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/hiiri/7.1.2018/ a Queen http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/queen/7.1.2018/

6.1. 2018

   Štěňátka nás pomalu opouštějí a rozcházejí se do nových domovů. Dnes ráno jsem udělala pár fotek posledních třech zbylých (Queeny, Darcy a Scooby). U žlutých pejsků těžko rozeznávám, kdo je kdo. Obojky si strhávají při hře z krku, a tak je poznám pouze podle vyholené tlapky Darsyho.  http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/6.1.2018/

   Queeny odjela do nového domova dopoledne, Scooby odjede odpoledne. S Darsym jedeme ještě večer na kontrolu na veterinu a tam se asi rozhodne, kdy by i on mohl odejít. Na jednu stranu nám bude smutno, na druhou už potřebujeme trochu oddechu. Vstávání ve 4.30 a  následné cvičení s kyblíkem si ráda odpustím. 

1.1.2018

  Nejprve všem návštěvníkům stránek hodně pohody v roce 2018 a pokud máte psí kamarády, tak hodně radosti z nich!

   Dnes vkládám fotky Darsyho. Není úplně v pořádku a nevíme, co se stalo. Ve středu jsme byli se štěňaty na očkování. Ve čt se nám Darsy zdál unavený, ale přičítali jsme to očkování a neřešili to. V pátek ráno jsme zjistili, že nechce stát.Jeli jsme na veterinu. Tam radili počkat do příštího dne a pokud se situace nezlepší, udělat rtg. pánve a zadních noh, zda nedošlo k úrazu. V so jsme nechali udělat rtg., ale nic se na něm neobjevilo. Shodou okolností večer dorazili na návštěvu 2 naši kamarádi, lidští ortopedi. Ty nožky prohmatali a konstatovali, že snad bolestivější je kotník, ale větší úraz nenašli. Zítra jedeme znovu na veterinu, tak uvidíme. Já mám ale stále silnější dojem, že než ortopeda, budeme potřebovat neurologa a že to vše souvisí s očkováním. Nejsem však odborník a tak uvidíme. Darsy se od včerejška mírně zlepšil, ale stále to není OK. Pořídila jsem proto pár fotek pro jeho budoucí páníčky. Snad vše dobře dopadne a budou si ho moci co nejdříve odvézt.  http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/1.1.2018/

   Ostatní hafani jsou zcela v pořádku a řádí tak, že v jejich blízkosti je to docela "nebezpečné". Jeden mi visí na mopu, druhý kouše do nohy, třetí škube z ruky ubrousek s bobkem..... Už potřebují svoje rodiny a nastavit hranice:)

30.12. 2017

   Dnes se své nové rodiny dočkala i Queeny. Počkala si, ale myslím, že rodina je ta pravá!!! Mimo jiné ji čeká i labradoří kamarádka.

   Naše rodina nestíhá. Krmení, úklid, venčení..... Ani focení již nestíhám a stařičký fotoaparát  zase nestíhá běhající miminka. Pár fotek z dneška přidávám. 

26.12.2017

   Dnes přidávám odkaz na video https://youtu.be/3sAb3pa3giw. Zítra jedeme očkovat. Naštěstí pojedeme ve 3 lidech, tak snad tu naší smečku zvládneme. A do tabulky přidávám aktuální váhy (viz novinky z 15.11.2017).

23.12.2017

   Štěňátka rostou a rostou. Včera jsme jeli na veterinu (to byl zážitek:)) na čipování a vystavování pasů. I když jsme byli objednáni, řešili baterie u čtečky čipů a dostatek vakcín. No takový předčasný Silvestr. Štěňata to zvládla dobře. Cestou tam řádila, na veterině také, zpátky tvrdě spala. 

   Díky pěknému počasí byla dnes venku dokonce 2x. Dostala tam již i svačinku a pohrála si. Černá fenka stále čeká na  páníčky, ostatní se již těší na ty své! A tak všem přeji klidné svátky, aby nabrali dost sil na ty rošťáky. 

   Do fotoalba přidávám pár fotek. Ty na sněhu jsou z 18.12. a ty na jarní travičce ze dneška.  http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/18.12.-a-23.12.2017/      

19.12.2017

   Dnes do tabulky (viz novinky 15.11.) přidávám aktuální váhy štěňat. Všichni jsou pěkně naducaní. Někteří jsou v těle delší, jiní kratší a tak mezi nimi mírné váhové rozdíly jsou. Váha je vypůjčená a pro štěňata pohodlná, tak sebou tak nemrskají, jako při předchozích měřeních.

17.12.2017

   Přidávám fotky z dnešního dne. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/17.12.2017/

16.12.2017

   Poslední dny jsou naplněny stále se opakujícími činnostmi: vyprat, vytřít, nakrmit, sebrat bobky, vytřít, nakrmit, procházka.....Štěňátka jsou ale čím dál tím více zábavnější; perou se, nosí aportky, poskakují, spí, baští...Včera dostala poprvé i granulky. Trávíme s nimi hodně času na úkor přípravy Vánoc. Opravdu se jimi letos nenecháváme stresovat:). Fota z dnešního dne přidávám. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/16.12.2017/

13.12.2017

   Dnes štěňátka udělala další velký krok. Využila jsem pěkného počasí a na zhruba půl hodiny je vypustila na zahradu. Byla trochu překvapená, ale vše zachránila máma Casey se svým "mléčným barem". Asistovala i Růženka. Fota přidávám. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/13.12.2017/

11.12.2017

   Poslední dny se štěňaty byly rušné. S častým krmením je jim nutno věnovat stále více času a tak je starání se o ně docela náročné. V sobotu nás navštívili páníčci dalšího žlutého pejska. Volná tak již je jen černá fenka.

   Dnes nastala další velká změna. Štěňátka jsme přestěhovali do suterénu domu, kde je pro ně vyhrazena celá místnost. Mohou zde již volně běhat a nejsou omezena pouze na porodní bednu. Seznámili jsme je také s jejich babičkou Abby a tetičkou Růženkou. Štěňátka změnu přijala s nadšením a vesele pobíhají po celé místnosti. I krmení je nyní společné. Fota z posledních dnů přidávám. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/7.-az-11.12.2017/

8.12.2017

   Poslední 2 dny jsem byla v práci,a tak jsem se ve zbývajícím čase  alespoň snažila pomoci se štěňaty. Přikrmujeme již 5x denně a to sušeným mlékem a kaší, vše zn. Canina. Štěňatům chutná a dále přibývají na váze (viz tabulka níže).

   Veselo bylo zejména ve středu. Ráno vstát, procházka, vyvenčit, nakrmit, vyprat, vytřít... a v 8.45 odjezd s Růženkou na cvičení. Ve 12 hod návrat, krmit, venčit, příprava do práce a v 17. hod první návštěva nových páníčků, v 18. hod druhá a v 19. hod třetí. Do toho ještě návštěva dcery s kamarádkou. Bylo nás tu docela dost. Noví majitelé byli moc prima, štěňátka se k nim tulila a my ostatní drbali ta, která páníčky přítomné neměla. Po odchodu návštěv jsme ještě štěňata poprvé nakrmili kaší, která již obsahuje maso. Tak jim chutnalo, že se nakrmila k prasknutí a pak usnula jako zabitá. Toho jsme využili k ostříhání drápků na jejich předních tlapkách. Bříško Casey již bylo dost rozškrábané. 

  Přidávám fota ze středy focená mobilem. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/6.12.2017/

5.12. 2017

   Štěňátkům se začínají prořezávat zoubky, hrají si a čile se pohybují po porodní bedně. Dnes jsme je poprvé odčervovali. Šlo to hladce, mimina ani moc neprotestovala. Přikrmujeme je 3x denně sušeným mlékem, zítra přidáme kaši pro štěňata. Váhy přidávám do tabulky (viz níže v textu) a přidávám i fota do fotoalba. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/5.12.2017/

3.12.2017

   Štěňátka dělají další pokroky. Snaží se skákat, zakusovat do sourozenců. Občas upadnou, ale to jim vůbec nevadí. Dnes jsem poprvé zkusila přikrmovat sušeným mlékem. Až na žluté pejsky (modrý, hnědý), kteří se tvářili, že je to zatím nezajímá, ostatní štěňata pila. Nejvíce žlutá fenka. Až jsem si říkala, jestli ji nepraskne bříško. V přikrmování budeme pokračovat a v příštím týdnu zkusíme i kašičku. Fota ze so a ne dopoledne přidávám. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/2.-a-3.-12.2017/

2.12.2017

   Štěňata dělají další pokroky. Vidí, chodí, štěkají, vrčí... Jsou to již miniaturní pejsci.Váhy z dnešního rána přidávám do tabulky. Fotky jsou nafocené, ale vložím je asi až zítra (nestíhám).

29.11. 2017

   Naše psí rodinka se má čile k světu. Pejsci přibírají na váze, většina již kouká a snaží se chodit po čtyřech. Casey už často odpočívá mimo bednu a při jejím příchodu se k ní štěňata  rychle ženou a snaží se najít ten nejlepší zdroj mléka. O víkendu již zkusím štěňatům nabídnou mléko sušené. Budou ho mít sice zpočátku víc v kožíšcích než v bříšku, ale postupně se pít z misky naučí. Casey teď baští opravdu hodně. Zhruba 2x tolik,co normálně. Tak ji musíme pomalu s krmením pomoci. 

   Dnes se také uvolnil 1 žlutý kluk. Rodina,kam měl jít, přišla minulý týden o labradora a všichni její členové ještě nejsou na nového člena rodiny připraveni. Tak snad najdu toho správného páníčka i pro něj. 

   Večer přidám nová fota a do tabulky aktuální váhy. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/29.11.2017/

27.11.2017

   Štěňátka rostou a rostou. Z bedny se občas ozývají zvuky, které lze již nazvat štěkáním. Moc se těším, až se jim otevřou oči.  Dnes si černý pejsek poprvé sedl. Po chvilce spadl, ale zase další pokrok. Volná je již pouze černá  fenka (žlutý obojek),  ostatní již našli své  páníčky.  Jeden pejsek se odstěhuje pouze kousek od nás! Fota přidávám.  http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/27.11.2017/

   Večer jsme vážili štěňata (viz tabulka níže v textu) a černý pejsek (tyrkysový obojek) na nás již mžoural. Je nejstarší a tak je i v dívání se na svět první. Sourozenci se pravděpodobně během zítřka přidají. 

25.11.2017

   Dnešní noc vstával ke štěňatům manžel a tak jsem se po delší době dobře vyspala. Ráno opět procházka, úklid, krmení.... 2 žlutí pejsci a žlutá fenka již našli své nové páníčky a tak přidávám nová fota, aby jim to čekání rychleji ubíhalo.  http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/24.-a-25.11.-2017/ Večer pak ještě přidám aktuální váhy do tabulky.

23.11.2017

   Dnes jsem musela dát přednost pracovním povinnostem a už se moc těším na páteční odpoledne, kdy budu mít zase více času na psí mimina. Jejich dnešní váhy zapisuji do tabulky. 

22.11. 2017

    Den opět proběhl standardně. V noci několikrát ke štěňatům, která se v bedně zatoulala a hlasitě si na to stěžovala. Ráno vyvenčit mamku a ostatní, nakrmit je, vytřít, vyprat deku, povolit štěňatům obojky ...... a nafotit. Fotky přidávám. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/22.11.2017/

21.11. 2017

   Štěňata rostou (aktuální váhy zapisuji do tabulky) a začínají měnit své chování. Již tolik nepotřebují mamku a spokojeně spí v porodní bedně. Casey zatím odpočívá ve svém   pelíšku  nebo obchází rodinu a chce drbat. Stále však potřebují často pít a rádi se tulí k mámě. Dnes jsem téměř nebyla doma, ale zítra mimina nafotím. 

19.11. 2017

   Dnes ráno jsem zavítala na cvičení do terénu s Růženkou. Bylo to její první cvičení mimo oplocený areál cvičiště a se zvěří. Povel "dopředu" má ještě nějaké nedostatky, ale jinak to šlo dobře. Vyzkoušela si např. poprvé marking se střelbou. Zvěř pak Růženku nadchla. Doma zatím o miminka pečoval zbytek rodiny a samozřejmě Casey. Vše je ok a štěňata jsou zase o kousek větší. Fota přidávám. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/18.-a-19.11.2017/. Do tabulky (níže v textu) přidávám aktuální váhy.

17.11. 2017

  Dnes jsem nemusela ráno nikam spěchat a tak jsme po 7. hodině  zahájili procházkou v lese. Casey se také účastní, ale jakmile otočíme směrem k domovu spěchá,aby už byla u mimin. Ta zatím spí v košíku zachumlaná do teplé deky a nic ji nechybí. Pak následovala snídaně. To již Casey byla značně nervózní a od misky odbíhala a tak dokončovala snídani již v pelíšku mezi miminy. Udělala jsem zase pár fotek, ale téma je monotónní: baštící nebo spící miminka.... Přesto jich pár přidávám. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/16.-a-17.11.-2017/

16.11. 2017

   Dnes jsem byla celý den v práci a tak starost o štěňata převzal zbytek rodiny. Večer jsem je stačila pouze zvážit a udělat pár fotek. Zítra je volno a tak vše napravím. Do tabulky zapisuji aktuální váhy, i když štěňata jsou na váze tak neklidná, že hodnoty nejsou úplně přesné. 

15.11. 2017

   Dnes přidávám základní informace o narozených štěňátkách. Všechna měla váhu nad 400g. Všechna pijí a mají se k světu. Přidávám i pár prvních foto. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/14.-a-15.11.-2017/

čas narození barva obojku pohlaví barva

porodní váha

14.11.

váha26.12.

(šest týdnů) 

5.35 tyrkysová pes černá 490 4950
6.55 hnědá pes žlutá 500 5200
7.40 žlutá fena černá 480 4900
8.35 červený fena žlutá 409 4700
10.25 oranžový pes žlutá 492 4450
12.10 modrý pes žlutá 438 5350

14.11.2017

   Máme štěňátka!!! Casey mě probudila kolem jedné po půlnoci. První štěně se narodilo v 5.35, šesté ve 12.10. Podrobnosti a fotky přidám, až se trochu vzpamatuji:)

12.11. 2017

   Dnes jsem s Růženkou zavítala k MVDr Deckerovi na rtg kyčlí a loktů. Vše s výsledkem 0/0. Tak mám velkou radost. 

   Casey je stále kulatější a kulatější. Tak jsem zvědavá, kdy se štěňátka narodí.

8.11. 2017

   Dnes slaví Růženka své 1.narozeniny. Počasí nám dnes moc nepřálo a tak jsme nemohli na dlouhou procházku. Náhradou bylo podrbání a něco dobrého na zub. Tak vše dobré!!!!

   Dnes jsme navštívíli s Casey veterináře, abychom zjistili, kolik štěňat máme čekat. Zdá se, že jich nebude tolik, jak jsem se obávala. Napočítali jsme jich 6 až 7. Barvy a pohlaví zůstávají překvapením a tak se na ně už moc těšíme! Fota přidávám: http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/

    V pondělí jsem poprvé pustila Casey do porodního boxu, který je umístěn v hale našeho domu. Asistoval jí kocour,který asi plánuje stát se dalším štěňátkem. Tak uvidíme:). Pár fotek přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-d/6.11.2017/.

   Od Collet přišel pozdrav a certifikát šampionátu práce. Tak přidávám:

20171108142557_00001.jpg

6.11. 2017

   Víkend byl bohatý na události. V neděli přišla úžasná zpráva. Collet Amazing Frace se stala Šampionkou práce ČR!!! Skončila 2. na KZPR pořádaných KCHLS. Z tohoto vrhu je to již 2. fenka s tímto titulem! Doufám, že se po odchovu štěňat  ke svým sestrám připojí i naše Casey! Docela by mě zajímalo, zda je v ČR nějaký vrh, kde jsou dva Šampioni práce a třetí k tomu nemá daleko :). 

   O víkendu jsem se s Růženkou zúčastnila výstavy DUOCACIB v Letňanech. Účast labradorů byla veliká (přes100). Mnoho a velice kvalitních psů bylo z Ruska. Obvykle se jednalo o nákupy z Anglie či jejich potomky odchované v Rusku. O tom si průměrný Čech s jeho finančními možnostmi může pouze nechat zdát. Co mě však nesmírně vadilo, a nejen mně, je chování jejich majitelů pod  heslem  "přijeli jsme do kolonie". 

   Růženku jsem vystavovala ve třídě mladých. Získala ocenění V bez pořadí, posudky jsou však velice dobré.http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/yves-black-rose-queen-s-joy/duocacib-11-2017/ . Co mě však hodně překvapilo, bylo její chování. Nebyla bojácná, ale nesmírně unavená. Asi ji ten ruch a shon zmohl. Z "torpéda" Růži se stala klidná  fenka. Tak už vím, jak Růženku zničit a pak ji  konečně vidět unavenou:).

   Casey bříško dál roste. Ve středu jdeme na veterinu zjistit, kolik štěňat máme čekat. Doma přípravy vrcholí včetně stěhování haly a umisťování ne malé porodní bedny. Museli jsme "zrušit" jídelní stůl, tak budeme obědvat s talířem na klíně. Na psí mimina se ale  již moc těšíme. Zájemci o štěňata se hlásí,tak snad najdeme ty správné páníčky.

28.10. 2017

   Včera se konal další sraz štěňat vrhu "C". Opět se konal u Sázavy a tentokrát v komorním složení. Přijela Collet a Celin. Z naší psí smečky se srazu zúčastnila Růženka. Abby jsem do deštivého počasí brát nechtěla a Casey je již tak zakulacená, že je ji lépe doma v klidu. Den se vydařil, i když bez gumáků a nepromokavé bundy jsme se neobešli. Počasí se střídalo jako v dubnu. Chvíli sluníčko, chvíli déšť. Psí holky si ale téměř 3 hodinovou procházku užily. Ani koupání v Sázavě nevynechaly.... Den jsme zakončili v místní hospůdce. Doufám, že na jaře se zase sejdeme a ve větším počtu. Najít ale nějaký společný termín, kdy nejsou pejsci na zkouškách nebo výstavách, není jednoduché.  Pár fotek přidávám, snad ještě dorazí další. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/sraz-27.10.-2017/.No a dnes ráno mě Růženka přivítala s tzv. mrtvým ocasem. Snad bude do příštího víkendu ok. 

   Casey si své "těhotenství" vyloženě užívá. Bříško ji roste rychlým tempem.

   A ještě se musím trochu pochlubit. V 11. čísle časopisu Svět psů vyšel článek o mně a naší smečce. Potěšilo mě zejména to, že iniciativa k jeho sestavení přišla ze strany časopisu. A tak jsem se včera dívala na fotky Ashe, Casey a našich štěňátek a měla jsem radost. 

22.10.2017

   Ve středu nás přijela navštívit Celin. Prošli jsme se po lese a hlavně domluvili další sraz štěňat vrhu "C" a to na pátek 27.10., opět u Sázavy. Už se moc těším. Snad nám to počasí nepokazí.

   Casey se zakulacuje rychlým tempem. Trochu mě to děsí. Snad těch štěňátek nebude moc:). 

img_2220.jpg

zleva: Růženka, Casey, Celin a Abby

14.10. 2017

   Včera uplynulo 5 let od zahájení provozu těchto stránek. Ani ve snu mě nenapadlo, že za 5 let budou mít přes 300 tis. shlédnutí! Tak snad přání, aby i za dalších 5 let byla bilance příznivá!

   24.10. oslaví vrh B své 5. narozeniny. Tak všechno dobré!!! O Kubíčkovi (Barney Amazing Frace) mám pravidelné zprávy, o Bee bohužel nic nevím:(. 

11.10. 2017

     Nejdůležitější zprávou je potvrzení březosti naší Casey. Na ultrazvuku bylo vidět 5 štěňat, realita bývá obvykle vyšší. Kolem 13.11. se tedy těšíme na žlutá a černá štěňata!

     Růženka začala 6.10. hárat a tak se z ní stává již dospělá slečna. A Clair (Cee Amazing Frace) opět zazářila na WT, tentokrát ve Vranově ve třídě M.

29.9.2017

   Ve středu jsem zavítala s Casey a Růženkou k vodě.Přidala se Sandy a její 4 měsíční synek Arny. Nejprve jsme trochu pocvičili u vody a pak nechali celou smečku užívat si krásného dne. Fota přidávám. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/zari-2017/

27.9.2017

   Včera jsem byla s Růženkou po zhruba 3 týdnech znovu na cvičení. Zraněná tlapka se již téměř zahojila a Růža vypadala mezi psími kamarády velice šťastně. Dnes se chytám jet pocvičit k vodě s Růženkou i Casey a jejich kamarádkou Sandy. Počasí, zdá se, bude krásné a tak se na dnešní den moc těším. 

17.9.2017

   Včera jsme si přivezli Casey ze Slovenska domů.Vypadala spokojeně a maličko i přibrala. Bude to muset zase vyběhat. Krytí probíhalo zcela pohodově, opakovaně a hlavní slovo při něm měli oba psi. Žádné přidržování a nucení. Tak uvidíme, jak vše dopadne. Jen doufám, že štěňat nebude moc!!!

14.9.2017

   Casey je od neděle na Slovensku. Krytí probíhá dobře a tak si pro ni během pátku nebo soboty pojedeme. Už se na ni moc těším. Doma je to bez ní nějak příliš klidné. Zda budou štěňátka se dozvíme na ultrazvuku zhruba 25. den po krytí.

11.9.2017

   Minulý týden byl docela hektický. Ve středu si Růža rozřízla, zřejmě o střep, na procházce tlapku. Rána je dost hluboká a tak máme o "zábavu" postaráno.

   V pátek pak na veterině určili u Casey nejlepším dnem ke krytí pondělí, případně neděli. A tak jsme se vydali v neděli brzy ráno na Slovensko. S sebou jsme museli vzít i Růženku. Abby zůstala u kamarádky. Na místě se pak neděle ukázala jako příliš včasná a Casey tak na Slovensku na pár dnů zůstala. Snad se vše podaří.

3.9.2017

   Včera dorazila opět výborná zpráva. JCH ČR, CH ČR Collet Amazing Frace se vrátila po "mateřské dovolené" získáním titulu CACT na KPZ Vacíkov!!! Je to již její 2. titul a tak jí k získání titulu Šampiona práce ČR chybí ještě jeden CACT z tzv. vyšších zkoušek, podobně jako naší Casey.

   A další zpráva. Casey začala hárat....

21.8. 2017

   V novinkách ze dne 14.8. jsem uváděla uvažovaného otce případných budoucích štěňat Casey. Bohužel jsem nevěděla, že mu chybí oba P3, a tak zvažuji další alternativu a tou je mladý pes s výborným rodokmenem, zdravím a plnochrupý Goldfinger You're The Inspiration (o: Richbourne Treasure Hunt, m: Exclusive Edittion You're the Inspiration). Více na http://www.retrievers.sk/lr/index.php?lang=en&action=boys&id=28

 20.8.2017 

 V so jsme se zúčastnili klubové výstavy KCHLS v Třeboni. Původně byli hlášení angličtí rozhodčí. Jak to však bývá u KCHLS stále častěji, rozhodčí byli změněni. LR posuzoval pan Karlo Bala ze Srbska. Kdybych nebyla na dovolené poblíž Třeboně, na výstavu bych nejela. A pověst provázející tohoto rozhodčího bohužel nelhala. Na svůj názor má rozhodčí právo a to nehodnotím. Co mě však naštvalo, a nejen mě, bylo následující. S Růženkou jsem nastoupila do třídy mladých. Před námi byla ještě jedna fenka stejného věku, tj. 9 měsíců (pro neznalé, tato třída je otevřena pro fenky ve věku od 9 měsíců). Majitelka fenky před námi na otázku kolik je fence odpověděla, že 9 měsíců. A nastalo něco,co jsem ještě na výstavě nezažila. Pan rozhodčí obrátil oči v sloup a nesmírně se divil, že je v kruhu 9 měsíční fenka. Z jeho tónu bylo jasně patrné, že  ho tato skutečnost hluboce pohoršila. U Růži to samé. Vůbec ji neposoudil. Opakoval pohoršeně "9 měsíců "a do posudku nadiktoval, že je všechno excellent, Při tom se na ni ani nepodíval.  Tak mám takový dojem, že v KCHLS šlápli hodně vedle. Vyhozené peníze a čas!!!

   A teď něco příjemnějšího. jsme na dovolené poblíž Suchdola nad Lužnicí. Jezdíme na výlety hlavně do Novohradských hor, kde je nádherná příroda a hlavně minimum lidí. Fotky jsem pořídila mobilem s nepříliš kvalitním fotoaparátem, ale snad je na nich vidět. že příroda je tu krásná  a naše psí holky si to užívají!http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/srpen-2017/

14.8.2017

   A ještě jedna zpráva. Po velkém zvažování,  zda krýt Casey na podzim  nebo až na jaře jsme se rozhodli, že krytí uskutečníme již nyní. Casey by měla začít hárat na začátku září. Znám už i případného otce štěňat. Je jím mladý žlutý importovaný pes JCH ČR Glen Elgin of Labgold. Tak uvidíme, zda se krytí podaří:)

14.8.2017

   O víkendu jsem se s Casey zúčastnila KZPR Čertovo Břemeno. Dalším účastníkem byla i sestřička Clair/Cee Amazing Frace a další kamarádi a známí, celkem 24 psů. Vyrazila jsem již v pátek brzy po obědě. Vzhledem k vážné nehodě  na I/3 u Konopiště jsem zvolila trasu Jesenice-Neveklov a tam mě zastihla celkem slušná průtrž mračen. Cesta, která měla trvat zhruba 80 min trvala téměř 3 hodiny! 

   Ubytování jsem měla bezvadné, ve zrekonstruovaném mlýně ve Velké Mitrovici. V sobotu byla sice zima, ale pro psy počasí ideální. Casey pracovala dobře. Měla jsem obavy ze "zírání" nad zvěří, ale to nenastalo. Kachnu v rákosí měla Casey nejrychlejší (co vím), dohledávka 2 pernatých fajn, marking nádhera! Čtverec bez problému, něco přes 4 minuty. Co se nepovedlo bylo navádění na 2 kachny. Jak to tak bývá disciplína, ze které jsem obavy vůbec neměla, vždy probíhala bez problémů. Tentokrát foukal silný vítr, hladina byla samá vlna a hlavně sluníčko svítilo tak, že se celá hladina leskla. I mě dalo dost práce kachnu na vodě objevit, Casey ji neviděla. A tak uplavala vždy pár metrů a vracela se zpět. No děs. Nakonec se podařilo a druhá kachna, kterou mezi tím vítr dopravil až na břeh, byla v pohodě.

   No a jak to bývá, zase jsem se dozvěděla něco nového, s čím jsem se ještě nesetkala. Chůze je Casey parádní disciplína. Tentokrát značná část trasy po malinách či ostružinách. Casey přes "pichláky" chodí velice nerada a evidentně ji to bolí, nadskakuje, hledá vhodnou cestu, opatrně klade tlapky. Vyšly jsme a Casey se zařadila vedle mně, v maliní pak za paty. Přesně to nevím, neviděla jsem na ni. Po ukončení disciplíny zazněl od rozhodčích dotaz, kde že má pes chodit. Má odpověď byla, že vedle nohy nebo za patami.Odpověď rozhodčích byla, že jsem měla předem oznámit, kde že to bude a že pes nemůže začít vedle nohy a pak jít za patami. Kudy má jít, když jdu těsně vedle stromu, netuším. Tak chůze za 3 a prý z milosti. Tak jsem zas o trochu chytřejší:(

   Díky chybě při navádění na kachnu jsme skončily ve II.ceně s 394 body. Cee skončila podobně a to díky hodnocení předání kusu na čtverci, jehož logiku jsem taky trochu nepochopila:(. Iveta to určitě okomentuje sama....

   Celkově paráda!!! Máme ZPR a teď už chybí pouze VZPR. Tak příště!!! No a cesta domů opět dost šílená. Na I/3 vážná nehoda s přistáváním vrtulníku a tak jsem jela přes 2 hodiny. Snad to aktéři nehody zvládnou a brzy se uzdraví!

11.8.2017

   V týdnu jsem se snažila cvičit s Růženkou i Casey. K dispozici byla i zvěř, a tak si i Růženka přinesla bažanta. Šlo jí to pěkně! Dnes odjíždím s Casey na ZPR. Při cvičení dělala chyby a tak trnu, zda nevypadneme hned první den. Ono to ale nějak dopadne:)

8.8.2017

   Do fotoalba jsem přidala několik fotek Rose z OVVR (http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/yves-black-rose-queen-s-joy/ovvr-2017/) a Casey ze 3. ročníku Hančina poháru. Obě akce se odehrály na výcvikovém táboře. Disciplíny Hančina poháru  jsou  tradiční i netradiční. Mezi ty netradiční  patřil například aport špekáčku. Hodnotilo se, jak velký kus z něho pes odevzdal páníčkovi. Nebo aport jablíčka. To musel pes vylovit z dětského bazénku naplněného vodou.....Po loňském 3. místě letos Casey zvítězila ( http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/hancin-pohar-2017/).

   Přidávám i foto Clair, která aportuje chcíplou rybu na WT (viz  text7.8.)img_3667.jpg

7.8.2017

   Dnes dorazila opět výborná zpráva od Clair/Cee Amazing Frace. Zúčastnila se WT v Havlíčkově Brodě, třída M, rozhodčí M. Larkin (UK). No a dopadla zase bezvadně!!! Hodnocení Excellent, Judges Choice!!! Moc blahopřeji a těším se na víkend, kdy bude muset Iveta Clair "předělat" z trailáka opět na obyčejného labradora a rozdrtit nás na ZPR, kam se chystám i já s Casey:).

   A ještě humorná příhoda. Zhruba roční Casey mi na prvních zkouškách nosila místo bažanta tak dlouho chcíplé ryby, až jsme vypadly. Způsobilo to všeobecné veselí a Casey pak pokračovala v dokonale zvládnutém aportování rybích mršin i při dalších příležitostech. Na WT to nyní předvedla i Clair. Opět vzorně předaná mršina. Prý to způsobilo všeobecné pobavení! Tak lze konstatovat, že moje odchovy jsou nejen dobří trailáci, ale hodí se i rybářům:)!

1.8.2017

   Včera jsme se s našimi "holkami" vydali k vodě. Vzhledem k množství koupajících se lidí, jsme vyrazili k Labi. Casey s Růžou po vypuštění ihned zamířily do Labe. To se vymstilo Casey, která se pak docela dlouho hrabala z vody po strmém břehu. Až na mě, nic netušící, volali lidé z břehu protějšího. Nakonec vše dobře dopadlo a na "našem" místě je již břeh dobře přístupný. Všechny si postupně doplavaly pro aportík a pak jsme je nechali jen tak volně si užívat vody. 

   Dnes večer jdu s Růženkou na cvičák, tak snad se neupečeme. S Casey pak jedu na cvičení v terénu zítra dopoledne. Taky to asi nebude nic moc...

   V pátek se chystám navštívit "vnoučata", štěňata Collet. Včera dorazila krásná fotka. Jak se Petře podařilo je takto vyfotit netuším. Možná je přilepila nebo byli zmožení vedrem??? Foto přidávám.

stenata-collet.jpg

22.7.2017

   Minulý týden jsem s Casey a Růženkou strávila na výcvikovém táboře ve Žďárských vrších. Příroda úžasná, výcvik bezvadný. Původně jsem chtěla cvičit s Casey a ve volném čase pocvičit i s Růženkou. Že bych šla na OVVR, v to jsem nedoufala. Nakonec jsem cvičila s oběma holkami, asi o trochu více s Růženkou a ve čtvrtek s ní složila i OVVR. Nebylo to bez chyb, ale hlavně, že se podařilo!!! Fotky určitě budou, tak později přidám.

11.7.2017

   Do fotoalba přidávám fotky naší zvířecí rodinky. Pokus vyfotit Růženku selhal. Tak se vlní, že náš postarší fotoaparát nestíhá. Tak přidávám alespoň pár fotek ze zahrady. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/cervenec-2017/

10.7. 2017

   Clair/Cee Amazing Frace se stala Šampionkou práce ČR!!! Moooc blahopřeji!!! Snad ji Casey a Colletka brzy napodobí:) http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/clair/sampion-prace-07-2017/

6.7.2017

   V tuto dobu jsme měli být, i se všemi hafany, na dovolené v Jižních Čechách. Jsme však v Praze. V úterý jsme vše sbalili, naložili auto včetně "rakve" vše potřebným a vyrazili. Dojeli jsme za Říčany. Tam se auto opět!!! porouchalo. Naštěstí jsme alespoň dojeli domů, vše vyložili a auto odvezli do servisu. Vzhledem ke svátkům netuším, kdy bude opravené. A tak řeším, jak se dostanu na plánovaný psí tábor a další akce, které mě čekají. Ach jo!

2.7.2017

   Uplynulý víkend probíhal ve znamení pracovních zkoušek a byl velice úspěšný. S Casey jsem se zúčastnila 2. ročníku Pražského Derby. Dalším účastníkem byla i Clair/Cee Amazing Frace. V so probíhaly zkoušky podle KPZ, v neděli pak KZVP. Trochu s nadsázkou mohu říct, že letošní ročník derby probíhal pod vedením sestřiček Casey a Clair. V sobotu Casey vyhrála KPZ a získala titul CACT. Clair pak RCACT. V neděli jsme si pořadí vyměnily. Clair CACT z KZVP, Casey RCACT. Celkově pak Casey Pražské Derby vyhrála, Clair byla třetí!!! Clair tak splnila podmínky pro zadání titulu Šampion práce ČR, Casey ještě chybí jeden CACT. Na to, že jsem na zkoušky vůbec nechtěla jít a trénovali jsme ve st a v pá před zkouškami, to je výsledek z říše snů:). Fota od pořadatelů budou, až dorazí, přidám je.

   Na zkoušky pak dorazil mail s fotkami štěňátek sestřičky Collet. Tak alespoň jedno foto přidávám.

img_9305--1-.jpg

 

28.6. 2017

   Dnes dorazil velký počet fotek se štěňátky z CHS Od Myšlínského potoka. Pár jich přidávám a pokud se chcete podívat na více fotek, odkaz na ně najdete v rubrice "štěňata k odběru". Stále jsou ještě nějaká volná:) http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/ostatni/chs-od-myslinskeho-potoka/

26.6.2017

   Colletka Amazing Frace se stala maminkou! Včera před půlnocí  se jí narodila štěňátka, žlutý pejsek a žlutá  a černá fenka. Tak moc blahopřeji, těším se na fota a Abby jdu vyřídit, že je z ní babička a z Casey tetička! 

img_20170626_162230.jpg

22.6.2017

   Delší dobu jsem na stránky žádné zprávy nedávala. Viróza se trochu zkomplikovala a tak následovala antibiotika a snad konečně příští týden vyrazím do práce. A tak snahy o výcvik zejména Růženky se zatím odkládají... Aby toho nebylo dost, kamarádka mě tak trochu umluvila a za týden se s Casey zúčastníme Pražského derby. Na to, že jsme několik týdnů nedělali vůbec nic, je to docela odvážné.

   Štěňata v CHS Od Myšlínského potoka rostou jako z vody, stále jsou některá ještě volná, a tak přidávám video. http://www.youtube.com/watch?v=m7pYRWxI7Tk&feature=youtu.be

11.6.2017

   Minulé úterý mě přepadla viróza. Projevovala se zejména vysokými horečkami a tak se z následků teprve vzpamatovávám. Vzhledem k tomu, že lehla celá rodina, holky měly omezené procházky. Zahrada s menšími následky přežila a dnes už byly Casey s Růženkou zase na delší procházce v lese. Tak se snad vše opět vrací do normálních kolejí. Ještě přidávám jedno foto z CHS Od Myšlínského potoka. 

20170610_140919.jpg

4.6.2017

  U nás vše při starém. Casey s Růženkou vytvořili neustále si hrající dvojici. Dnes na ranní procházce do mě při honění narazily a měla jsem co dělat, abych to ustála. Abby to pozoruje raději zpovzdálí:). Na cvičení nemám moc čas, a tak se těším na prázdniny, kdy se do toho "obujeme".

   Přidávám zase jedno foto štěňátek z CHS Od Myšlínského potoka. Rostou jak z vody a část z nich  již našla své páníčky.

20170604_100059.jpg

 

31.5.2017

   Přidávám foto štěňat z CHS Od Myšlínského potoka. Na fotce je černý Ash s hnědým sourozencem. Více najdete v rubrice "nabídka štěňat".

20170529_114132.jpg

28.5.2017

   Včera jsem se s Casey a poprvé i s Růženkou zúčastnila Klubové výstavy na Konopišti. Posuzoval velice respektovaný znalec labradorů, pan Richard Edwards (GB). Sledovat ho při posuzování byl zážitek a škoda, že takoví odborníci nejsou zváni na MV.

   Růženka výstavu zvládla skvěle. Ničeho se nebála, vyzývala ke hře ostatní pejsky a od každého se nechala podrbat. Casey přišla na řadu až po poledni,kdy již bylo vedro a tak se tvářila poněkud utahaně.

   Růženka skončila s výsledkem VN2 a Casey V. Posudky jsou ale úžasné a tak je přikládám. 

img_0002.jpg

img_0003.jpg

   Výstavu jsme zakončili v místní říčce. Casey se ponořila do vody s nadšením,ale s rozvahou. Růženka skočila ze břehu Casey na záda a vodu si velice užívala. Odpadla tak starost, že by nešla za aportem do vody. Horší asi bude udržet ji na břehu:).

   Den jsme zakončili návštěvou u štěňátek v CHS Od Myšlínského potoka. Mrňouskům byl právě týden a jsou nádherní!!! Více najdete v kolonce "štěňata k odběru".

24.5.2017

   V pondělí večer byla potvrzena březost "naší" JCH ČR, CH ČR Collet Amazing Frace. Šěňata černá a žlutá by se měla narodit zhruba za měsíc. Bližší info na http://www.happyevent.cz/clanky/stenatka.html

img-20170522-wa0003.jpg

21.5.2017

   Počet štěňátek v CHS od Myšlínského potoka se již nezvýšil. Štěňata i jejich mamka Sandy se mají k světu a tak přidávám odkaz, kde je možno se dozvědět více http://chs-od-myslinskeho-potoka.webnode.cz/ a případně si štěně zarezervovat.

dscf2230.jpg

20.5.2017

   Dnes k ránu se ve spřátelené CHS Od Myšlínského potoka narodila labradoří štěňátka, černá a hnědá (matka Darsy od Královských teras, otec Play Mor Simply Irresistible). V 10 hod dopoledne  byl stav 2 černí kluci, 2 hnědí kluci a 2 hnědé holky. Co mě moc potěšilo byla skutečnost, že první narozené štěně, černý kluk (váha 496g), dostal jméno po našem úžasném pejskovi, Ash! Tak přeji všem štěňátkům do života vše dobré a brzy zveřejním odkaz na web, kde bude možné najít bližší informace a případně štěně rezervovat.

   Dnes jsem měla být s Casey na MVP v Litoměřicích. Včera jsem však zjistila, že původně inzerovaný italský rozhodčí byl nahrazen pí Volárikovou, a tak jsem zůstala doma. Vystavování si užijeme na klubové výstavě příští týden.

15.5.2017

   V útery jsem byla s Růženkou poprvé na retrievřím cvičáku. Dorazila  ještě jedna roční fenka a tak jsme procvičovali aportování a přivolání. Bylo to fajn, ale hlavní práci musíme udělat spolu a občas, pro zpestření, zase navštívit cvičák.

   V neděli jsem byla s Casey cvičit se zvěří. Šlo jí to dobře, jen marking je loterie. Někdy dohledává, což by se na zkouškách moc nelíbilo. Počasí vyšlo, liják naštěstí dorazil až po cvičení. Příští víkend nás čeká MVP v Litoměřicích, další víkend pak Klubová výstava na Konopišti, tentokrát i s Růženkou. 

8.5.2017

   Dnes slaví Růženka své "poloviční" narozeniny. Na nový domov si zvyká dobře. Abby ji dělá tetičku a Casey je k hraní téměř vždy připravena. Chůze u nohy se zlepšuje, povel sedni také a aportíky už nosí ke mně. Čeká nás ještě hodně práce, ale Růženka je věčně rozesmátý optimista a tak to všechno zvládneme a na podzim snad uděláme i OVVR. Růženku zítra čeká první návštěva "cvičáku". Hlavně aby si zvykala na přítomnost většího počtu lidí. A 27.5. zatěžkávací zkouška, účast na KV na Konopišti.

   S Casey jsem dnes vyrazila do honitby na nácvik disciplín na PZ. Počasí nám přálo a vše se dařilo, až na to "zírání" nad zvěři. Obě jsme si to užily.

30.4.2017

   Dnes jsme vyrazili na první výlet s Abby, Casey a Rose. Sraz jsme si dali s dalšími 2 kamarádkami a jejich labradory. Cílem bylo trochu pocvičit, udělat nějaké fotky a Růženku trochu  "otrkat". Vše dopadlo dobře. Počasí bylo nádherné,  bažanti vykrmení..... Jen ta klíšťata! S dospěláky jsme zkusili dohledávku 2  kusů, marking a memory a na závěr  tzv. trojúhelník. Růženka si vyzkoušela čekání na místě (to moc nešlo:) a pár aportíků. Běží pro ně nadšeně, ale odevzdávat se jí moc nechce a hlavně ho musí jít ukázat ostatním hafanům. A tak máme úkoly do příštích dní: zlepšit aport a naučit povel "sedni". Fotky přidávám a moc za ně děkuji Iloně! http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/duben-2017/

26.4. 2017

   Rose (Růženka) pokračuje v přivykání si novému domovu. V lese běhá na volno a odvolám ji i z hraní s jiným hafanem. Včera se seznámila na ranní procházce s psím klukem, moskevským strážním psem. Z jeho velikosti byla trochu překvapená, ale držela se statečně. Večer jsme zase potkali sousedku Adélku, fenku bernardýna. To už se Růženka neostýchala:). Odpoledne jsme vyrazily do "centra", tj. ke škole, kde je ruch. Děti, auta.... Růženka cupitala způsobně na vodítku. Když šel někdo proti nám po chodníku, zabrzdila a schovala se za mne, ale pak si dodala odvahy a zase statečně cupitala. Je na ní bezvadné, že se stále směje.

   S čím mám problém, je fotografování. Růža je stále u mne a strká mi čumák do objektivu. Tak budu muset fotit, až seženu nějakého dalšího člověka na pomoc. Obtížný je i trénink přivolání. Na volno je mi stále za patami. 9. května jsem se s Růženkou přihlásila na cvičák. Tak jsem zvědavá, jak to půjde.

23.4. 2017

   Včera jsem si přivezla ze slovenské CH Queen's Joy fenku Rose. Byla to všechno obrovská náhoda. Casey nezabřezla a tak jsem volala pí Orlovské na Slovensko, že bych přijela koncem srpna na krytí  a tam byla volná 5 měsíční fenka. Původně měla zůstat v CHS, ale nebyl na ní čas a tak se hledal vhodný majitel.

   Do toho všeho se mi opět porouchalo auto a tak jen díky ochotnému kamarádovi, který tu 900 km cestu se mnou projel, máme Rose doma. Když jsme ji odváželi, neznala vodítko a obojek a mimo zahradu toho asi také moc nenachodila. Již po cestě domů jsme zastavili u Slavkova a šli na malou procházku. Nejprve se motala na řemínku. pak jsem ji pustila na volno a ona spořádaně běhala kolem nás a vracela se pro dobrůtky. Po příjezdu domů se seznámila s Abby a Casey, dostala trochu vynadáno aby bylo jasno, kdo je u nás šéfem a pak jsem šli do lesa na procházku. Opět na volno, zcela bez problémů. V noci "holky" spaly  společně v předsíni a ráno zase do lesa a pak hraní na zahradě. Zkoušela jsem i aporty. Běží pro dummy, ale po cestě zpátky ho většinou pustí nebo běží jinam. Dala jsem jí na stopovačku a lákala  k sobě. Dělá pokroky, ale práci nám to dá. Odpoledne jsme byli zase v lese, kde vzorně cupitala na vodítku i bez něj. Jen jsme si museli vysvětlit, že cyklisté ani běžci nejsou na hraní.... Teď chrupká a ještě neví, že za chvíli opět vyrážíme do ulic ke kamarádce. Jen ať si zvyká. Pár fotek přidávám. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/rose/duben-2017/

   Tak teď budeme pilně cvičit a již koncem května Rose vyrazí na svoji první výstavu......

   No a na závěr ještě zprávy od našich bývalých štěňátek. Cee/Clair zvítězila na WT v Turovci u Tábora!!! V tom dešti to musel být zážitek! Moc blahopřeji a děkuji paničce Ivetě za tu práci, kterou si s jejím výcvikem dala! A moc mě těší, že Clair zase porazila pár trailových psů!!! http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/clair/wt-turovec-u-tabora/A Collet byla krýt, tak snad alespoň tady se štěňátka povedou!

14.4.2017

   Včerejší ultrazvukové vyšetření březost naší Casey nepotvrdilo. Budeme si tedy muset počkat na další příležitost na konci srpna 2017 nebo na jaře 2018. Collet Amazing Frace, náš odchov, sestra Casey, se chystá za otcem svých budoucích štěňat již v příštím týdnu. Více nahttp://www.happyevent.cz/clanky/fotogalerie.html

   A když nám štěňátka tentokrát nevyšla, hned jsem Casey přihlásila na výstavu v Litoměřicích a na klubovou na Konopišti. A abychom nezaháleli, tak i na PZ Kařez a ZPR Blevice. 

6.4. 2017

   V úterý nás přijela navštívit Cellin, náš odchov z vrhu "C". S Casey a mamkou Abby jsme se prošly po lese a popovídaly si s paničkou. Už se těším na další sraz štěňat, který se během léta zase uskuteční. Foto přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/celine/duben-2017/

   Ve st jsem byla s Casey cvičit. Bylo to fajn a tak se těším, že na podzim zase objedeme nějaké zkoušky. Zda je březí stále ještě nevím. Na ultrazvuk můžeme jít až příští týden. Tak uvidíme.

19.3. 2017

   Včera jsme byli s Casey krýt. Otcem štěňat bude pes importovaný z Německa, Bradstonś Blaze of Glory! Nyní nezbývá nic jiného než si zhruba 28 dní počkat a pak při ultrazvukovém vyšetření zjistit, jak vše dopadlo.

15.3.2017

   Progesteron se Casey zvyšuje a tak pravděpodobně během pátku nebo víkendu pojedeme krýt. Snad vše proběhne dobře a my se budeme moci těšit na štěňátka!!!

10.3. 2017

   Casey hárá a tak  cvičíme alespoň s fenkami, které přijdou na výcvik. Progesteron je ještě nízko a tak s nakrytím budeme muset ještě počkat.

   Do fotoalba přidávám foto Sandy. Páníček ji potřeboval k uchovnění nafotit a nastala klasická situace. Přivezl foťák, ale bez karty a tak fotit nemohl. Vytáhla jsem tedy náš, ale ten měl téměř vybité baterie. Tak přidávám alespoň jednu fotku, která se docela povedla. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/sandy/brezen-2017/

4.3. 2017

   Minulou neděli jsem byla s Casey na WT na Konopišti. Nečekala jsem od toho víc, než informaci o tom, jak zkoušky probíhají. Casey to docela šlo. Potěšilo mě, že při hledání pod listím schovaného aportu (nikdy jsme nedělaly) jsem jí dostala asi 5x za potok. Co se nepovedlo byla jedna disciplína, kde Casey neviděla odhození aportu a tak se šla věnovat žraní zbytků bažantích letek... Ale jinak fajn.

   Včera večer Casey začala hárat a tak v dohledné době pojedeme krýt. Uvidí se, jak to dopadne.

   A ještě jedna kuriózní příhoda ze čtvrtka. Byla jsem v práci a kolem oběda spěchala domů, abych se vydala již vlakem k zubaři. Foukal silný vítr a nechtěla jsem nechat auto pod stromy a tak jsem zajížděla do garáže. Vzhledem k její velikosti je nutné vše z auta vystěhovat před zajížděním a tak jsem si položila košík s věcmi z práce včetně mobilu, pouzdra s brýlemi, pouzdra s psacími potřebami a flashkou na popelnici, která stála na zahradě za plotem. Vítr však košík sfoukl na zem a tak jsem si couvajícím autem vše pěkně přejela. Nadávajíc a posílajíc se do temných míst jsem se vydala na vlak. V Libni na nádraží se vlak stále nerozjížděl. Zpoždění cca 20min. a důvod? Strojvedoucí si omylem zabouchl kabinu s klíči a nemohl se do ní dostat a s vlakem odjet. A tak jsme čekali na podobný vlak z protisměru, aby klíče zapůjčil. Jak je vidět, den "blbec" jsem neměla jen já. 

   

25.2.2017

   Dnes jedna smutná zpráva. Včera jsme museli nechat uspat naší Nessi. Kolem jejich  16. narozenin se stáří začalo projevovat naplno. Když přestala mít zájem i o krmení a nechtěla vstát, bylo lepší to bez dalšího trápení ukončit. Prožila s námi velký kus našeho života. Když jsme si jí přinesli domů, synovi byly 3 roky, letos maturuje......... Je mi smutno, ale její život byl dlouhý a přivedla na svět tak úžasného psa, jakým byl Ash!

   Život jde dál a tak se dnes chystám s Casey na WT na Konopiště. Trénink žádný, ale beru to jako možnost prožít  den s kamarády a jejich pejsky a trochu zapomenout na ten smutný včerejší den. 

21.2.2017

K psaní jsem se dostala až dnes. Od víkendu totiž řeším auto... V neděli ráno jsem se s Casey vydala na cvičení do Milovic. Bohužel se mi krátce před cílem cesty porouchalo auto. Bezva situace. Ve špinavých kalhotách a bundě, s  botami  od bahna,  s roztrhaným batohem, psem a zcela bez peněz, na okresce po 8. ráno a v neděli. Škoda, že to není natočené:). Naštěstí s mobilem, ale bez brýlí a tak vytočení čísla na odtah bylo oříškem. Doma mi samozřejmě nikdo mobil nebral, hlasové schránky. Nakonec se za pomoci několika lidiček podařilo dostat auto do servisu a mne a Casey domů. Moc díky!!! Bohužel v servisu ještě "neměli čas" zjistit, co s autem je. Pravděpodobně turbo a tak mě čeká nákladná oprava a asi dlouhá doba bez auta, pokud bude tempo autorizovaného servisu i nadále tak vysoké! V sobotu jsme přihlášené na WT. Vůbec jsme necvičily a nevím, čím tam dojedeme i když jednu nabídku na odvoz mám. Tak jak je vidět, nenudím se.....

15.2. 2017

   Delší dobu jsem žádný příspěvek na stránky nedala. Stále je nějak moc věcí na práci.... V neděli jsem si však udělala čas a byla jsem s Casey cvičit v Milovicích. Šlapala jak hodinky, tak si to v neděli zase zopakujeme.

   12.2. oslavila své 16. narozeniny Nessi (Yesterdayś Bohemia Bras). Stáří na ní je již dost vidět, ale stále ji chutná! Když si vzpomenu kolik bylo dětem, když jsme si ji přenesli domů a kolik jim je teď!  Tak ať to ještě alespoň nějaký čas vydrží!!!

18.1.2017

   Včera oslavila štěňata z vrhu "C" a tedy i naše Casey, 3. narozeniny. 10. narozeniny pak oslavila jejich mamka Abby! Všem oslavencům přeji vše dobré, hlavně zdraví a mnoho společných procházek se svými páníčky. Fenkám, které se účasní výstav a pracovních zkoušek, pak mnoho úspěchů i tam. Casey a Collet se snad letos stanou matkami dalších štěňátek, tak ať se vše podaří!!!

img_1666.jpg

Coudy, Cellin, Casey a Collet (léto 2016)

16.1.2017

   Collet Amazing Frace si se svými páníčky užívá výstavy. Víkend strávila na MVP v Nitře a získala 2x titul RCAC! Moc blahopřeji! Dorazilo i foto z výstavy. Collet na ní vypadá trochu jako socha, ale to nic neubírá na skutečnosti, že jí to moc sluší! Začátkem února se společně chystáme na výstavu do Brna. Tak snad sestřičky dopadnou stejně dobře, jako Collet na Slovensku.

13.1.2017

   V minulém týdnu jsme zavítaly na veterinu na očkování. Sestřička nám tam udělala hezké foto, tak přidávám ( http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/casey-a-abby-leden-2017/) . Ve středu jsme šly ráno s Casey cvičit s dalšími 3 retrievery. Takovou "kosu" jsem dlouho nezažila. Bylo -17 C a po dvou hodinách jsme toho měly všichni dost. I Casey občas naznačovala, že jí mrznou tlapky. Ve čtvrtek pak Nessi oslavila "narozeniny" 15 let a 11 měsíců! Tak doufám, že ty 16 společně oslavíme!!!

7.1.2017

   Dnes dorazila opět dobrá zpráva. Collet Amazing Frace na Národní výstavě v Brně ve třídě vítězů získala ocenění V2, RCAC! Velké blahopřání! http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/collet/nvp-brno/

1.1.2017

   Silvestrovský den jsme prožili, jak jinak, s hafany. Sraz byl kousek od Mukařova a na rozdíl od Klánovic tam svítilo sluníčko a bylo relativně teplo. Sešlo se zhruba 40 psů a o něco málo víc páníčků. Rozdělili jsme se do skupinek po 8 hafanech a vyrazili plnit "bojové" úkoly pro páníčky i psy. Šlo nám to náramně! Zakončení bylo v hospůdce u guláše. Pár fotek přidávám. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/silvestr-2016/

 

mamina-se-stenaty.gif