Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv 2015

28.12. 2015

     O svátcích se mi podařilo vyšetřit čas a po dlouhé době pocvičit s Casey. Byla tak nadšená, že kdybych ji poslala vylézt na strom, vylezla by tam. Na závěr cvičení jsem zkoušela trénovat šoulačku. Casey jde dobře za nohou, ale pokud ji přivolávám z odložení, přihopsá ke mně a radostně mi buší čumákem do ruky a oči říkají: " tak jaká legrace bude teď?". Tak jsem zvědavá, jak to nacvičíme.

     Včera jsme se zúčastnili "veselého" cvičení s kamarády z kolodějského cvičáku. Potkala jsem se s lidmi, které jsem nějaký čas neviděla, Casey si užila řádění s mnoha pejsky a i nějaké ty aportky. Počasí bylo bezvadné a tak se těším na Silvestrovskou procházku se stejnou partou. 

23.12.2015

     Vánoce a konec roku se blíží. Hafanům chystám nějaké přilepšení do bříšek. Z hlediska našich pejsků a chovné stanice byl tento rok úspěšný. Casey získala na výstavách tituly CAJC a 2x RCAC, na zkouškách pak CACT. Zkusily jsme i ZPR. V září pak byla zapsána do registru chovných fen. Na honech prokázala, že je dobře použitelná i v lovecké praxi. Ostatní pejsci se zdravotně drží a dělají nám radost.

    Z hlediska dění kolem mne byl tento rok hodně hektický a zbývá jen věřit, že se situace uklidní a vše půjde správnou cestou. A tak všem návštěvníkům stránek přeji klidné svátky a hodně zdraví v příštím roce pro vás i vaše chlupáče!

images.jpg

14.12.2015

     Uplynulý týden byl pro Casey náročný. Zúčastnily jsme se honu na bažanty a následující den na zajíce. Zejména tam byly terény náročné (mokrá oranice) a zajíci těžcí. Casey jich přinesla kolem 15 a tak jsme si obě zaposilovaly. Při následném stahování a vyvrhování přinesené zvěře jsem si říkala, že to maso na tácku ze sámošky má něco do sebe:). Pár fotek přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/hon-prosinec-2015/.

9.12.2015

     Blíží se Vánoce, ale venku to příliš vidět není. Líska na zahradě kvete...

     S Casey se zítra chystám na hon na Konopiště. Počasí by mělo být přívětivé a tak si to snad obě užijeme. Na cvičení není moc času, ale snažím se alespoň napravovat to, co se při honech trochu pokazí, zejména klidy. Přes svátky se mi snad podaří pocvičit s kamarády a jejich hafany a od ledna začne příprava na zkoušky. Už se na ně moc těším.

28.11. 2015

     V uplynulém týdnu jsem byla s Casey na dvou honech na Konopišti. Je moc pěkné vidět ji, jak je ve svém živlu a jak pracuje. Ještě nás pár honů čeká, tak snad vyjde počasí.

    Do fotoalba přidávám fotky ze cvičení se sourozenci Candy a Banem. Že to nejsou žádní lenoši, je vidět z fotek. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/candy/listopad-2015/

     A konečně dnes slaví 12. narozeniny Ash. Je to úžasný pes! Ohromný mazel! Díky němu jsem projela část Evropy a zažila velké úspěchy na mnoha výstavách. Byl úžasný i při canisterapii, ale i na honech. Tak hodně zdraví!!! 

18.11. 2015

     Včera jsem se s Casey zúčastnila jejího prvního honu na Konopišti. Casey se tak mohla poprvé projevit jako lovecký pes v praxi. Musím ji pochválit. Chovala se opravdu jako lovec. Nejvíce "řádila" při naháňce v kukuřici. To už jsem ji musela trochu krotit. Přinášela i z potoka a houští, takže spokojenost. Příští týden si to zopakujeme. Do fotoalba přidávám pár fotek, kde je spolu se sestřičkou Collet a kamarádkami goldenkami. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/konopiste-17.11.-2015/

7.11. 2015

     Do rubriky "Oblíbené odkazy" přidávám odkaz na stránky, které hodnotí kvalitu granulovaných krmiv dostupných v ČR, bohužel zatím ne všech. Nemám žádné info, jak je hodnocení nezávislé. Z textu také vyplývá, že autoři hodnocení vycházejí z deklarovaných surovin, což se může lišit od toho, co v pytli skutečně je. Dále mám dojem, že není hodnocen poměr "cena/výkon". Přes tyto mé výhrady jsou stránky dobrým vodítkem, čím krmit http://www.psikrmivoradce.cz/.

2.11.2015

     Collet Amazing Frace získala na výstavě DuoCACIB Praha v sobotu ocenění V4 a v neděli RCAC! CAC získala "sestřenice" Fren Ilony Bártové! Moc blahopřeji a škoda, že jsme tam také nemohly být!

     Do fotoalba přidávám fotky Clair Amazing Frace. Zatím se věnovala WT a nyní začíná pracovat se zvěří. Jde jí to ale bezvadně a moc se těším na společné cvičení! http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/clair/listopad-2015/

30.10.2015

     Přidávám fota Kuby (Barneyho), štěněte z vrhu "B". Oslavil 3. narozeniny a moc mu to sluší! http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata-vrh-b/kuba-leto-2015/

     O víkendu se koná v Praze Letňanech DuoCACIB. Bohužel Casey začala v týdnu hárat a tak máme opět smůlu.

     Přidávám fota z procházky ( http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/adelka/rijen-2015/). Rozhodně to není nic pro slabé nervy. Labradorky se honí, bernardýnka Adélka v pohybu je jako neřízená střela a do toho štěká maltézák Pepíno. 

27.10.2015

     Přidávám video jednoho odvážného štěňátka labradora. Chodit po pěšince ho prý nebaví, tak to bere přes klády...https://youtu.be/XK9zqfI36fQ

25.10.2015

     Od začátku října jsem si říkala, že nesmím zapomenout popřát našim štěňatům z vrhu "B" vše nejlepší ke 3. narozeninám. Včera večer, již v posteli, jsem si uvědomila, že jsem na to zapomněla..... Tak to napravuji alespoň dnes. Od Kubíka (dříve Barney) zprávy mám. Je v milující rodině a je vzorně opečováván. O Bee zprávy nemám. Bydlí sice pár km od nás, ale páníčci asi nemají čas se ozvat. A tak doufám, že se ji daří dobře! Tak milá štěňátka, hodně zdraví a hodně procházek!!!

19.10.2015

     V podzimních měsících nastává "zkouškové" období a tak je času na doplňování informací na stránky nějak málo. 10.10. jsem se s Casey účastnila dalších KPZ. Tentokrát spíše s cílem zacvičit si. Zkoušky jsme prošly, i když s nijak zářivým výsledkem.

     V so 17.10. jsem se, jako pozorovatel, účastnila OVVR v Čelákovicích. Své první zkoušky totiž skládala labradorka Sandy a chtěla jsem ji a jejího páníčka podpořit a na vlastní oči vidět, jak se bude dařit. Dařilo se výborně! Sandy předvedla velice chuťovou práci a zkazila ji to pouze jedna 3 z chůze "na volno". Za tu jsem však mohla já, šla se na mne podívat. Zkoušky tak složila, i s přinesením zvěře z dohledávky a ze všech účastníků skončila na 2. místě!!! Moc blahopřeji a doufám, že příští rok složí KPZ nebo KZVP! Několik fotek přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/sandy/ovvr-rijen-2015/.

6.10.2015

     Včera u nás bylo ve školce štěně LR, Bohoušek. Casey ho ihned zapojila do svých her jako mladšího brášku, Abby přijala babičkovskou roli a Ash s Nessi ho vzali na vědomí. Mimo zahrady jsem s ním byla 2x na procházce v lese. Trénovali jsme přivolání a já si trochu zaposilovala při jeho nošení, když už tlapky byly unavené. Bohouška to celodenní řádění dost zmohlo a věřím, že pak doma u svých páníčků, spinkal jako andílek. Pár fotek přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/bohous/rijen-2015/.

5.10.2015

     Uplynulý víkend jsem se s Casey účastnila klubových ZPR v Třeboni. Bylo to ode mne dost odvážné, ale vůbec nelituji. Počasí bylo nádherné a mezi účastníky bylo mnoho příjemných a stejně "postižených" lidí, jako jsem já. Do zkoušek nastoupilo 12 psů. Převaha byla FCR, několik goldenů a moje labradorka. První den proběhl dobře. Vypadla pouze jedna goldenka, hodně psů se drželo v I.ceně. Casey se držela statečně. Převažovalo hodnocení 4, pár pomocných 3. Nepovedl se pouze "trojúhelník". Ten jsem ale Casey zkazila já. Poslala jsem ji na levou stranu a vítr foukl zprava. Nějak se mi v tu chvíli nechtělo ji tlačit zpět a tak byla výsledkem známka 1 a  z druhého kusu 4. 

     Do druhého dne nastoupilo 11 účastníků a přejíždělo se do lesa. Naše skupina byla stále v plném počtu. První disciplínou byla vlečka. První FCR vypadl, fenka nechtěla jít po vlečce. Pak přišla řada na mne a Casey. Do vlečky nastoupila dobře, vlečka vedla za remíz a dále jsem ji již neviděla. Pak nastalo 10 minutové ticho, Casey nikde.... Po 10 min jsem na ni začala pískat a zase nic. Zhruba po dalších 10 minutách jsem ji objevila. Podle slov rozhodčího, který byl u kusu, šla po vlečce, u králíka otočila hlavu, ale pokračovala dál. Zřejmě se chytla stopy nějaké zvěře, která přešla přes vlečku a pak se ztratila. Po nás nastupovala fenka FCR, která vlečku dokončila, pak další 2 FCR. Jedna se prý cca 50m před kusem zastavila a začala se vracet a ke kusu nechtěla. Další FCR na vlečku vůbec nechtěl. Co se stalo samozřejmě nevím, ale snad proběhlo stádo prasat a Casey se po jejich stopě vydala a FCR se jich báli? Těžko říct. Po první disciplíně tak zbyli v naší skupině v soutěži 3 psi, ve druhé jen jeden. Tam byl problémem čtverec. Byl v borovicovém houstníku, nefoukalo a v tak hustém porostu by to asi ani nepomohlo. Hafani s tím měli problém. V soutěži nakonec zbyli pouze 3 psi. Golden ve II. ceně a dvě fenky FCR ve III.ceně. 

     I když jsme vypadly, byla to dobrá zkušenost a příjemně prožitý víkend. 

28.9.2015

     Včera se Casey a sestra Collet sešly na KPZ ve Vysoké nad Labem. Zkoušek se zúčastnilo 19 psů, z toho asi 8 labradorů. Casey pracovala bezvadně a držela se na samých 4. Na markingu však za 2. Dohledávala. Nemohu se na ní ale zlobit. Místo bylo s vysokou krytinou, zapachované předchozími psy, měly jsme číslo 16, a dokonce si přes něj o přestávkách zkracovali páníčci cestu. Spadly jsme do 2. ceny, ale to vůbec nevadilo. CACT tak získala Collet!!! 

    Příští týden nás čekají ZPR. Casey je ve formě a tak snad prolezem. Jen mi to ztížilo naše auto, které se porouchalo a pokud mi ho v servisu do pátku nespraví, mohu na zkoušky zapomenout. 

22.9.2015

     Uplynulý víkend byl náročný. V so jsem se s Casey zúčastnila KPZ ve Vacíkově. Prostředí bylo nádherné a počasí vyšlo skvěle. Zkoušek se účastnilo 18 psů včetně sestřičky Colletky. Mým cílem bylo zúčastnit se a "prolézt", ale vše nakonec dopadlo nad očekávání. Casey získala titul CACT a umístila se jako 2. ze všech účastníků zkoušek. Colletka skončila ve II. ceně, ale jen díky nevyvedenému aportu v terénu. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/kpz-vacikov-9-2015/

     V ne jsme i s Colletkou zavítaly na KV v Oslavanech. Casey získala ocenění V4, Colča V.

     Příští víkend nás čekají další PZ, tentokrát ve Vysoké nad Labem a následující víkend KZPR v Třeboni. Vyšší typ zkoušek jsem plánovala až na příští rok, ale nakonec to zkusíme. Pravděpodobně neprojdeme, ale zkušenost do příštího roku to bude k nezaplaceni.

14.9.2015

     Do fotoalba přidávám několik fotek mopsíka Olivera. Přivolání mu jde dobře,  ale je to pěkný ďáblík:) http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/oliver/

     S Casey se připravujeme na PZ. Občas se daří, občas něco pokazí, tak uvidíme...

7.9. 2015

   Včera jsem se s Casey účastnila KZVP. Probíhaly pod patronací RK klubu v honitbě MS Čelákovice. Atmosféra byla moc fajn a vřele doporučuji. Žádné zbytečné stresy! Casey zvládla vše na 4, až na vyhledávání v rákosí, to bylo za 2. To nás odsunulo do 2. ceny se 154 body, ale byly to první zkoušky! Za 14 dní nás čekají PZ, tak uvidíme, jak se podaří.

31.8.2015

     Za posledních pár dní se toho událo hodně. Měla jsem ve správě PC a tak doháním zameškané. Na hlídání je u nás fenka LR Roxana. Je to milá, desetiletá dáma, která má neuvěřitelný temperament. S Casey a Ashem doslova řádí. Pár fotek přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/roxana/.

     Casey na MVP v Mladé Boleslavi získala V4. V neděli jsme v pekelném vedru strávili celý den na nácvicích na "vodky". Fota nemám, ale příští víkend nás to čeká naostro. Tak snad nevypadneme hned na první disciplíně!

     Ještě přidávám fota sestřičky Clair, jak řádí s tetičkou Roxi, Šampionkou práce ČR, v bazénu! K titulu moc blahopřeji! http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/clair/srpen-2015/ A přidávám pár fotek z dovolené na jihu Čech http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/srpen-2015/

25.8. 2015

     V minulém týdnu jsme trávili dovolenou na jihu Čech v doprovodu Abby a Casey. Naši veteráni Ash (téměř 12 let) a Nessi (14 a půl roku) zůstali doma. Užili jsme si procházek, koupání, ale s Casey jsem i intenzivně cvičila. Terény byly ideální. Jedno dopoledne jsem navštívila i výcvikový tábor Dany Palivcové a pocvičila s Casey se zvěří ( http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/srpen-2015/  ). Dovolenou jsme zakončili účastí na Klubové výstavě KCHLS v Třeboni. Casey získala RCAC! (http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/kv-trebon-2015/). 

11.8. 2015

     O víkendu zase zazářila Collet. Odskočila si na výstavu do Kladna. Vyhrála třídu a stala se Krajským vítězem. Foto přidávám. Přidávám ještě dvě fota Coudyho. Rád zahradničí a hlavně, pokud si někam panička postaví židli, okamžitě ji obsadí http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/coudy/srpen-2015/.

colca.jpg

4.8.2015

     Přes úmorná vedra se snažím alespoň párkrát do týdne s Casey cvičit. V září nás čekají zkoušky. Jde to dobře, ale samozřejmě úměrně věku a zkušenostem se zvěří, které Casey má.

     O víkendu dorazila výborná zpráva. Clair se zúčastnila VT a ze 63 účastníků skončila 4!!! Je to moc šikovná fenka a tak se těším na její další pracovní úspěchy.

27.7.2015

     Minulý týden jsem s Casey pobývala na Šumavě. Zúčastnily jsme se výcvikového tábora v Dobré Vodě. Atmosféra byla komorní (23 cvičících psů). Casey byla jediným labradorem, nejvíce bylo flatů. Cvičilo se několikrát denně a velice přínosné byly tzv. úlohy - cvičení zaměřené na poslušnost a přesnost. Bylo to bezvadné a moc děkuji Katce za vedení cvičení. Casey se o hodně zlepšila. Bohužel jsem ve čtvrtek musela odjet domů díky úžehu a slunečnímu ekzému. 

     Fotek moc k dispozici nemám. Cvičení bylo tak intenzivní, že jsem při něm fotit nestíhala. .Pár jich ale přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/vycvikovy-tabor-2015/.

18.7.2015

     Dnes jsem se s Casey zúčastnila NV v Mladé Boleslavi. Potkali jsme se zde s Frame Ilony Bártové a samozřejmě se sestřičkou Collet. Výstava dopadla výborně. Frame získala CAJC a BOJ, Colletka CAC a Casey RCAC. Bylo úmorné vedro a tak jsme výstavu zakončili koupáním v Jizeře. Pár fotek přidávám. http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/nv-ml.-boleslav-2015/

15.7.2015

     Včera navečer jsme se opět sešli se stejně "postiženými" kamarády, abychom pocvičili. Vše probíhalo ke spokojenosti všech. Jen já zase perlila. Hodila jsem dohledávku do rákosí a přímo do vosího hnízda. Casey se snažila aport přinést a válením se v trávě sklepávala naštvané vosy. Šla jsem ji pomoct a pár jich také dostala....

     Dnes je u nás na hlídání zatím nejmenší pejsek, čivava Tobísek. Rozkoukal se brzy a vydatně pomáhá na zahradě. Pár fotek přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/tobisek/cervenec-2015/

14.7. 2015

     Včera k nám dorazila na návštěvu kamarádka se štěnětem boxera. Seznámil se s našimi holkami, prošel se po lese a pak měl tu výsadu, že mi mohl šlapat v záhoně. Fota přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/freddy/cervenec-2015/.

10.7.2015

     Včera navečer jsme byli spolu s Clair cvičit. K dispozici bylo krásné, utajené:), místo ve středních Čechách. Je zde k dipozici louka, les, rybník i rákosí. Je to úplný ráj. Procvičili jsme poslušnost, marking, dohledávku v rákosí, aporty z vody i vyhledávání v terénu.  Holky si to užily a já výlet  zakončila hřebelcováním dvou krásných koníků. Bylo to bezva a snad to příští týden zase zopakujeme.

30.6.2015

     V neděli se uskutečnil další sraz štěňat z vrhu "C". Brzy jim bude rok a půl a tak jako štěňata již moc nevypadají. Srazu se, jako již tradičně, zúčastnily všechny psí slečny se svými páníčky a dalšími hafany, kteří patří do rodin. Tentokrát musel vynechat Coudy, jehož panička měla pracovní povinnosti. Sešli jsme se v Ratajích nad Sázavou a odtamtud šli k Českému Štemberku. Tam si dali výborný oběd a zase zpět. Myslím, že páníčci i hafani si to užili a moc děkuji Evě, že nám poskytla přístřeší. Doufám, že to zase někdy zopakujeme. Fota přidávám  http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/sraz-28.6.2015/.

     Předchozí víkend získala Colletka na NV v Klatovech ocenění V2, RCAC a v sobotu na MVP v Brně Colletka V3 a Casey V4.

17.6.2015

     Přidávám foto našich psích kamarádů, bernardýnky Adélky, maltézáka Pepíčka, boxerky Terezky a Coudyho. Na Abby a Casey to už bylo trochu moc (Adélka hárala a pánská část smečky to nesla dost těžce) a držely se stranou :)

smecka.jpg

12.6.2015

     Kousek od našeho domu, v lese, je jáma po těžbě písku. Je vyplněná listím a slouží našim hafanům na hraní "v kuličkách". Přidávám foto sourozenců Casey a Coudyho a kamarádky Terezky.

prochazka.jpg

11.6.2015

     Podařilo se mi vyfotit téměř celou naší smečku, včetně kamarádky Terezky, při dopolední siestě (nejblíže černý Ash, vedle boxerka Terezka, na zádech Casey, vzadu žlutá Nessi a z Abby vykukuje pouze kousek pacek)

smecka1a.jpg

     V úterý jsme se sešly s  Clair a její paničkou u vody. K dispozici byly dummy a 2 kachny. Pocvičily jsme aporty i dohledávky v rákosí. Užily jsme si to náramně a už se těším na další cvičení.

     Dorazil i certifikát o získání titulu Juniorský šampion ČR pro Collet!

20150609150027_00001.jpg

9.6.2015

     Uplynulý víkend jsem využila k nácviku aportů z vody. V so jsme vzali k vodě celou smečku, mimo Nessi. Nejvíce si koupání užíval Ash. Ve svých téměř 12 letech do vody skákal a pak rozvážně plaval pro aportky. Bylo fajn se na něj i Abby dívat.http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/kveten-2015/  Casey nosila dobře a hlavně na břehu nepouštěla. V neděli jsem zavítala s Casey na cvičení k Daně do Říčan, kde byl náplní aport kachny z vody. Z počátku Casey kachnu pouštěla na břehu, postupně se aport zlepšoval. Nácviky jsme zakončili naváděním na 2 kachny. Čeká nás ještě dost práce, než bude aport spolehlivý:-). 

5.6.2015

     Je krásné letní počasí a tak ho využívám ke koupání hafanů a nácviku aportů z vody. Bohužel nalézt místo, kde mě nikdo nevyhazuje, je náročné. Chtělo by to trochu ohleduplnosti ze všech stran, ale to se,zejména ze strany některých rybářů, nenosí.... Casey dohárala a tak se můžeme znovu vrhnout do výcviku i na výstavy. 

31.5.2015

    Včera se konala na Konopišti Klubová výstava Retriever klubu. Klubovky jsou přehlídkou toho nejlepšího co v ČR je a tak je zajímavé dívat se kolem sebe. Nejvíce mě samozřejmě zajímali labradoři. Vyhrál labrador  ze Slovenska, Z Black Diamond Aldamity, paní Bartošové. Je to krásný pes a byl i ve výběru na otce štěňat při  posledním krytí Abby. Labradory posuzovala paní Alison Scutcher (GB). 

     Zahraniční rozhodčí jsou obvykle skoupí na ocenění známkou Výborný. Bylo tomu tak i včera. Z pejsků, kteří chodí cvičit nebo jsou v majetku kamarádů, se výstavy účastnila Collet (sestra Casey) s oceněním V, Daisy (NSDTR) s oceněním V2, Belča (FCR) s oceněním VD4 (ve třídě nebylo uděleno V), Sandy (LR) VD a naše Abby ve veteránech. "Abča" dostala ocenění V1 a následně BOV! Co mě však potěšilo nejvíce byla reakce paní rozhodčí, které se  pětice zúčastněných babiček moc líbila!  Casey bohužel hárá a tak se zúčastní, doufám, až výstavy v Klatovech.http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/kv-konopiste-30.5.2015/

24.5.2015

     Včera dorazila super zpráva. Collet Amazing Frace získala na MVP Litoměřice titul CAC a splnila tak podmínky k získání titulu Juniorský šampion České republiky!!! Lze jen blahopřát a doufám, že to není titul poslední! 

     Na výstavu jsem byla přihlášená i s Casey, ale nepřízeň pokračuje:-(. Casey se rozhodla hárat a tak musíme vynechat i klubovou výstavu, která se koná příští sobotu. 

22.5.2015

    V přehledu jsem zapomněla uvést to nejdůležitější! Colletka byla na vyšetření kyčelních a loketních kloubů s výsledkem  4x0!!! Mám radost, že obě zatím vyšetřená štěňata z vrhu "C", skončila s tak výborným výsledkem! 

21.5.2015

     Ve výčtu jsem ještě zapomněla na úspěch Clair na WT pořádaných Retriever klubem na Konopišti. Ve velké konkurenci převážně starších psů obsadila 5. místo. Moc blahopřeji a těším se na společné cvičení!

20.5.2015

     Za poslední necelé 3 týdny se událo mnoho věcí kolem psích kamarádů a jejich páníčků. Věnovala jsem se pracovním povinnostem a nebyl čas na aktualizaci stránek. Tak to nyní napravuji:

     Brzy dorazí na cvičení nový přírůstek, Jago, štěně slovenského ohaře. Jeho modré oči jsou prostě nádhera. Pár fotek přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/jago/.

     8.5. jsme s Casey, Colletkou a Belčou vyrazili na KZV do Kamilova. Colletka uspěla výborně, Belča vyhrála celé zkoušky a já s Casey vypadla na první disciplíně. Naštěstí nás nechali alespoň mimo soutěž zkoušky dokončit. Tak jsem si vyslechla cosi o kovářově kobyle... a díky výkonu Casey, která aportovala chcíplé a smradlavé ryby, i další legrácky. Beru to s humorem a určitě to napravíme. Přidávám opět fota http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/kzv-8.5.2015/

     Poslední radostná zpráva se týká Candy, fenky LR. O víkendu složila OVVR!!!

3.5.2015

     Včera dorazila od Colletky opět výborná zpráva. Na MVP Praha získala titul ResCAC!!! Fotky přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/collet/mvp-praha-kveten-2015/.

     Přidávám ještě fotky ze čtvrtečního cvičení. Vyrazili jsme se Sandy, černou labradorkou, k vodě. Počasí zrovna nebylo ideální, ale úkolem bylo naučit ji plavat popřípadě zkusit aportování z vody. Casey sloužila jako důkaz toho, že se vody není třeba bát. Sandy statečně vzdorovala. Ve vodě byla téměř celá, ale nechtěla se odlepit ode dna. Po asi pul hodině snažení to páníček nevydržel a vlezl do vody. Pak už stačilo do Sandy trošku strčit a bylo to. Zpočátku při plavání cákala, pak to však již šlo, jak to má být. Plavala pro aporty jako by se nechumelilo a předávala je do ruky. Dokonce se utrhla i s vodítkem od stromu, kam jsme ji přivázali, když aportovala Casey a sebrala ji aport. Výcvik jsme zakončili s rozčvachtanými botami a spokojenými hafany v místní hospůdce. Fota přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/sandy/duben-2015/.

30.4. 2015

   Dnes dorazila dvě fota labradorky Sandy. Obě vypadají jako z Vánoc, ale jsou opravdu z Čarodejnic http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/sandy/duben-2015/.

28.4.2015

     Přidávám fotku z procházky s Casey a Coudym.

img_0223--1-.jpg

26.4.2015

     Včera se konala MVP v Českých Budějovicích. Byla jsem přihlášená i s Casey. Ta ale vylínala takovým způsobem, že se na výstavu nedalo jít. Vypadá jako oškubané kuře zbarvené do hněda:). Do "boje" se vydala sestřička Collet, která získala V4. Moc blahopřeji a foto přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/collet/mvp-cb-2015/.

19.4.2015

     Včera jsem se opět účastnila  s Casey nácviku na ZV. Počasí bylo spíše zimní... Casey si poprvé zkusila nosit "čerstvého" králíka. Nácviku se zúčastnila i Bellinka a sestřička Collet. 

     Casey v loňském roce nosila aporty bez problémů, teď se  zasekla a váhá nad nimi a ve vodě je pouští  u břehu. Snad jí zase přesvědčím, že lepší je aport rychle vzít a honem k paničce! Fota přidávám: http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/priprava-na-zv-18.4.2015/.

11.4.2015

     Dnes jsem s Casey vypravila na nácvik na ZV. Přidala se i FCR Bellinka a potkali jsme se i se sestřičkou Colletkou. Výcvik probíhal pod vedením Dany z Říčanského výcviku retrieverů. Chybičky se našly, ale nálada byla dobrá. Zastihla nás, naštěstí okrajově, i první jarní bouřka. Bylo to moc fajn a určitě si to ještě zopakujeme. Pár fotek přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/priprava-na-zv-duben-2015/.

10.4.2015

     Včera večer se u nás zastavila Cellinka pro krmení. Využili jsme toho k neoficiálnímu srazu štěňat. Přidala se ještě naše Casey a bráška Coudy. Na vše dohlížela mamka Abby. Pár fotek  přidávám do fotoalba http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/prochazka-9.4.2015/.

7.4.2015

     Dnes jsem byla s Abby na ultrazvukovém vyšetření a to potvrdilo to, co jsem již tušila, štěňata nebudou. Samozřejmě jsem se těšila, ale příroda to zařídila jinak. Bude tak více času na Casey a hned 8.5. jsem se s ní přihlásila na KZV. Tak to snad zvládneme a hlavně koncem dubna pro nás začíná výstavní sezóna.

29.3.2015

     Včera jsem se s Casey zučastnila výcviku v Říčanech, který vedou Dana s Ivankou. Potkali jsme se i se sestřičkou Collet. Casey dlouho necvičila ve skupině s více psy a tak jí to dělalo trochu problémy. Jinak šlo všechno dobře a adekvátně věku. Výcvik jsme zakončili aportem z vody. Fotoaparát jsem samozřejmě neměla, ale snad příště ho už opravdu vezmu.

     Ash byl v pátek na drobném chirurgickém zákroku a vzhledem k věku bez narkózy. Nesl to statečně a nyní ho zdobí  5 stehů na čumáku. S Abby jsem byla na ultrazvuku. Zatím to vypadá, že štěňata nebudou, ale vyšetření mohlo být i v příliš brzkém termínu. Kolem 6.4. půjdem na vyšetření znovu. 

20.3.2015

     Jarní sluníčko přilákalo větší část  naší smečky na schody do zahrady, kde to hřeje nejvíce. Pár fotek přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/brezen-2015/.

17.3.2015

     Dnes jsme byli cvičit s Candy, fenkou GR. Po cvičení si pohrála s Casey a výsledné foto přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/candy/brezen-2015/. Dále dorazilo foto Clair, jak odpočívá po baště.

clair.jpg

15.3.2015

     Clair (Cee Amazing Frace) se včera zúčastnila svých prvních Working Test ve třídě E. Byla nejmladším účastníkem,  zvládla je na výbornou a obsadila 7. místo! Moc blahopřeji a těším se, že se od Clair a její paničky něco přiučím:). 

4.3.2015

   Včera jsem raději opět zavítala na Moravu a znovu jsme kryly. Probíhalo to lépe než v neděli,  tak teď zbývá jenom čekat, jak to dopadne....

2.3. 2015

     Tak máme nakryto! Zda Abby zabřezne, samozřejmě nevím. Měla bych se držet zpátky, ale moc se na ty žluté kuličky těším. Z praktického hlediska; dají se od sebe rozeznat a daleko lépe se fotografují, než ti černí:). 

28.2.2015

     Dnes je u nás Rony poslední den a tak jsem se snažila nafotit ho v postoji. Moc se to nedařilo; sedá si nebo je v pohybu. Tak alespoň pár fotek přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/rony/unor-2015/.

     Zítra jedu s Abby za "ženichem", tak doufám, že to proběhne ke spokojenosti všech zúčastněných!

24.2.2015

     Přidávám ještě fota z nedělní, opravdu vysilující, procházky. Sourozence  Ronyho a Casey jsem vzala na procházku do lesa, kde jsme měli sraz s Coudym, dalším sourozencem. Cassey je "navoněná" od hárající Abby a tak si to spolu pánové rozdali, bratr ne bratr. Skončilo to naštěstí bez následků a zhruba po 15 minutách již bylo možné je všechny vypustit na volno. Dávali jsme ale bedlivý pozor a jakékoliv náznaky dominance krotili hned v počátku. Hlasivky dostaly zabrat a ruce mám zas o něco delší:).  Měli jsme s sebou pouze mobil, a tak se omlouvám za kvalitu fotek http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/prochazka-unor-2015/.

23.2.2015

     Dnes dorazily fotky od Collet s komentářem, že: "nechodí jen na výstavy, ale také cvičí!" Tak moc chválím a přidávám fota.http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/collet/unor-2015/

     Na prázdniny je u nás Rony, štěně z minulého vrhu, bráška Casey. Vyrostl z něho statný pes a vypadá jako zvětšená Abby! Je milý a venku poslouchá. Jen je problém, že Abby hárá. Na tu si skákat nedovolí, ihned dostane vyhubováno. A tak skáče na Casey. Ta je z toho dost utahaná a tak to jejich řádění musím hlídat. Fotky přidávám.http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/rony/unor-2015/

19.2. 2015

     Včerejší den byl úspěšný. Abby se konečně dala do hárání a s Casey jsme byli na RTG kyčelních a loketních kloubů. Dopadlo to výborně a výsledek je HD 0/0 a ED 0/0!

     Do miniškolky zavítal Edýsek. Háravá Abby se mu moc zamlouvá. Ashovi se ten "vetřelec" v jeho harému nezamlouvá ani trochu. Na zahradu je musím pouštět odděleně... http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/edysek/unor-2015/.

12.2.2015

     Dnes slaví své 14.narozeniny naše Nessi, první labradorka, která k nám přišla. Trápí ji chůze, ale jinak je stále ve formě. Tak jí přeji, abychom společně oslavili i ty příští narozeniny!

p1120996a.jpg

9.2.2015

    Přidávám fota a posudky Collet z víkendového DUOCACIB Brno! http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/collet/duocacib-brno-2015/

8.2.2015

     Collet v neděli na DUOCACIB Brno V2 (rozhodčí Linda Volariková ze Slovenska)! Moc blahopřeji! Je to výborný výsledek v tak těžké konkurenci! Až dorazi fota, přidám. 

7.2.2015

     Dorazila výborná zpráva od Colletky. Ve velké konkurenci získala V4 na CACIB Brno (rozhodčí Dusko Piljevic z Chorvatska). Zítra ji čeká další "boj", tak držím palce.

4.2.2015

     Delší dobu jsem nedala žádnou zprávu na stránky, ale ono není moc nic nového. Abby stále ještě nehárá, s Casey cvičíme a seznamuji se s novými zkušebními řády, Ash je stále velký mazel a Nessi se blíží 14.narozeniny. Dnes dorazila hezká fotka s Coudym, tak přidávám...

coudy-unor-2015.jpg

18.1.2015

     Včera ještě dorazila fota Clair u jejího narozeninového dortu. Stejně jako u Collet s komentářem paničky, že focení u dortu byla pěkná otrava a zdržování od ochutnání. Fota přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/clair/leden-2015/.

17.1.2015

     I když je poměrně brzké sobotní ráno, přišel již pozdrav od Colletky s přáním k narozeninám mamce a sestře a s bezvadnou fotkou. Colletka na ní má, podle paničky, šílený výraz, protože již měla hlad. Fotografování ji od té ňamky dost zdržovalo. U nás se dobrůtka chystá až na odpoledne a samozřejmě pro celou smečku i psí návštěvy.

dscn2645.jpg

     Ve čt u nás byla na hlídání labradoří slečna Elinka. Do smečky zapadla rychle. Zejména Ash z ní byl nadšen. Pár fotek přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/elinka/leden-2015/. Přidávám i pár dalších fotek Terezky http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/terezka/leden-2015/.

16.1.2015

     Zítra slaví štěňata z vrhu "C" své první narozeniny. Jejich mamka Abby si je nadělila ke svým  narozeninám, a tak zítra slaví své 8. Ze štěňat vyrostli krásní labradoři a především projevily se u nich úžasné pracovní vlohy a milé labradoří povahy. Tak jim do dalších let přeji hodně zdraví a spokojené páníčky! A těm, co se účastní výstav a skládají pracovní zkoušky, hodně úspěchů i tam (3 fenky složily ve věku 6 až 7 měsíců OVVR, Collet vyhrává výstavy a má již 2x titul CAJC, Casey 1x CAJC)! http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/1.narozeniny/

13.1.2015

     Dnes k nám dorazila na hlídání Terezka, štěně boxera. Do smečky zapadla bez problémů. Fotky jsou z prvních okamžiků, kdy se seznamovala s naší smečkou. Nejprve se na to jejich řádění dívala trochu nedůvěřivě, ale pak se přidala. To mě ale došly baterky.... http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/terezka/leden-2015/.

4.1.2015

     Včera jsem se s Casey účastnila Hanácké národní výstavy v Brně. Casey získala titul CAJC! Tak nám ten rok pěkně začal, doufám, že to vydrží:). Fotky z mobilu kvalitní nejsou, ale několik jich přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/hanacka-nv-3.1.2015/. Další výstavy plánuji až na jaře. Únorového Brna se zúčastní Collet, tak se těším na její výsledky a snad se ji  podaří splnit podmínky pro udělení titulu JCH ČR.