Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv 2014

29.12.2014

     Včera jsem se s Casey zúčastnila pejskařské oslavy Silvestra. Probíhala  v bývalém vojenském prostoru u Milovic. Počasí vyšlo bezvadně, ale byla zima a veškeré občerstvení nám zmrzlo. To ale vůbec nevadilo. Zúčastnilo se 72 retrieverů a zhruba přes 100 páníčků. Rozdělili jsme se do 7 skupin a soutěžili v různých disciplínách pro pejsky i páníčky. Pro hafany to  byl například aport rohlíku, hledání aportů ve čtverci, běh na čas v "překážkové dráze" tvořené pohozenými hračkami, aporty i granulkami... Páníčci se zahřáli při přenášení klády do kopce a z kopce, dřepech i úkolech namáhajících mozkové závity. Jak naše skupina dopadla zatím nevím, ale to není podstatné. Bylo to fajn a po 5 hodinách na mrazu byl návrat do tepla domova příjemný. Pár fotek přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/silvestr-2014/.

17.12.2014

     Blíží se Vánoce a konec roku a tak přeji všem návštěvníkům stránek, známým i neznámým, hlavně hodně zdraví Vám i Vašim chlupáčům!

images.jpg

10.12.2014

     Včera dorazila smutná zpráva. Odešel Speedy, štěně naší Nessi a bratr Ashe. Bohužel je ten psí život krátký...

4.12.2014

     V posledních zhruba 14 dnech byl mezi našimi hafany znát neklid. Bylo mi jasné, že se blíží hárání Casey a s její dospělostí se přeskupuje hierarchie ve smečce. Včera jsem objevila první kapky a tak čekám, kdy se přidá i Abby. Doufám, že zase zavládne pohoda a je fajn, že  plánované lednové výstavy se  budeme moci zúčastnit.

28.11.2014

     Dnes slaví 11.narozeniny náš Ash, ohromný mazel a oblíbenec celé rodiny. Jemu i všem jeho sourozencům z vrhu "A" přeji hlavně hodně zdraví a ještě hodně spokojených let!

p1170687.jpg

 

23.11.2014

     Přidávám odkaz na úžasné video. Přesně vystihuje povahu těch našich chlupáčů.

 

18.11.2014

     Do fotoalba přidávám foto Sandy a snad konečně nafotím i nějaká další z výcviku http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/sandy/listopad-2014/.

     Přidávám i vzkaz pro páníčka Blua. Je v pořádku, na procházkách se chová jako slušně vychovaný pes a teď právě po snídani a procházce spí. Odpoledne máme domluvenou procházku s bráškou naší Casey, tak snad nebude moc pršet a hafani si to užijí. 

16.11. 2014

     Do fotoalba přidávám další fotografie "fletíka" Blue, Aidy a naší smečky  http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/blue/listopad-2014/.  6 hafanů už dá zabrat a tak stále venčím a venčím a mezi tím píšu, spíše se o to snažím, práci k zakončení mých studií:).  Dále přidávám alespoň 2 fotografie bernardice Adélky. Je to nádherná fenka a psí osobnost. Přivolání jí jde dobře a pokoušíme se jí naučit aportovat, tak uvidíme, zda se to podaří....http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/adelka/listopad-2014/.

14.11.2014

     Tak trochu neplánovaně je u nás štěně "fletíka" Blue. Je štěstí, že je tu Casey a tak se zdá, že se mu nestýská. Zejména na procházkách je to pěkný fofr a občas je musím oddělit, aby si alespoň trochu odpočinuli. Dnes k nim ještě přibyla Aida. Uvítání bylo bouřlivé a po chvíli jsem to lítání musela utnout. Casey a Blue už byli unavení, zato Aida nezničitelná. Většina fotek je bohužel rozmazaná, pár jich ale přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/blue/listopad-2014/. Snad se mi podaří ještě nějaké přidělat. 

PS: Vzkaz pro páníčka Blue : baští, běhá, hraje si, snad mu nic nechybí. 

7.11.2014

     Dnes nás přijela navštívit Celin. S Casey si na procházce pohrály a pak se přidal i zbytek naší smečky. Nastalo velké hemžení a většina fotek je nepoužitelná. Ty lepší přidávám http://www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/celine/listopad-2014/.

3.11.2014

     Minulé dva víkendy proběhly ve znamení výstav. S Casey jsem se účastnila Eurodog v Brně. Nadšená jsem nebyla. Ani by mi tak nevadilo VD, které jsme dostali. Co mi však vadilo byla nevystavení posudku!!! a malá účast psů ze Západní Evropy. 

     Tento víkend se Collet a Casey účastnily výstavy DUOCACIB v Praze a zejména Collet Amazing Frace zazářila.  Opět zvítězila a to ve velkém stylu. V so získala titul CAJC (rozhodčí p. Eva Mjelde z Holandska). V ne se vítězství opakovalo a přidala ještě titul BOJ (rozhodčí p. Sigrid Holzer z Rakouska). Casey obdržela v so známku V, v ne pak V2. Collet má silně nakročeno k získáni titulu Junior Šampion ČR. Zejména v neděli tedy byla třída mladých  v režii  "mých" štěňátek a mám velkou radost. Jen se obávám, že než se s Casey přihlásím na nějakou výstavu zjistím, zda tam nejede Collet :-). Několik fotografií a posudky přikládám www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/cacib-letnany-2014/.

24.10.2014

     Dnes slaví Bee a Barney (Kubík), štěňata z vrhu B, 2. narozeniny. S Kubíkem a jeho páníčky jsem v kontaktu a moc děkuji za to, jak se o něho starají. O fence Bee bohužel nic nevím. A tak jim oběma přeji spokojený psí život a doufám, že ho budou mít. 

21.10. 2014

    Celá naše smečka je nějaká veselá, někdy až příliš. Abby hopsá jako štěně, neustále vybízí Casey ke hře. Ash se přetahuje s holkami o tenisák a Nessi to obvykle sleduje z povzdálí, ale se zájmem. S Casey pilujeme směry a stopky, zkusili jsme i zvěř. Čekají nás teď výstavy a já jen trnu, zda nezačne hárat. 

12.10.2014

     Od Colletky přišla opět výborná zpráva. Opět vítězila! Minulý víkend získala ocenění VN1 na OV na Džbáně (rozhodčí D. Smržová) a tento víkend VN1 na KV v Litoměřicích (rozhodčí Josef Němec). Vzhledem k věku štěňat  další výstavy budou již ve třídě mladých. Pokud nezačne hárání, Casey a Collet se potkají v kruhu na CACIB Praha. Tak uvidíme, jak dopadnou. 

 

rscn2486.jpg

28.9.2014

     Dnes se uskutečnil již 3. sraz štěňat vrhu "C". Vzhledem k probíhajícím dovoleným se sešla tři štěňata: Clair, Coudy a Casey. Počasí bylo nádherné a tak jsme se prošli po lese, pocvičili aport z vody a na suchu, stopky a navádění a nakonec dohledávku. Hafani si to užili a ke konci již byli dost zničení. Další sraz štěňat bude pravděpodobně až na jaře. Pár fotek přidávám www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/sraz-28.9.2014/.

25.9.2014

     Do fotoalba přidávám fota Casey a Abby z výcvikového tábora z Leštiny. Bylo tam moc fajn, tak snad zase za rok... www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/lestina-srpen-2014/.

24.9.2014

     Oficiální fota z výstavy dopadla dost katastrofálně, tak jsem nafotila alespoň jednu u nás na zahradě...www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/kv-rk-zari-2014/

22.9.2014

     Nejprve přidávám pár fotek Celline www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/celine/srpen-2014/ a Collet www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/collet/zari-2014/. Snad navodí ještě trochu letní atmosféry.

     Včera jsme byli s Casey na Klubové výstavě v Oslavanech. Casey zvítězila ve třídě dorostu! Rozhodčí, paní Karen Powell z UK, posuzovala velice precizně. Posouzení 70 fen zabralo přes 6 hodin času. Měla jsem ale pocit, že každého psa si opravdu prohlíží a v posudku ho  zhodnotila důkladně. Fota zatím nemám, až budou k dispozici, přidám. 

 scanned-at-22.9.2014-9-31a.jpg

 

 

16.9.2014

     Do fotoalba přidávám pár fotek Coudyhwww.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/coudy/zari-2014/ a Casey www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/zari-2014/. Fotili jsme až na odpoledním sluníčku a tak to není dokonalé.....

15.9.2014

     Na pár dní je u nás Coudy, štěně z vrhu "C". Přidávám pár fotografií, snad se mi ještě podaří udělat lepší fotku v postoji.www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/coudy/zari-2014/

13.9.2014

     Včera byl hodně deštivý den, ale to nám nebránilo vyrazit se psy k vodě. Naštěstí se v tu dobu počasí umoudřilo a alespoň na nás nepadala voda z nebe. Hlavním cílem bylo naučit plavat Daisy, fenku NSDTR. Částečně se to podařilo, pár temp nakonec udělala. Casey a Belinka si to užily také. Fotky přidávám www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/voda-zari-2014/.

6.9.2014

     Z Colletky se stává "postrach" všech vystavovatelů. Kam přijede, tam zvítězí! Tentokrát se jí to podařilo na KV Na Džbáně v Praze. Vyhrála nejprve svoji třídu dorostu a pak v konkurenci cca 30 dalších hafanů všech ras! Tak moc blahopřeji a znovu musím konstatovat: "Jen tak dál!!!" www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/collet/kv-dzban-zari-2014/

31.8. 2014

     Přidávám pár fotek z Leštiny. Další ještě musí dorazit do Prahy na DVD, tak to bude chvíli trvat. www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/lestina-srpen-2014/

30.8.2014

     Dnes jsem se s Casey a Abby vrátila  z výcvikového tábora v Leštině. Hlavním cílem bylo složit "zkoušky" OVVR.  To se podařilo na výbornou a Casey je složila s plným počtem bodů. Na zkoušky dorazila i sestřička Clair a ta byla také úspěšná. Collet zkoušky úspěšně složila již zhruba před 14 dny a tak 3 štěňata z vrhu "C" vykročila na pracovní dráhu!!!  Jakmile budu mít k dispozici fota, přidám je na stránky. Přes zimu budeme pilně cvičit a snad se již začátkem léta podaří složit PZ nebo VZ. 

     Ještě změna termínu srazu štěňat z vrhu "C". Vzhledem k probíhajícím dovoleným některých páníčků ho přesouvám na ne 28.9. v 10hod u nás. Ještě zašlu připomenutí pomocí sms.

19.8.2014

     Dnes jsme byli po dlohé době cvičit s Daisy, fenkou NSDTR. Je z ní "puberťačka" a s Casey pěkně řádí. Několik fotek přidávám.www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/daisy/srpen-2014/

18.8.2014

     Do fotoalba ještě přidávám fota Collet z OVVR. Moc jí to na nich sluší a mám z ní a její paničky velkou radost. Doufám, že se na konci srpna Casey i Clair přidají! www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/collet/ovvr-srpen-2014/

    Včera jsme si v rámci dovolené udělali výlet. Sešli jsme se ráno na jednom nejmenovaném, ale krásném místě poblíž Mladé Boleslavi, s Clair. Potřebovali jsme pocvičit, zkoušky se blíží. Je zde ideální terén. Žádní lidé, posekaná louka, rybník a příbuzní, kteří po cvičení uvaří kávu. Nádhera!!!. Protože vlastní i 3 krásné koníky, kozy a další domácí zvířectvo, využila jsem situaci i k seznámení Casey s koníky. Bohužel jsme neměli fotoaparát, fota z mobilu nejsou kvalitní a hlavně nestihli jsme vyfotit to nejhezčí. Casey nejdříve na koně štěkala, pak zjistila, že jim je to zcela jedno a začala se kamarádit. Nakonec došlo i k vzájemnému olizování čumáků, to jsme ale bohužel nezachytili. Výlet byl fajn, Clair i Casey jsou snad na OVVR připravené a za 14 dní se na nich znovu uvidíme a snad je obě psí slečny složí. www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/srpen-2014/

14.8.2014

     Do fotoalba přidávám další foto Casey z výstavy v Kladně www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/srpen-2014/.

13.8.2014

     Právě dorazila dobrá zpráva. Colletka má OVVR!!! Tak moc blahopřeji. Nás to čeká za zhruba 14 dní. 

10.8.2014

     Včera jsem se s Casey zúčastnila KV v Kladně. Hlavním účelem bylo seznámit ji s prostředím a s tím, co se po ní na výstavě žádá. Nemohla jsem si vybrat lépe. Vedro, fronta u vstupu do haly, miniaturní prostor pro takové množství psů a ukončení akce kolem 15hod. Jako trénink výborné, jako zážitek nic moc. Casey to ale zvládala dobře a s nadhledem. Pozitivní je i to, že jsem si z výstavy odvezla její profesionální fota. První z nich je na úvodní stránce.  Posudek z výstavy přikládám.

 

scanned-at-10.8.2014-10-35.jpg

 

3.8.2014

     Colletka opět "řádí". Po vítězství na Klubové výstavě na Konopišti, Oblastní výstavě v Příbrami a Národní výstavě v Mladé Boleslavi tentokrát zazářila na Speciální oblastní výstavě retrieverů, která se konala v neděli  na Konopišti. V třídě dorostu zvítězila a pak získala i titul BIS Puppy. Moc blahopřeji a je fajn, že až příští týden pojedu na výstavu do Kladna s Casey, Colletka tam nebude, jede na výcvikový tábor:-). Jen tak dál!

31.7.2014

     Aida s Casey hrají hru, která je stále stejná, ale zabaví je na hodiny. Tahají se o hračku. Nejprve se honí, pak se přetahují. To jim vydrží nejdéle. Po čase Casey odpadne, lehne si, ale hračku  nepustí. Aida sice váží méně, ale síly má na rozdávání a tak tahá Casey, která se drží hračky jako klíště, po trávníku. To obvykle zničí i ji a pak následuje chvilka spaní, než to zase vypukne znovu.... Pár fotek přidávám www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/aida/cervenec-2014/.

27.7.2014

     Léto u nás zatím probíhá pracovně. Na pár dní je u nás ohařka Aida. Je milá, elegantní ale torpédo. Bohužel mě dohnala jakási letní viróza a tak mě nyní na pár dní musela zastoupit rodina a já se snažím o co nejrychlejší návrat do formy. V příštím týdnu snad udělám zase pár fotek. 

20.7.2014

     Od Collet opět přišla dobrá zpráva. Vyhrála třídu dorostu na Národní výstavě v Mladé Boleslavi!!! Vzhledem k vedru na odpolední soutěže nečekali a tak chlupáči mohli vítězit :). Krásný posudek z výstavy přidávám a blahopřeji!

 

dscn1929.jpg

17.7.2014

     Dnes slaví štěňata z vrhu "C" půlroční narozeniny! Od jejich páníčků chodí samé příznivé zprávy o tom, jak jsou úspěšní  na výstavách, při výcviku i jako mazlíci. Tak hodně zdraví a pohody!

 

images.jpg

14.7.2014

     Od Collet dorazila již v so výborná zpráva. Zúčastnila se oblastní výstavy v Příbrami. Vyhrála třídu štěňat labradorů a pak v konkurenci cca 30 štěňat všech možných ras obsadila 2. místo!!!! Všichni, kdo se výstav účastní ví, jak je to v konkurenci různých chlupáčů těžké a mnohdy až nemožné. O to větší je to úspěch. Moc blahopřeji a jen tak dál! www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/collet/ov-pribram/

12.7.2014

     Dnes jsem si s Casey užila moc prima den. Byla jsem pozvána do skupiny vodních záchranářů. Pro mne něco zcela nového a samozřejmě i pro Casey. Bylo to úžasné. Obě jsme si vody užily a doufám, že to nebylo naposled !!! Moc díky, že jste nás s sebou vzali !!! Do fotoalba přidávám pár fotek www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/voda-cervenec-2014/.

9.7.2014

     Do fotoalba přidávám pár fotek Belishy, Jackie a naší smečky. Belisha si hraje nejvíce s Jackie, a i ta vypadá, že si to užívá (www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/belisha/cervenec-2014/).

8.7.2014

     U nás vše při starém. Dnes ráno se vrátili z dovolené páníčci Sáry a pro změnu k nám přišla Belisha. Brzy přidám fota. Péče o 5 hafanů už dá docela zabrat a tak nemůžeme vyjíždět mimo domov. Abby k tomu začala hárat, a tak bude brzy ještě veseleji:).

2.7.2014

     Do fotoalba přidávám několik fotek se Sárou. Vzkaz pro páníčky: vše je ok.  www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/sara/cervenec-2014/      

30.6.2014

     Na pár dnů je u nás Sára, 8 měsíční fenka LR. Do naší smečky zapadla ihned. Ash z ní byl nadšen, Abby si z ní udělala další štěně, Nessi ji kupodivu nevyhnala ze svého  pelíšku  a s Casey vytvořily dvojici lumpíků. Jen Casey občas už nemůže, ale Sára má energie stále dost. Podařilo se mi jí vyfotit ve chvílích, kdy měla dost i ona a nastal vytoužený klid:). Další fotky určitě ještě přidělám. www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/sara/cervenec-2014/

27.6.2014

     Do fotoalba přidávám fotky ze dvou dnů. V úterý jsme vyrazili spolu s bráškou Coudym k vodě. Zhruba před 2 týdny byl statečný a plaval v Labi. Tentokrát se mu odpoutat ode dna moc nechtělo, ale zvítězili jsme, jen byl potřeba otužilec v plavkách www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/voda-cerven-2014/.

     Ve st přijela na návštěvu Sandy, černá fenka LR. Je to mrňousek a je neuvěřitelné, o kolik je Casey větší,  i když pouze o necelé 3 měsíce starší www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/sandy/cerven-2014/.

19.6.2014

     Dnes jsme zcela neplánovaně vyrazili se psy k vodě. Původně jsem měla v plánu velký úklid, ale dcera zavelela odjezd k vodě. Jeli jsme k Labi a pak objevili nádherný písák zcela bez lidí a s čistou vodou. Ash, Abby i Casey si to řádně užili. Nosili aportky předpisově a chvílemi jsme je nechali i trochu lumpačit. Určitě jsme tam nebyli naposled. Fota přidávám www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/cerven-2014/.

16.6.2014

     Včera se konal další sraz štěňátek z vrhu "C". Sešlo se jich pět, 4 fenky a 1 pes. Počasí nám přálo. Štěňata se vyřádila, lehce pocvičila, probrali jsme zkušenosti z výcviku a vše zakončili v restauraci. Bylo to fajn a další sraz plánuji na 14.9.2014 www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/sraz-15.6.2014/

11.6.2014

     Ráno dorazilo foto křížence labradora a lachtana, Clair (viz foto). Musím se přiznat, že  kdyby mi někdo před pár měsíci řekl, že budu mít 4 labradory a ještě si jednoho z nich pustím do bazénu, asi bych si klepala na čelo, a tak přidávám fota Casey z dnešního dopoledne www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/cerven-2014/.

Clair

clair1.jpg 

9.6.2014

     Dorazily krásné fotky malé psí holčičky Sandy. Tak jednu přidávám, pro potěšení oka:)

sandy.jpg

4.6.2014

     O víkendu se vše točilo kolem pejsků. V so nás přijel navštívit Kuba (Barney), štěně z vrhu v roce 2012. Je z něho mohutný pes a několik fotek přidávám www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata-vrh-b/kuba--barney--kveten-2014/.

     V ne jsem s Casey dorazila na KV na Konopiště. Prostředí je tam vždy hezké, jen to všechno pokazily závěrečné soutěže, zejména "dítě a pes". Pořadatelům se díky tomu, alespoň pro mne, podařilo celou výstavu shodit. Stáli jsme blízko rozhodčích, a tak jsem slyšela i jejich reakce. Myslím, že až Casey doroste, zase budu raději jezdit do zahraničí....

     Casey v konkurenci své sestřičky Collet zvítězila, ale více mě těší posudek, který dostala a zjevné nadšení rozhodčího, pana Davida Craiga. Holky se mu líbily obě:). Fota přidávám www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/collet/kv-rk-kveten-2014/www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/kv-rk-cerven-2014/.

31.5.2014

     Dopoledne dorazila zpráva ze Speciální klubové výstavy RK z Konopiště. Collet ve třídě štěňat dostala známku VN2 a Clair VN3. Rozhodnčí byla paní Lynda Heron. Moc blahopřeji a těším se na zítra, kdy dorazím na výstavu s Casey.

25.5.2014

     Přišlo foto štěňátka, černé slečny. Ona nebo její sestřička snad, doufám, brzy dorazí na cvičení. Tak držím palce, ať se výběr povede a už se moc těším. 

stene1a.jpg

 

23.5.2014

     Připomínám, že 15.6. v 10hod,  je naplánován další sraz štěňat!!! Kdo má čas a chuť, bude vítán. Mírně pocvičíme, nafotíme štěňata a další zúčastněné hafany a zakončit sraz můžeme zase v nějaké restauraci se zahrádkou (budu se snažit vymyslet něco klidnějšího...)

     U nás je stále nějak rušno. Přestáli jsme maturitu a Abbyninu střevní virózu. A aby náhodou nebyla chvilka klidu, Casey dostala tzv. kotcový kašel a Ash byl na operaci víčka. Opravdu se nenudím.  

     Dnes nás přijela navštívit Celinka. Je z ní krásná psí slečna. Bohužel s námi nemohla jít cvičit Casey, ale stejně jsme si to užili. Pár fotek přikládám www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/celine/kveten-2014/.

12.5. 2014

     Včera jsem byla s Casey na očkování proti tetanu. Vážila 17,9kg. Nějak se to roztomilé mrňavé štěně někam vytrácí... Zase je  u nás  na hlídání Rony a tak je veselo a vůbec  nic nestíhám. Mám předsevzetí, že od zítřka začnu s Casey trénovat nejen na  výstavu, ale i pořádně cvičit:). 

     Již zhruba před týdnem dorazila fota od Colletky a Clair. Clair je pravděpodobně příbuzná  s lachtanem, do vody skáče šipky...www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/clair/kveten-2014/www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/collet/kveten-2014/

     Prosím páníčky, pokud posílají fotky, aby se je snažili mít kolem 700kB. Pokud jsou větší, nahrávání na stránky trvá dlouho a navíc kapacita paměti také není nekonečná. Díky!!!

2.5.2014

     Dorazilo foto od Pepina, tak přidávám.

 

pepino1.jpg

1.5.2014

     Casey a Rony tráví čas hraním, pokud se to okusování a vzájemné lovení tak dá nazývat. Dopoledne jsme se vydali na procházku a přibrali ještě  Coudyho s paničkou. Právě u nich vylepšovali zahradu a Coudy prý vydatně "pomáhal", a tak zůstal na pár hodin u nás. Udělala jsem pár fotek, které  přidávám. www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/1.5.2014/

30.4.2014

     Na návštěvu přijel Rony, bratr Casey. Páníčci odjeli na dovolenou,  a tak u nás pár dnů zůstane. Přivítání bylo bouřlivé, zhruba po hodině hraní toho již měli všichni dost. Přidávám pár fotek, ale určitě jich udělám ještě víc. www.labrador-chov.cz/fotoalbum/miniskolka/rony/

28.4.2014

   Dnes, již podruhé, přišla cvičit fenka NSDTR Daisy. Je jí 11 týdnů a je to chlupatá kulička. S naší Caisy si hrají a samozřejmě jsme trénovali přivolání a aportky. Že jí to jde skvěle je vidět z fotek www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/daisy/duben-2014/.

27.4.2014

     V 10 hod. dorazila "naše" štěňátka. Některá jsem neviděla zhruba 6 týdnů a tak těšení bylo veliké. Nakonec se sešla 4: naše Casey, Clair, Celine a Collet. Psí kluci nemohli a tak se budu těšit někdy příště. Štěňátka doprovodila ještě máma Abby a tetičky Daisy a Roxi. Prošli jsme se lesem a zkusili trochu pocvičit.  3 holky již zvládají doplavat pro aport, Celinka je na dobré cestě, aby se brzy přidala. Aportky na suchu jdou bezvadně  a zkusili jsme poprvé a s  úspěchem i dohledávku.  Setkání jsme zakončili obědem v restauraci. Fota přidávám www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/sraz-27.4.2014/. Příští sraz jsme naplánovali na neděli, 15.6., opět  v 10hod. Kdo bude mít čas a chuť, bude vítán!!!!

24.4.2014

     Dnes jsme učili pejsky plavat. Odjížděli jsme až po třetí hodině z Prahy, ale stačili jsme si to užít. Jela Casey a Coudy z Prahy, na místo za námi dorazila Clair a pak další 3 již dospělí labradoři. Že jsme si to užili my i psi je vidět z fotek www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/voda-duben-2014/. Cíl byl splněn. Všechna 3 štěňata zkusila plavat a šlo jim to dobře. 

23.4.2014

     Mám hodně smutnou zprávu. Jessie, čokoládová fenka LR o Velikonocích uhynula. Pravděpodobně se jednalo o vrozenou srdeční vadu. Jessie byla temperamentní, trochu rošťák, ale s páníčkem vytvořili sehranou dvojici. O to je to těžší. 

p1170521.jpg

21.4.2014

     Přidávám velikonoční foto Coudyho a připomíném sraz štěňátek, příští neděli v 10hod. u nás. Projdeme se, zkusíme udělat společné foto a kdo bude mít zájem, dojdeme do místní hospody na oběd.... Těším se!!!!

coudy.jpg

20.4.2014

     Do fotoalba přidávám fotografie Casey z dnešního dne www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/duben-2014/.

PS: Právě dorazila zpráva od Clair, 13,5kg a ještě od Collet - 13,2kg (přidávám i fota www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/collet/duben-2014/).

18.4.2014

     Ve st jsem byla s Casey na očkování a váží již 12,8kg. Bráška Coudy pak 14,2kg. Jsou to pěkní cvaldové a jedinné použitelné foto ze včerejší společné procházky přidávám.

coudy-a-casey.jpg

13.4.2014

     Casey bohužel roste jako z vody. Štěněčí "kulička" je pryč a stává se z ní rošťák. Cvičíme aport, výdrž při nosení aportu a hlavně přivolání. Jde jí to opravdu dobře a aportování ji vyloženě baví. Zhruba 2 týdny nacvičujeme i sedni na píšťalku a také bez problémů. Zkusili jsme i dohledávku a hledá s elánem. Tak stále čekám, kdy začne stávkovat...... Bohužel nemám moc fotografií, při cvičení bych potřebovala více rukou.  Dorazila však fotka od Ronyho, tak přidávám do fotoalba www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/rony/duben-2014/.

6.4.2014

     Vydala jsem se s Abby a Casey do honitby pod Bezděz. Abby si jela po dlouhé době zacvičit se zvěří a Casey otrkat se s dalšími hafany, zkusit střelbu a hlavně potkat se se sestičkou Clair. Kromě střelby obě štěňata zkusila i dohledávku a dostala přičichnout ke zvěři. Celé cvičení bylo zakončeno borůvkovým koláčem a kávou. Díky všem a snad zas někdy... (fota přidávám, www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/duben-2014/).

4.4.2014

    Snažila jsem se dát dohromady a do fotoalba fotky štěňat, jak přicházely prostřednictvím mms a mailů. Snad mi jich moc neuniklo. Štěňata rostou a mám radost, že mi jejich majitelé dávají vědět, jak se mají. Díky moc!!!!! Připomínám sraz štěňátek 27.4. v 10hod. Kdo má čas a chuť bude vítán. www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/rony/brezen-2014/www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/clair/brezen-2014/www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/coudy/brezen-2014, /www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/pepino/duben-2014/www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/collet/brezen-2014 /,  www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/celine/brezen-2014/

30.3.2014

     Po dlouhé době jsem si udělala  s Abby a Casey výlet . Doprovodila nás kamarádka s Rorčou (sestra Abby) a Rikinem (bratranec Abby). Počasí nádherné a příroda úžasná. Všichni jsme si to užili. Casey poprvé okusila vodu a já zjistila, že ji jen tak nic neutahá... Pár fotografií přidávám www.labrador-chov.cz/fotoalbum/nase-psi-rodinka/brezen-2014/.

29.3.2014

     Dnes jsme dopoledne cvičili s Belinkou a Jessinkou. Jako "pozorovatel" se účastnila i Casey. Cvičili jsme aporty a poslušnost. Holkám to šlo dobře a několik fotografií přidávám www.labrador-chov.cz/fotoalbum/vycvik/brezen-2014/.

28.3.2014

     Užívám si přítomnosti malého štěněte. Je to úžasné jít ráno v šest lesem a pozorovat ho. Jen by to chtělo, kdyby tak rychle nerostlo. Do fotoalba přidávám fotografie hrátek s Abby. Na fotkách to jako hraní moc nevypadá, ale opravdu to hraní bylo. Některé fotky by mohly mít v bulváru popisek " psí bestie útočí" www.labrador-chov.cz/fotoalbum/casey-amazing-frace/brezen-2014/.

     V minulém týdnu jsem byla na procházkách s Coudym (černý pejsek) a dnes dorazila i Celinka. Přidávám několik fotek, ale bohužel se mi nedaří je vyfotit v pohybu www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/celine/brezen-2014/ . 

22.3.2014

     Zvykáme si na nový přírůstek do rodiny. Jde to dobře, jen procházek přibylo. Casey zvládá přivolání a aportkování s přehledem. Vydrží nosit si aportík téměř po celou procházku. Je mi jasné, že bude hůř, ale zatím si to užívám. Do alba přidávám ještě fota ze čt, kdy u nás byla poslední den Celine www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/20.3.2014/. Dále dorazila fotka od Ronyho (Catsby), tak ji přidávám.

rony1.jpg

19.3.2014

     Nejdříve  přání ke svátku Pepinovi (foto přidávám). Dorazilo ještě foto od Coudyho.

Coudy

 coudy2.jpg

Pepino

pepous.jpg

18.3.2014

     Zpravy od štěňátek jsou pozitivní. Všem se dobře daří. Páníčci se snaží a pejsci taky:). U nás doma jsou stále ještě dvě psí slečny, i když Celin půjde už ve čtvrtek. Chodím s nimi i 2x denně do lesa. Je to úžasné, jak je vše zajímá. Začala jsem používat pamlsky a holky přibíhají na přivolání "jako hodinky". Hned v pátek začnu s tou naší rošťandou nacvičovat "sedni" s píšťalkou. Přidávám foto Colletky.

colletka2.jpg

 

16.3.2014

     Včera jsme se odpoledne vydali, se třemi zbývajícími štěňaty, do lesa. Bohužel můj fotoaparát běhající štěňata nestíhá, chtělo by to spíše kameru. Účastníky "výletu" byla naše Casey, Pepino (modrý obojek) a žlutá fenka (červený obojek). Užívali si to náramně.

     Dnes odchází do nového domova Pepino a během týdne i poslední žlutá fenka. Abby to sleduje se smutkem v očích, ale snad brzy zase některá štěňata uvidí a s tou naší, která má v nožkách pérka, si ještě užije... Fota přidávám (www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/15.3.2014/).

15.3.2014

     Pejsci se rozcházejí do nových domovů. Dnešní noc u nás byla  již jen  4 štěňata a odpoledne budou již jen dvě. Je tu nějak prázdno.... Štěňatům  se však, podle zpráv od majitelů, daří dobře. Jak se vyspali (psi určitě dobře, horší to bude s páníčky), to zatím nevím:)

   Včera jsme odpoledne se zbyvajícími  fenkami podnikli procházku do lesa. Obě holky si to užívaly včetně okukování o hopsání kolem neznámých lidí. Byly z toho dost znavené, jak je vidět u žluté fenky na některých fotkách. Černá usnula v boudě.

     Fota jsou ze čtvrtka, posledního dne, kdy tu byla celá smečka a některá ze včerejšího odpoledne, kdy již řady značně prořídly. 

     Přidávám ještě foto fenky z nového domova. Prý zásadně usíná nad miskou s vodou, asi budoucí vodní záchranář....

 

clair2.jpg

12.3.2014

     Štěňata u nás tráví poslední dny. Bude mi smutno, ale potřebují již každé svého pána. Zbývá najít rodinu pro poslední volnou fenku.  Dnes jsem připravovala smlouvy, fa atd. Zítra se chystám udělat  pár posledních společných fotografií. Doufám, že mě pak jimi budou zásobovat noví páníčci. 

     Dnes jsem štěňata vážila. Možná ještě zajímavější než aktuální váha je údaj,  kolikrát znásobila svoji porodní váhu. Dávám do tabulky. 

      porod. váha (g)

váha 12.3.

(kg)

8.55 černá fena červená 484 6,6/13,6x
9.15 žlutá fena černá 450 7,2/16x
9.20 žlutý pes zelená 443 7,1/16x
12.07 černý pes fialová-zelená 460 7,1/15,4x
15.45 žlutý kluk

zlatá-žlutá-modrá

512 7,4/14,5x
16.02 černá holka

bílá- modrá

453 6,7/14,8x
16.40 žlutá holka růžová-oranžová 327 5,1/15,6x
18.15 černý kluk

stříbrná (oranžová)

430

X

 

     Čísla jsou to opravdu ohromující. Je to to samé, jako kdyby novorozeně s porodní váhou 3,5kg vážilo v 8 měsících 52,5kg....

8.3.2014

     Štěňata jsou poslední týden u nás. Bude mi po nich smutno, na druhou stranu nebudu každý den stávat v pět a začnu se zase věnovat i jiným věcem. Dnes u nás byli zájemci o posledního volného žlutého pejska a zdá se, že našel fajn domov.

     Včera jsme nafotili spoustu fotografií. Přidávám je do fotoalba www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/7.3.2014/.

5.3.2014

     Štěňata rychle rostou. Zbaští toho neuvěřitelné množství. Již rozumím tzv. množičům, že štěňata expedují po 5. týdnu věku. Abby ještě občas kojí, což sklízí můj obdiv. Mají pěkně ostré zuby. V noci jsou již štěňata bez mámy a tak jim k dispozici dávám  suché granule. Obvykle toho moc nesnědí,  namáčené a mixované jim chutnají více. 

     Zvyšuje se množství návštěv a to jak  budoucích majitelů štěňat, tak i zájemců. Je smutné, do jakých podmínek někteří chtějí štěňata přivést. Chybí zcela respekt k potřebám plemene, zato arogance je dost. Už jsem si užila i nějaký ten konflik a tak se těším, až budou mít všechna štěňata páníčky. Fotky udělám, až bude venku svítit sluníčko:).

3.3.2014

     Do fotoalba přidávám fotky Ilony Bártové. Díky moc za ně!!!www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/postoje-a-portrety---6-tydnu/

1.3.2014

     Poslední dny byly velice rušné. Ve čtvrtek jsem fotografovala hrající si  štěňata. Zapojila do své smečky také fenku Jackie a byla z toho pěkná honička. Jackie byla asi překvapená, že štěňata příliš úcty k ní neprojevují:). Odpoledne pak přijela vítaná posila  a snažili jsme se vyfotografovat štěňata v postoji. Kdo to někdy zkoušel ví, že je to dřina s nejistým výsledkem.

     V pátek večer pak přijela veterinářka a proběhlo očkování a čipování. Byla jsem ujištěna, že štěňata budou druhý den unavená až apatická.... Ráno mě však  přivítala smečka řádících ďáblíků, která apaticky vůbec nevypadala. Fotky ze čtvrtka přidávám www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/27.2.2014/.

     Štěňatům jsem opět vyměnila obojky. Myslím, že budoucí majitelé si je již poznají, ale pro pořádek : Pepino má obojek modrý, nezadaný žlutý pejsek červený, nezadaná žlutá fenka oranžový, Colletka černý, Clair modrý, Casey červený a Coudy černý.

26.2.2014

     Štěňata jsou již pěkní cvalící. Dnes jsem  zkusila nerozmixované, pouze ve vodě namočené granule. Chvíli nevěděla co s tím, ale pak baštila s chutí. V pátek večer je čeká čipování a očkování. Pár fotek zase přidávám do fotoalba www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/23.-24.2.2014/.

23.2.2014

     V pátek jsem podruhé štěňata odčervovala  a na příští pátek je domluveno jejich očkování a čipování. Psí mimina jsou nyní asi v tom nejhezčím věku. Jsou to malí medvídci, kteří ale již reagují na zavolání a pohlazení. Díky krásnému počasí mohou část dne trávit venku. 

     Ranní úklid místnosti, kde jsou štěňátka, je dost náročný. Při sbírání hromádek, likvidování loužiček a vytírání stále nějaká štěňata asistují, a tak mi berou smeták, koušou do mopu, rozhrabávají již smetené hobliny, tahají za nohavice. Jak krásně se pak uklízí, když jsou na zahradě a nepletou se:). Fota přidávám www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/21.-22.2.2014/.

20.2.2014

     Dnes je krásný den (zatím), a tak si štěňata užívají pobytu venku. Po baště si hrají a pak padnou do boudy a spí. Zase se nabaští...... Jejich hry začínají být občas trochu divoké a neobejdou se bez vřískotu toho, komu je hryzáno ucho, packa nebo ocásek. Občas nějaké štěně již nosí "aportek", tak doufám, že se vlohy již projevují:). Váhově se štěňata srovnávají, Pepíno již nepůsobí jako obr a "veverka" své sourozence zdařile dohání. Pár fotek z pobytu venku přidávám www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/20.2.2014/.

     A ještě důležitá zpráva. Neplánovaně je volná žlutá fenka (oranžový obojek). Je to největší psí osobnost z celého vrhu a tak hledám vhodného páníčka. Prosím, šiřte dále.

17.2.2014

     Štěňatům je dnes měsíc. Je neuvěřitelné, jak za tu krátkou dobu vyrostla. Je to pěkná tlupa devastátorů:). Dnes jsem je nechala poměrně dlouho venku na sluníčku a docela si to užívala. Po svačince pak nastal odpočinek v boudě. Fota přidávám do fotoalba www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/15.-17.2.2014/.

14.2.2014

     Dnes byla štěňata poprvé venku. Nejdříve byla trochu rozpačitá, ale pak začala objevovat svět:). www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/13.-14.2.2014/

     Aby to nebylo celé jen o štěňatech, přidávám i 2 fota ze cvičení. 

 

jenny2-unor-2014.jpg

 

jessi-unor2014.jpg

 

12.2.2014

     Pitva uhynulého štěněte nezjistila nic, co by bylo špatně a tak je nejpravděpodobnější variantou zalehnutí fenou při kojení.

     V ne jsme štěňata přemístili do místnosti v suterénu. Mohou tam již běhat a užívají si to. Snědí toho opravdu dost a i k uklízení je toho pak také nemálo..... Budoucí majitele prosím, aby si s sebou na návštěvu vzali náhradní ponožky:). Až se na ně ta tlupa vrhne, budou to potřebovat. O víkendu, pokud bude hezky, plánuji štěňata již chvíli vypustit na zahradu. 

     Štěňata dostala nové obojky. Domnívala jsem se, že budou velké, ale jsou spíše malé. Některé barvy jsme museli změnit (viz tabulka) a brzy budeme muset  měnit znovu:). Páníčkové i já si alespoň procvičíme paměť. www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/10.-12.2.2014/

9.2.2014

     Úvodem smutná zpráva. V pá dopoledne jsem našla v porodní bedně jedno mrtvé štěně. Jednalo se o černého psa (oranžová šňůrka). Co se stalo nevím. Štěně jsem odvezla na pitvu a na výsledek zatím čekám. Po rozhovoru s veterinářkou se však prozatím zdá nejpravděpodobnější variantou zalehnutí štěněte. Ostatní štěňata jsou v pořádku. Baští, rostou, hrají si. Prozatím jsem "zakázala" všechny návštěvy z venčí. 

     V pátek jsem poprvé štěňata odčervila. Od soboty dostávají jako krmení kaši Happy Dog a chutná jim. Vážila jsem a všechna překonala porodní váhu zhruba 4x. Dnes se chystáme štěňata přestěhovat do místnosti v suterénu, kde budou mít možnost pohybovat se již mimo porodní bedny www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/7.-9.2.-2014/

6.2.2014

     Včera večer dorazila posila s kvalitním fotoaparátem. Výsledek přidávám do fotoalba www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/5.2.2014/.

5.2.2014

     Štěňatům začínají růst zoubky, tak se má Abby na co těšit. Omlouvám se, ale jsem v takovém časovém presu, že nestíhá vůbec nic, ani fotit. Od víkendu by to snad již mohlo být lepší.

3.2.2014

     Všechna štěňata už vidí a docela dobře chodí. Vzájemně se občas okusují a hrají si. Převážnou část dne ale spí nebo pijí od mámy. Dokrmuji mlékem, někteří baští, jiní se koupou, další prchají... Brzy už nastane čas, odstěhovat je do místnosti, kde mohou volně běhat. Do fotoalba přidávám fotky z posledních dvou dnů. 

1.2.2014

     U štěňat opět pokrok. Ráno se na mě podívala malá žlutá slečna a během dne se přidávala další štěňata. Odpoledne si dokonce začala spolu hrát. Poprvé, kdy jsem je tak zahlédla. Zkouším dále přikrmovat mlékem. Zatím je to spíše koupání v mléce, za pár dnů ale budou baštit sama. www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/1.2.2014/

31.1.2014

     Včera jsem nestíhala. Omlouvám se, ale je toho nyní trochu dost... Dnes se udála řada nových věcí. Štěňata slaví  dva týdny od narození, první černá fenka se na nás již dívá a zkusili jsme dát štěňatům poprvé napít sušeného mléka. Zvládají to docela dobře. Holky jsou trochu šikovnější než kluci... www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/31.1.2014/.

29.1.2014

     Pozorovat štěňata je úžasné. Kdyby to šlo, nedělala bych nic jiného. Rostou a těším se, až otevřou oči. Snad se dočkám během víkendu. Abby se úžasně stará, i když už často odpočívá mimo porodní bednu. Mléka má dost a tak zatím nemusíme přikrmovat. Zítra jdeme na kontrolu. Přidávám fotky www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/29.1.2014/.

28.1.2014

     Dnes jsem byla celý den mimo domov, tak nemám žádné fotky. Zítra, i když budu také částečně mimo domov, fotky i váhy doplním.

27.1.2014

     Abby se drží. Sem tam se ještě trošku krev objeví, ale je to výrazně lepší. Ve čt jdeme na kontrolu, tak snad budeme kastrovat až po odstavení štěňat.

     Dnes jsem toho moc nenafotografovala. Téma je stále stejné... www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/27.1.2014/. Nové je jen to, že  žlutá fenka s růžovou šňůrkou dostala novou,  sytě oranžovou. Všechna štěňata zvýšila svou porodní váhu o 100%. Žlutý pes, který byl výrazně největší, je doháněn. Jen to vážení začíná být dost náročné. Štěňata se tak mrskají, že padají z váhy i s miskou a je to spíše lapání čísel, než přesný odečet. 

26.1.2014

     Asi vás nejvíce zajímá, jak se daří Abby. Chová se, jako by se vůbec nic nedělo. Baští, loudí jídlo, chodí na procházky, stará se o štěňata... |Krvácení se od včerejška zase zmírnilo a je tak na 10% původního stavu. Tak snad to bude dobré. 

     Štěňata neskutečně rychle rostou. V bedně se již pohybují docela rychle a pomáhají si i zadníma nohama. Občas se ozve cosi, co by se dalo nazvat zárodkem štěkání. 

     Tento víkend mám, díky zrušenému výcviku, po dlouhé době volný. Nedělní  ráno  jsem si, po obvyklém kolečku - vytřít, procházka, prádlo do pračky, nakrmit a zase vytřít..., náramně užila. V křesle, s chrupkajícím štěnětem v náručí a v televizi Marcialonga s místy tak známými. Bezvadný začátek dne.  

     Abby již přestala krvácet! Hurá! Snad se to přes noc nezhorší. Doplnila jsem tabulku s hmotností štěňat. U černého pejska s fialovou šňůrkou jsem se včera překlepla, proto jeho váha zůstává stejná. Do fotoalba přidávám fotky štěňat www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/26.1.2014/. Některá však mají k vážení i focení velmi negativní postoj a k jejich zvládnutí by bylo třeba více rukou:).

25.1.2014

     Štěňátkům jsme vyměnili mašličky. Ty nové budou lépe vidět, ale u některých štěňat jsme museli změnit barvy. Cílem je, aby se to pletlo vám i mně:). Žlutý pejsek, co měl zlatou šňůrku, má nyní žlutou, černá fenka, co měla bílou šňůrku, má nyní tmavě modrou a černý pejsek, co měl šňůrku stříbrnou, má nyní oranžovou. Večer ty změny ještě zanesu do tabulky, aby byl přehled.

     Štěňata se mají čile k světu, žlutým krásně pigmentují čumáčky. Oči vypadají, že se každou chvíli otevřou, ale na to si ještě budeme muset chvíli počkat. No a aby nebylo vše tak krásné, Abby má problém s krvácením. Zdá se, že se to již lepší, ale včera jsem byla a dnes jedu znovu na sono. Snad se krvácení zastaví a nebude se muset volit radikální řešení. Tak držte palce. Přidávám pár fotek www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/25.1.2014/.

     Další fotky dnes již nepřidám. Strávila jsem den ježděním na veterinu a zpět a zase.... Zítra to napravím. Abby bohužel musela dostat antibiotika a budu ráda, když zaberou a nebude muset podstoupit  odstranění dělohy. Štěňata bude kojit a my jim budeme dodávat probiotika. Jinak je Abby veselá, baští, na procházkách běhá, jen stále krvácí. Tak držte palce. 

24.1.2014

     Dnes slavím se štěňaty první týden. Oslavuji ho vytíráním, praním, venčením.... To není stížnost. Jsem ráda, že se štěňatům daří a je úžasné je pozorovat. Jen mi došlo, že tady ta mimina budu mít už jen 7 týdnů. Navíc mě zcela rozhodil jeden z nových majitelů štěňátka. Pozitivně!!! 

     Abby baští tak 4x až 5x více než normálně, granule z barelu přímo sublimují.... Jsou dohodnuty návštěvy páníčků, a tak se na všechny moc těším. Dnes také budeme muset vyměnit štěňatům barevné šňůrky, jsou již malé. Fotky přidávám www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/24.1.2014/.

23.1.2014

     Naštěstí mohu psát stále to samé. Štěňata rostou a rostou a rostou.... a začínají se projevovat každé trošku jinak. Do fotoalba přidávám pár fotek z dnešního dne www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/23.1.2014/ a opravila jsem i váhy štěňat. Jen prosím, nedumejte nad každým gramem. Některá štěňata se při vážení tak mrskají, že je téměř nemožné odečíst váhu. Jiná mohou být právě napitá či právě hladová... Podstatné je, že nabírají na váze a spokojeně kňourají.

22.1.2014

     U nás vše OK. Štěňata rostou, Abby už se dojde z porodní bedny i sama napít a najíst, občas se nějaké štěně v bedně zatoulá a pak dává křikem najevo, že se mu to ale vůbec nelíbí.

     Ráno jsem začala psát pár informací pro nové majitele štěňat. Těsně před dokončením textu mi spadl PC a psala jsem znovu...(www.labrador-chov.cz/clanky/informace-pro-majitele-stenat.html).

     Prosím také budoucí majitele, aby se ozvali a domluvíme, po 31.1., případné návštěvy. Musíte však počítat s určitým omezením a to např. s tím, že Vám zatím nedovolím zvedat štěňata z bedny. Výběr konkrétního štěněte, tam kde to jde, bych nechala až na věk mezi 3 a 4. týdnem. Je to stále dost brzy ale chápu, že ta nejistota není příjemná. Pokud by si někdo z Vás rezervaci rozmyslel dejte, prosím, ihned vědět. Stále se hlásí noví zájemci a já je odmítám....

   Do fotoalba přidávám pár fotek z dnešního dne www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/22.1.2014/.

 21.1.2014

     Noc proběhla v klidu. Štěňata pijí, spí, občas zakňourají. Odstěhovala jsem se zpátky do své vlastní postele, chodila po dvou hodinách kontrolovat a chůvička mi kňourala u ucha. Přesto to bylo lepší, než předchozí noci. 

     Abby je naprosto vzorná máma. Je mi jí až líto. Celý den leží bez hnutí na boku v porodní bedně, občas nějakému štěněti namasíruje bříško. Již včera jsem jí vzala na dvě krátké procházky. Odcházela nerada, ale v lese bylo vidět, jakou má radost, že se může proběhnout. Nechce z bedny ani v době krmení, a tak jí držíme misku s krmivem a vodou nad štěňaty v porodní bedně. Snad jí to během pár dnů přejde a začne také trochu myslet na sebe:). 

     Přidávám pár fotek z rána www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/21.1.2014/. Snažím se štěňata identifikovat, ale občas ztrácím orientaci...Ze žlutého kluka (zlatá šňůrka) a černého kluka (stříbrná šňůrka), mašličky odpadly. Nemají je tedy na krku a musím počkat až na pomoc dalších členů rodiny, abychom je mohli znovu připevnit. 

20.1.2014

     Další noc, tentokrát na Fatboyovi, mě dorazila. Dnes odpoledne jsem si musela jít na hodinku lehnout. Štěňátka přibývají na váze, ty aktuální jsou v tabulce,  a mají se čile k světu. Snažím se ochraňovat nejmenší fenku proti té hordě....

     Takovou smršť zájemců o štěňata jsem opravdu nečekala. Zejména žlutých fen bych potřebovala kolem patnácti. Všechny fenky, jeden žlutý a jeden černý pes již mají nové majitele. U dvou zbývajících pejsků ještě váhám.

     Pár fotek přidávám do fotoalba, i když náměty jsou poněkud nudné. Spící či krmící se štěňata.www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/20.1.2014/.  Pokusím se v příštích dnech vyfotografovat každého zvlášť.

19.1.2014

     Jsou 4 hod. ráno a střídám manžela v "hlídání" štěňat. Vše je OK a jsou až neskutečně hodná. Pijí, spí, občas zakňourají. Vzruch přinese vždy pouze Abby, která se pustí do očisty dost nemilosrdně. Přidávám pár fotek ze včerejšího dne www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/18.1.2014/. Fota z dnešního dne jsou na www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/19.1.2014/

     Pustila jsem se i do vyřizování administrativy. Štěňátka dostala jména a tak pro holky máme Casey, Cee, Celine a Collet, pro kluky Coudy, Casper, Catsby a Calloway. Noví majitelé nemusí zoufat, pokud se jim jména nelíbí. Mohou říkat svým pejskům, jak uznají za vhodné :).

     Štěňata jsme označili šňůrkami, aby byla lépe rozpoznatelná. 

18.1.2014

     Včera si Abby ke svým 7.narozeninám nadělila krásý dárek, osm štěňat. Porod probíhal dobře, ve druhé polovině jsme pomohli troškou oxytocinu. Již od čtvrtečního rána bylo jasné, že se porod blíží. Spadla teplota a Abby začala hájit svůj pelech i proti Ashovi, jinak velkému kamarádovi. Odpoledne jsme jí proto již přestěhovali do porodní bedny, kterou máme v hale. V noci ji hlídal manžel. V pátek ráno jsme šli na krátkou procházku do lesa, ale již jen na řemínku. Pak jsem sedla k PC, že dodělám "dluhy" na stránkách a najednou slyším kňourání štěněte... To bylo v 8.52. Narodila se černá holka. V 9.15 následovala žlutá holka a pak v 9.20 žlutý kluk. Pak byla pauza a další štěně následovalo ve 12.17 (černý kluk). Pak opět pauza a po píchnutém oxytocinu v 15.45 žlutý kluk (největší), pak v 16.02 černá holka, 16.40 žluta holka (nejmenší) a poslední černý kluk v 18.15. Fota na www.labrador-chov.cz/fotoalbum/stenata---vrh-c/17.1.2014/.

     Štěňata se mají čile k světu, ráno i ta nejmenší měla o 20g více, než včera. Abby se od nich nechce hnout a tak na nutné vyvenčení ji doslovo tahnu na řemínku. Za pár týdnů bude utíkat před jejich zuby:). 

     Zájemců o štěňata je skutečně hodně. Snažím se vybrat ty nejvhodnější a také již vím, že jedna fenka zůstane u nás doma. Už jsem ji přihlásila na výcvikový tábor, nudit se u nás určitě nebude.  Ash bude z nové slečny do harému určitě nadšen.

17.1.2014

     Omlouvám se všem. V minulé zpráve jsem psala o článku, který jsem zatím nestačila dát na stránky. Až to půjde, doplním. Abby se chystá k porodu. Zatím oddychuje a hrabe "noru". Myslím, že dnes bude perný den. Tak držte palce.

     Co jsem psala předchozí řádky, je mezi námi první štěně, černá holka!!!

15.1.2014

     U nás zatím nic nového. Abby se dále zvětšuje bříško, ale podle měření teploty by v nejbližších hodinách k porodu dojít nemělo. Abby si to jistě nechá na noc ze so na ne:), to se nejlépe shánějí veterináři. Vyrážím do obchodu pro zásobu čistících prostředků a papírových utěrek....

     A ještě přidávám odkaz na jeden z článků, které jsem již na stránkách měla, ale zas je aktuální. Doporučuji PŘEČÍST všem, kdo začínají a ještě neodchovali štěňata. 

12.1.2014

     V neděli u nás probíhaly přípravy na příchod štěňat. Změny doznala naše obytná hala, kam se ze suterénu přesunula porodní bedna a další potřeby nutné pro první dny. Abby je zatím v klidu. V leže vypadá velice rozložitě a míry v "pase"  jsou obdivuhodné. Naštěstí se hlásí noví páníčci, a tak  snad pro štěňata najdu vhodný domov. Domnívám se však, že se jich narodí víc než je zatím páníčků a tak další mají ještě šanci....

10.1.2014

     O víkendu začnou přípravy na příchod štěňat i menší přestavbou v naší domácnosti. Abby je zatím v klidu a je méně nervózní než já,  jen se stále zakulacuje. Pár fotografií přidávám do fotoalba www.labrador-chov.cz/fotoalbum/abby-kate-cambrella/leden-2014/.

5.1. 2014

     Do fotoalba přidávám pár fotografií Abby ( www.labrador-chov.cz/fotoalbum/abby-kate-cambrella/leden-2014/).  Je z ní pěkná kulička a to ještě bude hůř :-)

4.1.2014

     Do porodu zbývá cca 14 dní. Abby se zakulacuje bříško. Zítra se snad dostanu k tomu, abych udělala pár fotek. Hlásí se zájemci o štěňata. Jak to tak vypadá, převažuje zájem o holky a to zejména černé. Je mi jasné, že se narodí 8 kluků a žlutých:)

mamina-se-stenaty.gif