Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klánovická miniškolka a výcvik psů

MINIŠKOLKA

        Pokud potřebujete pohlídat svého psa v době Vaší nepřítomnosti, rádi ho u nás uvítáme. Nabízíme hlídání přes den, kdy jste např. v zaměstnání, tak i na pár dnů, když jste na dovolené, kam s Vámi Váš pes jet nemůže. Možná je i péče o štěňata, která potřebují krmit několikrát denně.

        Miniškolka je opravdu "mini" a jsme schopní se postarat maximálně o 2 až 3 pejsky současně. Budeme se jim však maximálně věnovat včetně procházky v krásném prostředí Klánovického lesa. Možný je i výcvik základní poslušnosti nebo  příprava na OVVR a další typy zkoušek u retrieverů (viz dále).  

p1010896.jpg

        Pejsek, kterého k nám předáte do miniškolky,  musí mít platný očkovací průkaz a musí být odčerven. Předpokladem je i dobrý  aktuální zdravotní stav (např. bez průjmu).  Háravé feny je možné hlídat pouze po předchozí dohodě. 

VÝCVIK

          Výcvik lze provádět dvěma způsoby. První variantou je cvičit pejska bez přítomnosti majitele. Variantou druhou je výcvik s majitelem psa. Oba způsoby mají své výhody a zápory a je nutno je volit pro každého psa individuálně. Pokud majitel zvolí první variantu, tj. nechá psa cvičit výcvikářem, vždy pak musí následovat společné lekce s majitelem. Ten se musí naučit povelovou techniku, bez níž by  pes poslouchal výcvikáře, Váš však ne. 

        Lekce trvá 45 minut. Delší výcvik většinou nevede k cíli, pes je již unaven. U malých štěňat je nutno volit délku výcviku individuálně a 30 minut je obvykle maximem. Po celou lekci se výcvikář věnuje pouze Vašemu psu.

        Výcvik je možný kdykoliv po dohodě ve všední dny.  O víkendu podle dohody. Výjezd do honitby (PZ apod.) je možný obvykle v ne.  

všechna plemena psů

        Každý pes musí ovládat základní povely. Bez toho je soužití s ním obtížné. Ideální je, pokud  se s výcvikem začne ve věku kolem 8 týdnů. Ani dospělý pes však není bez šance naučit se vše potřebné.

        Ovladatelnost psa je  vždy závislá na jeho majiteli. Na čase, který výcviku věnuje a zejména na tom, zda správně ovládá povelovou techniku.  Pro začátečníka je to téměř vždy problém a bez rady zkušenějšího se obvykle nevyvaruje chyb. 

p1010417.jpg

         Pro všechna plemena psů nabízím základní výcvik. Jedná se zejména o přivolání, bez jehož zvládnutí je další výcvik obtížný. Dalšími povely, které jsou pro soužití psa v rodině nezbytné, je chůze u nohy, sedni, lehni, čekej, zůstaň apod.

retrieveři 

        Pro všechna plemena retrieverů nabízím výcvik ke složení základní zkoušky nutné k uchovnění (OVVR). Jedná se o disciplíny jako je chůze u nohy na vodítku i bez, přivolání, aport na suchu i z vody, klid při výstřelu, dohledávka  v terénu. Na vyšší typy zkoušek (PZ, VZ apod.) je příprava možná po dohodě a je nutno počítat s výjezdy mimo Prahu. 

     Na zkouškách pak můžete předvést psa sami nebo vás  případně zastoupím. 

další služby

        Potřebujete-li poradit s volbou vhodného plemene psa do Vaší rodiny, poradit s výběrem štěněte z vrhu, opatřit kvalitní a praxí ověřené potřeby pro psa jako jsou vodítka, obojky, výcvikové pomůcky či kvalitní granule, kontaktujte mne. Ráda  se s Vámi podělím o své zkušenosti.