Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv 2012

31.12.2012

        Dovolte mi, abych prostřednictvím těchto stránek popřála všem "kamarádům přes psy" vše dobré v příštím roce. Přeji hlavně zdraví a hodně radosti z našich hafanů. 

        Dále prosím všechny kdo sledují fotky našich štěňátek, aby vzali v úvahu skutečnost, že zařazování nových fotografií již není v mé plné režii a musím čekat, než nějaké dorazí. Tak mějte prosím strpení. Díky. 

28.12.2012

        Dnes jsem dostala fota Barneyho - Kuby. Můžete si je prohlédnout ve fotoalbu. Mám z něho radost. Vyrostl o pěkný kus a prý se cpe, jako by nedostal půl roku nažrat. Že se má jako v psím nebi,  je z fotek jasné. 

        Páníčci Bee také hlásí samé dobré zprávy. Speedy si na novou kamarádku dobře zvyká a vše probíhá, jak má. I zde mám slíbené fotky.  Až dorazí, přidám je do fotoalba. 

25.12.2012

        Bee včera předal Ježíšek do nové rodiny. Vše proběhlo velice rychle. V ne odpoledne mi spala Bee na klíně a zazvonil telefon. Majitel štěněte z našeho předchozího vrhu volal, zda ještě není zadaná a že by ji rád nadělil manželce. Ta ji moc chtěla, byla se na ni i podívat, ale manžel jí dalšího psa nechtěl povolit. Ten to však nakonec vzdal. Nemohl poslouchat to každodenní vzdychání a sledování fotek a připravil tak své manželce krásný dárek. Vše byla hluboká konspirace. Nový pelíšek a vybavení pro Bee bylo složeno u nás a celá naše rodina pak po štědrovečerní večeři a rozbalení dárků převezla Bee do jejího nového domova. 

        Já i Abby jsme trochu smutní a stýská se nám, ale víme, že Bee budeme často vidět a že ji čeká spokojený život. Do fotoalba přidávám fotky Bee z jejího nového domova. Bee na ní spokojeně chrupká se svým psím strýčkem, bratrem našeho Ashe. Jakmile dorazí další slíbené fotky, přidám je do fotoalba.

24.12.2012

        Bee si nás všechny otočila kolem prstu. S vyjímkou noci, kdy spí ve "štěněčí" místnosti spolu se svojí mamkou, s námi bydlí. Takové spaní na klíně asi není špatné....

        Barney si dobře zvyká ve své nové rodině. Zatím prý spí pod postelí, tak uvidíme, kdy postoupí o patro výše. Mám takový dojem, že to nebude trvat dlouho:). 

        Přeji všem návštěvníkům stránek krásné svátky a pokud mají psí kamarády, tak hodně radosti z nich. Do fotoalba přidávám pár fotek.

22.12.2012

        Včera dopoledne odjel Barney do svého nového domova. Zatím nemám zprávy, jak to zvládají, ale doufám, že dobře.  Bee kňourá a stýská se ji. Má ale k dipozici svoji mámu a dostalo se jí privilegia, které ostatní naši hafani nemají. Bydlí část dne s námi. Tak jí snad moc nerozmazlíme.

        Díky přípravám na Vánoce a venčení 4 psů nyní fotit nestíhám, ale určitě to napravím.

19.12. 2012

        Odchod Barneyho do nové rodiny se nezadržitelně blíží. Je mi samozřejmě jasné, že je to tak správně a že jsme měli štěstí na hodné páníčky, ale bude se mi stýskat. Bee zatím zůstává u nás a snad se i pro ni podaří nalézt vhodnou rodinu.

        Štěňata rostou a "řádí". Do fotoalba přidávám fotky z průzkumu zahrady, květináče s rašelinou i "dolování" pod kotcem.

16.12.2012

        Ze štěňátek se stávají pěkní žroutíci. Včera večer jsme se rozhodli nechat je poprvé na noc bez mámy. Aby netrpěla hladem dostala téměř 2 rohlíky a něco piškotů se štěněčím mlékem a do misky do zásoby na noc suché granulky. Během několika minut slupla vše. Až jsme měli strach, zda to nepřehnala. Ráno však byla opět při chuti. Je jasné, proč se "množiči" psů štěňat zbavují v co nejútlejším věku. Po odstavení by štěňata totiž museli krmit....

        Chodíme již mnohokrát za den  ven. Většinou na zahradu. Dnes ráno jsme se vydali do lesa a ušli pár stovek metrů. Štěňatům se vůbec nechtělo domů. Do fotoalba přidávám pár fotek.

15.12.2012

        Včera večer jsme seznamovali štěňata s chodem domácnosti a s naší kočkou. Pár fotek přidávám do fotoalba.

13.12.2012

        Včera nastal pro naše štěňátka velký den. Byli jsme na prvním očkování a byl jim aplikován čip. Bee se držela statečně, Barney jako správní chlap kňoural. Při té příležitosti jsme štěňata zvážili. Barney váží 6 kg a Bee 5,5kg. Na to, že je štěńatům 7 týdnů,  to jsou cvalíci.

        Barney je u nás posledná týden a tak si ho ještě musíme užít. Pro Bee jsme stále ještě nenašli vhodné páníčky a tak zatím zůstává u nás. 

        Přidávám pár fotek ze včerejšího dne, ale pokud chcete vidět opravdu pěkné fotky, podívejte se ve fotoalbu na ty z 8.12.

11.12.2012

        Přidávám do fotoalba pár fotek štěńat ve sněhu. Bohužel můj fotoaparát není schopen vyrobit kvalitní fotku, tak se omlouvám. 

        Dnes jsme byli poprvé na procházce mimo zahradu. Štěňata se brodila sněhem v našem lese a dost si to užívala. Bohužel jsem nestačila fotit, snad příště.

9.12.2012

        Tento víkend byl plný návštěv. Štěňátka váží bez pár gramů 5 kg a Barney je konečně o maličko těžší než Bee. 

        V sobotu nastalo velké fotografování. Přijela kamarádka Ilona (CHS Cambrella) a Zdena. Přivezly pro štěňata krásné hračky a hlavně jsme se pustily do fotografování štěňat ve výstavním postoji. Kdo to zažil ví, o čem mluvím:). Fotky jsou již ve fotoalbu a jsou bezvadné. Moc díky. 

        V ne se na Barneyho přijeli podívat jeho budoucí páníčci a pak děti ze sousedství, které si se štěňaty krásně hrají. 

6.12.2012

        Dnes jsem se snažila vyfotografovat štěňata při zkoumání zahrady. Podívejte se... Odpoledne budeme již počtvrté odčervovat. 

5.12.2012

        Štěňatům je již 6 týdnů. Do 4 kg jim chybí pouze pár dkg. Dnes jsme vyzkoušeli několik nových věcí. Mimina dostala poprvé pár suchých granulek. Chutnaly jim moc a vesele je křupali do doby, než jim je slupla jejich máma. Na procházce jsme  byli poprvé mimo ohrádku. Tam štěňata objevila mnoho zajímavých věcí jako např. suchý rákos, rybízový keř nebo hadici. Barney předvedl elegantní přepad přes hadici visící cca 20 cm nad zemí. Bohužel jsem nestíhala  fotit. Zaměstnávalo mě hlídání těch rošťáků. Vždy,  když si štěňata nebyla jistá, šla se schovat k mým nohám a když jim otrnulo, kousla mě do kotníků....

3.12.2012

        Přidávám fotky zejména ze zahrady. Hry jsou někdy docela ostré o čemž svědčí i šrám, který má Bee přes oko. Naštěstí nic, co by se za pár dní nezhojilo. 

1.12.2012

        Hafani překročili váhu 3,5 kg. Baští tvaroh s piškoty, kaši pro štěňata i štěněčí granulky. Abby jim stále dává, i přes jejich ostré zuby, pít. Každý den chodí alespoň na chvilku ven na zahradu. 

28.11.2012

        Štěňatům je 5 týdnů. Během posledních pár dnů se z "ploutvonožců" stali "šelmy". Štěňata si hrají, vše okusují a definitivně vzali na vědomí mé snahy o přikrmování. Jen Barney občas v kaši usne (viz fota).  Potvrzuje se skutečnost, že se špatně fotografují černí psi. Bee je velice obtížné vyfotografovat. Již 3x jsme odčervovali a každý den chodíme na chvilku ven na zahradu.  

24.11.2012

        Dnes je štěňatům měsíc. Ráno jsme zahájili snahou o krmení kaší. Následky na srsti jsou vidět i na poledních fotkách. Dopoledne se na Barneyho přijeli podívat jeho budoucí páníčci. Odjeli bohatší o chlupy, které na nich naše smečka zanechala a chudší o horu piškotů, které z nich vyloudila.

        Využili jsme krásného počasí a nejprve v náručí vynesli štěňata ven na sluníčko. Pak je postavili do trávy. Docela se jim to líbilo a hlavně se na trávě docela dobře chodí, tolik to neklouže jako v porodní bedně. Snad nám počasí bude přát a krátké procházky budeme moci zopakovat. 

22.11. 2012

        Včera Bee a Barney oslavili 4 týdny od narození. Blíží se váze 2,5kg. Jejich vážení je ale velice obtížné. Mrskají sebou a váha neví, co s tím. Již 2 x jsme odčervovali. Hrají si, koušou do sebe i mámy a v neposlední řadě i do porodní bedny a dek. Činnost demoliční čety začíná..... Když spí, tak jsou velice něžní a v náručí se spí úplně nejlépe. 

15.11.2012

        Dnes přidávám do fotoalba několik fotek z krmení "dravé zvěře". Myslím, že je mohu nechat bez komentáře:). A pak vzkaz rodině Volfových: pokud se chcete přijet podívat na Barneyho, stačí jen zavolat. Jste vítáni.

14.11.2012

        Dnes jsou štěňatům 3 týdny. Barney váží 1928g a Bee 2022g. Včera jsem jim v tlamičkách objevila rostoucí zoubky. Snaží se o "chůzi" a objevují se pokusy o hraní. Mé snahy o přikrmování se zatím příliš nedaří. Mají dost mléka od mámy a tak jsem obvykle mlékem politá pouze já a Abby ráda dobaští to, co se nevylilo:). Už nyní je mi smutno z toho, že budou muset odejít k novým páníčkům, i když vím, že tam o ně bude dobře postaráno. Musím si je do té doby pořádně užít!!! Bee však stále ještě páníčka hledá. 

11.11.2012

        Obě štěňata již mají oči zcela otevřené. Moc je ale zatím nepoužívají, většinu dne prospí:). Pokroky dělají i v pohybu. "Pasou hříbata" a snaží se podsouvat zadní nohy pod tělo. Zatím jim to moc nejde, ale za pár dní již budou běhat. Jejich váha se již blíží 2 kg. Zkusila jsem jim nabídnout kaši. Bee se tvářila neutrálně, Barney ji považoval za odpornou... Snad za pár dní změní názor.  

8.11.2012

        Včera štěňata oslavila 2 týdny. Již se začínají projevovat jako správní hafani. K pohybu již používají zadní nohy, i když dost nešikovně. Občas se ozve cosi jako štěknutí... Očka se stále více otevírají. Posuďte sami na fotografiích.

6.11.2012

        Štěňata rostou jako z vody. Bee váží přes 1600g, Barney se blíží 1500g. Dnes jsme odčervovali pastou. Barney ji celkem spolykal, ale Bee se tvářila, že je to dost odporné... Barney otvírá oči. Večer už se na mě díval škvírkami.

4.11. 2012

      Štěňatům se daří dobře. Bee již překročila hranici 1300 g a Barney se ji blíží. 

        Včera jsme prožili rušný den. Dopoledne nás navštívili budoucí majitelé Barneyho. Jsem moc ráda, že jsme našli milující rodinu, kde štěně prožije krásný psí život. Dále nás navštívila Ilona Bártová z jejíž chovné stanice pochází mamimka našich štěňat, Abby. Po procházce v lese jsme skončili u štěňat. Nové fotografie jsou jejím dílem. Díky! 

1.11.2012

        Bee a Barney rostou rychlým tempem. Oba již mají přes kilogram.  Krmení probíhá tak, že se oba občerství  u dvou až třech struků a když bříško vypadá jako by spolkli balón odpadnou obvykle na záda a spí.  A tak to jde stále dokola:). Barneymu začíná tmavnout čumáček. Moc se těším, až se jim otevřou oči.

31.10.2012

        Dnes je štěňatům týden. Za tu dobu zdvojnásobila svoji hmotnost. Barney váží necelých 900g. Bee téměř kilogram.

        V pondělí brzy ráno uhynula Bailey. Bylo to poslední štěně, u něhož porod neprobíhal zcela jednoduše. Věřili jsme, že vydrží, bohužel ne. Zbyla 2 štěňata, ale ta nám dělají radost. 

28.10.2012

        Dnešní den probíhal opravdu v poklidu. Po noci na nafukovací matraci jsem asi nejvíce utahaná já. Štěňata rostou a jen se snažíme při kojení upřednostńovat nejmenší Bailey, aby ji její větší sourozenci neutiskovali. Dnes jsem nepořizovala žádné nové fotografie, snad zítra.

27.10. 2012

        Včera jsem na stránky žádné nové informace nedávala. Měli jsme starost o 2 štěňata z vrhu a dělali jsme vše možné, abychom jim pomohli. Jednalo se o černého pejska Barta a žlutou fenku Blondie. Od porodu nepřibývala na váze, i když se snažila pít. Nejprve jsme je v krátkých intervalech přikládali ke kojení,pak dokrmovali z lahve a nakonec kapátka. Vše bylo marné. Jsme z toho moc smutní, ale dlouhý a těžký porod si pravděpodobně vybral svou daň.

        Zbylá tři štěňátka, žlutý pejsek Barney, černá fenka Bee a žlutá sestřička Bailey rostou jako z vody. Zvládají již poměrně dlouhé "přesuny" po porodní bedně. Přestala se jim již líbit vyhřívaná podložka a tak jsme ji již z bedny odstranili. 

 

p1100807.jpg

25.10. 2012

 

p1100791.jpg

        Dnes byl klidnější den. Abby se učí o svá mimina pečovat a jde jí to docela dobře. Ze středy na čtvrtek jsme chodili vrh kontrolovat každé 2 hodiny. Štěňata již dostala svá jména:

žlutá fena- červená šňůrka - Blondie

žlutá fena - zelená šňůrka - Bailey

černá fena - fialová šňůrkan- Bee

černý pes - bez šňůrky - Bart

žlutý pes - bez šňůrky - Barney.

        Zatím jsem nefotila jednotlivá štěňata. Abby se o ně bojí a vždy, když je vezmu do ruky, úzkostlivě se dívá, co s nimi budu dělat. Počkám, až jí focení štěňat nebude stresovat.

 

24.10.2012 porod

        Porod sice postupoval velice pomalu a za asistence paní doktorky a sestřičky, ale kolem 4.hodiny ráno bylo na světě 6 štěňat. Sedmé bylo veliké a rodilo se již mrtvé. S vypětím sil všech zúčastněných se podařilo štěně porodit před 7 hodinou ranní. Nejslabší štěně, černý kluk, zhruba 2 hodiny po porodu uhynulo. Máme tedy 5 štěňátek, 2 žluté fenky, 1 černou fenu, 1 žlutého a 1 černého psa. Po probdělé noci si všichni potřebujeme odpočinout.

 

p1100781.jpg

 

23.10. 2012

        Ráno ještě Abby spořádala svoji dávku krmení a obešli jsme naší trasu v lese. Dopoledne ale začala hrabat v pelíšku a byla neklidná. Odpoledne již odmítla krmení. Tak nám držte palce, v noci u nás asi bude rušno:). 

        Porod začal zhruba v 6 hodin večer. Nepostupoval jak měl a tak jsem po 22.hodině odjela s fenkou do veterinární nemocnice v Praze Zahradním Městě.

21.10. 2012

        Abby je stále v pohodě. Procházky jsme zkrátili, krmení přidali.... Vše je připraveno na příchod štěňat a moc se těšíme. 

 

15.10. 2012

         Dnes Abby zdolávala procházky již pomalejším tempem. Bříško se zvětšuje a je nutno občas si odpočinout... Velice ji chutná zelenina a ovoce a tak je dostává ve větším množství než obvykle. 
 

 13.10.2012

        Dnes jsme s Abby navštívili veterinu. Důvodem byla snaha zjistit, kolik štěňátek máme očekávat. Abby roste bříško rychlým tempem a tak jsme se trochu obávali, zda jich nebude opravdu hodně. Z profilu to ještě jde....... (viz foto).

p1100749.jpg

          Výsledek naší návštěvy u veterináře si můžete na obrázku z RTG zjistit sami :). Při prohlížení ve větším rozlišení jsme se dopočítali 7 až 8 štěňátek. Už se na ně moc těšíme a doufáme, že porod proběhne v klidu a pohodě. 

img-aby.jpg

         Foto je ještě umístěné ve fotoalbu - "štěňata vrh B". Tam je možno si snímek prohlédnout ve větším zvětšení. Štěňata můžete poznat podle jakýchsi "zipů", což je páteř nebo podle lebek.